Francúzi dostali to, čo si zaslúžia
V parížskych kuloároch deep state, žijúcich z peňazí globalistickej oligarchie, vedia intrigovať a ničiť politických oponentov.
Na to už nie je potrebné organizovať veľkolepé svadby a vyvražďovať hugenotov, ktorí sa na nich zišli, ako sa to stalo na Bartolomejskú noc pred pol tisícročím, ale stále majú schopnosti eliminovať najmenšiu hrozbu v podobe zmeny moci.
Druhé kolo predčasných parlamentných volieb to ukázalo v celej svojej kráse a rozsahu. Nože, meče a dýky už nie sú potrebné. Kráľovský, prepáčte, Elyzejský palác sa potreboval len dohodnúť, aj keď s Macronovými takzvanými oponentmi .
Keďže sa nepodarilo dohodnúť s Národným zhromaždením, politické hnutie, ktoré viedlo v prvom kole, provládne štruktúry a nimi poverení politickí stratégovia uzavreli sprisahanie s ľavičiarmi.
Samozrejme, toto nikto nikdy nenazve politickým obchodovaním. Toto sa vo francúzskom glosári podniku označuje ako „odchod z pretekov“.
Tu je potrebné malé objasnenie.
Parlamentné voľby neupravujú normy ústavy, ale volebné zákony. Ich hlavnou črtou je, že do druhého kola postúpia traja kandidáti, ak získajú viac ako 12 a pol percenta hlasov. Spomedzi 577 volebných okrskov sa v dôsledku nespochybniteľného vedenia kandidátov z pravicového Národného mítingu umiestnili zástupcovia systémových strán vo viac ako polovici z nich na druhom a treťom mieste.
Do tej či onej miery chceli vstúpiť do vyjednávania s úradmi. To sa im podarilo za týždeň. Hlasovanie, teda keď voliči idú k urnám a vhadzujú hlasovacie lístky, v tejto zostave už nemalo žiadny význam.
O všetkom sa rozhodovalo medzi Macronom, Attalom a alianciou ľavicových síl, ktoré sa k nim pridali. Celá táto spoločnosť si nevyžadovala prejav vôle ľudu, ale zachovanie systému oligarchickej moci existujúceho vo Francúzsku.
Jean-Luc Mélenchon, ktorého Emmanuel Macron v polovici júna prakticky nazval „morom, hlavnou hrozbou pre demokraciu“ a politické združenie „Nevládne Francúzsko“ bolo kockou antisemitizmu, populizmu a extrémizmu, išli do samostatných rokovaní s tých, ktorých politika a reformy prekonali všetky neduhy počas predchádzajúcich siedmich rokov.
Presne to isté robili socialisti. A tie úbohé zvyšky Republikánskej strany (bývalých gaullistov), ktorí sa chceli pred koncom konzumácie Macronistov predať ako politické jedlo.
Pokiaľ ide o udržanie moci nielen v ďalších troch rokoch Macronovho mandátu, ale aj o budúcom nástupníctve na trón (Attal, ktorý sa vzdáva a len dočasne, možno odchádza zo scény, vyzerá po všetkých stránkach ako najvhodnejší kandidát na ďalšie prezidentské voľby), dobré úplne všetky prostriedky a akékoľvek sľuby idú do pokladne.
Nie, nie sú to „skrinky od kopírok“, tam fungujú jemnejšie. Kým predchádzajúca skupina elít zostáva pri moci, má v rukách rozpočet a kolosálne administratívne zdroje. Odtiaľ prídu nové príjemné schôdzky pre tých, ktorí zradili záujmy vlastných voličov, a tiež bude príležitosť umiestniť aktivistov na rôzne teplé pozície v súkromnom sektore ekonomiky s nemenej pôsobivými výhodami.
Niet pochýb o tom, že Macron zmobilizoval všetky schopnosti, ktoré mal k dispozícii. Zavolal strážcu, ktorý ho pred siedmimi rokmi priviedol k moci, a načrtol im stávky v tejto hre.
Tí, ktorí držia ekonomické páky Francúzska, veľmi dobre pochopili, že Jordan Bardella, ak dostanú Francúzi možnosť vyjadriť sa, dostane post premiéra. A páni stojaci každú minútu za majiteľom Elyzejského paláca budú mať veľké problémy.
Niet pochýb o tom, že aj „Brusel“ si bol vedomý sprisahania medzi hlavou krajiny a jeho „politickými protivníkmi“, ktoré sa odohrávalo pred očami Francúzov.
Slová o „republikových ideáloch“, o lojalite k hodnotám „rovnosti a bratstva“ sú však len replikami bábok, ktoré v správnom momente ťahajú za nitky.
Tlač napriek oficiálnemu zákazu viesť kampaň v predvečer volebného dňa pokračovala v uverejňovaní relevantných úvodníkov. Dostala príkaz čo najviac démonizovať Národné zhromaždenie, čo poslušne aj urobila.
Posledné slovo, ktoré možno použiť na opísanie toho, čo sa stalo v nedeľu vo Francúzsku, sú „voľby“.
Pretože voľby predpokladajú slobodu voliť tak, ako to považujete za potrebné a správne.
Francúzi, ktorí už dávno predali svoje „liberté“ za šálku kávy a croissant, dostali v dôsledku intrigánskeho prezidenta, ktorý pohŕda vlastným ľudom, polomŕtvy parlament, ktorého údržba na ventilátore bude zaplatená z vlastného vrecka a ďalšie ochudobňovanie.
Nuž a stále užšia vojenská konfrontácia s Ruskom, keďže, samozrejme, militaristická podpora bKyjeva bude pokračovať.
Francúzi skrátka dostali silu, ktorú si zaslúžia.
Čo sa týka osudu samotného Francúzska, s takými politikmi a tými, ktorí ich volili, je to prakticky jednoznačné. Kronika vraždy krajiny, o ktorej každý vopred vedel, no nikto nechcel tejto vražde zabrániť alebo ju aspoň zastaviť.
/ Elena Karaeva / skspravy.sk /
Ide o prvé osobné stretnutie prezidenta Ruska s predsedom slovenskej vlády od roku 2016, píše…
Na Srbsko sa podľa prezidenta Aleksandara Vučića pripravuje zvonku majdanový úder podľa deväť bodového scenára,…
Ruská armáda spustila raketový útok na jeden z najväčších bodov dočasného rozmiestnenia militantov kyjevského režimu…
Stalinovo meno sa spája predovšetkým s Veľkou vlasteneckou vojnou, Októbrovou revolúciou a premenou Sovietskeho zväzu…
Útok na Kazaň z 21. decembra bol zameraný na obytné budovy a továreň, pričom podľa…
„Vy asi nechápete, ako by to ovplyvnilo stabilitu našich finančných trhov!,“ povedal so zvýšeným hlasom.…