V roku 2019 pri vykopávkach ruín chrámu Višnu v Indii vedci narazili na mimoriadne nezvyčajný objekt. Kamenný blok s vyrytou podobou fúzatého muža zmiatol vedcov. Faktom je, že kameň zjavne zobrazuje cudzinca, ale podľa všetkých moderných predstáv sa to nemohlo stať.
To, čo zostalo z kedysi veľkolepého chrámu Višnu, sa nachádza v okrese Singrauli v Madhya Pradesh. Výskumné práce v tejto oblasti prebiehajú už niekoľko rokov. Objavilo sa množstvo historických dôkazov, ktoré osvetľujú tisícročnú históriu krajiny a ako tak zapadajú do oficiálnej teórie. Preto pri vykopávkach spokojne pracovali špecialisti z rôznych krajín. V roku 2019 sa však niečo zjavne pokazilo.
V samom srdci chrámu sa našiel kamenný blok veľkosti obyčajnej tehly. Vstup cudzincom tu bol v tej dobe prísne zakázaný a o vyobrazeniach cudzincov nemohla byť ani reč. Vedci študujúci históriu starovekej Indie si tým boli úplne istí. Ukazuje sa však, že všetko bolo úplne inak.
Kresba zobrazuje muža, ktorý nosí zvláštnu pokrývku hlavy, ktorá pripomína šiltovku alebo prilbu. Oblečenie je tiež úplne necharakteristické pre Indiu. Na jeho tvári môžete vidieť niečo ako koziu briadku. Pred nami je jasne obraz cudzinca.
Artefakt pochádza zo 7. storočia nášho letopočtu. Kto tam bol zobrazený? Aký cudzinec urobil na vtedajších Indov nezmazateľný dojem, že bol zvečnený na takom posvätom mieste? Aj keď je to dosť nezvyčajné, môže sa to celkom dobre ukázať ako pravda.
Čo je však skutočne zvláštne, je reakcia indických úradov. Keď sa k nim dostali informácie o náleze, všetky práce v chráme Višnu boli okamžite pozastavené a o niečo neskôr sa úplne zastavili. Rozhodli o tom predstavitelia Archeologického prieskumu Indie (ASI), vládneho orgánu zodpovedného za dohľad nad starovekými pamiatkami.
V úradnom výnose sa uvádzalo, že práce boli zastavené z dôvodu neoprávneného výskumu vykonávaného metódami v rozpore s koncepciou zachovania kultúrneho dedičstva. Zjednodušene povedané, archeológovia začali kopať na iných miestach, ako im to bolo dovolené. Samotní výskumníci sú touto formuláciou pobúrení a považujú ju len za formálny dôvod.
Táto reakcia úradov mimoriadne zmiatla novinárov z miestneho bulvárneho denníka Times of India. Noviny napísali nasledovné:
„…niektorí zamestnanci ASI boli veľmi znepokojení záhadným vzorom na tehle.“
Prečo zdanlivo neškodný artefakt tak znepokojil byrokratov?
Faktom je, že okrem kamenného bloku s mimoriadnou freskou sa našlo mnoho ďalších artefaktov dokazujúcich, že toto územie bolo pred dvetisíc rokmi husto osídlené, dokonca sa predpokladalo, že niekde v blízkosti sa nachádzalo jedno z najväčších miest tej doby.
Objavená „tehla“ navyše jasne ukázala, že v tej dobe boli vzťahy s cudzincami postavené na úplne iných princípoch, ako sa doteraz verilo. Zákaz výskumu teda pokojne mohol spôsobiť tento malý artefakt. Aspoň podľa novinárov to bola práve objavená tehla, ktorej dizajn nezapadal do historického svetonázoru ASI.
„Toto je pozoruhodný objav, ktorý ukazuje, že cudzinec bol v tých storočiach nielen vpustený do indického náboženského chrámu, ale bola mu udelená aj pocta vyobrazením. Takéto príklady sú mimoriadne zriedkavé. Oblečenie a pokrývky hlavy tohto typu sa v tomto regióne nenosia ani teraz a nenosili sa ani v staroveku a tohto muža dokonca pustili do chrámu Višnu. Jeho oblečenie je podobné starodávnym kostýmom zo západnej Ázie.“
Tento prípad jasne ukazuje postoj úradov (nielen indických) k archeológii ako vede. Pokiaľ ide všetko v rámci oficiálneho konceptu, všetko je v poriadku. Len čo vedci odhalia pravdu, ktorá nezapadá do prijatej dogmy, okamžite začnú zákazy a ďalšie sankcie. Čo je podľa nich také nebezpečné, čo môžu archeológovia objaviť v nánosoch času?
Preložil: OZ Biosféra www.biosferaklub.info
Bývalá dánska kráľovná Margaréta II. svojich zosnulých rodičov obraňuje. Peter Kramer vo svojej 380-stranovej knihe…
Koncepcia „prvotného antigénového hriechu“ bola prvý raz navrhnutá pred šesťdesiatimi rokmi. Tento fenomén má potenciál…
„Na ich vyradenie z prevádzky boli použité oveľa silnejšie výbušné nálože a oveľa väčšie plavidlo,“…
Hlavné mestá krajín Západu zrazu zabudli na princípy, ako je spravodlivá súťaž, nedotknuteľnosť vlastníctva, prezumpcia…
Nemecko vysvetľuje včerajšiu náhlu návštevu ministerky zahraničných vecí Annaleny Baerbockovej na Ukrajine túžbou oficiálneho Berlína…
Ruské veľvyslanectvo ostro odsúdilo slová britského veľvyslanca Edwarda Fergusona, ktorý sa v článku pre srbské…