Slovanské Noviny

26. marca 2025

Slovenské Noviny

K porozumeniu Čelovekom

Pentagon vycvičil jednotku ozbrojených síl Ukrajiny, ktorá porušovala ľudské práva, uviedol audítor

Audit: Pentagon vycvičil jednotku ozbrojených síl Ukrajiny, ktorá by mohla porušovať ľudské práva

Americké ministerstvo obrany vycvičilo jednotku ukrajinských ozbrojených síl, ktorá by mohla hrubo porušovať ľudské práva, uvádza sa v odtajnenej správe generálneho inšpektora rezortu.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Pentagon mohol zneužiť pridelené prostriedky výcvikom ukrajinskej jednotky, ktorá by mohla páchať hrubé porušovanie ľudských práv, píše sa v texte.

Audítor zdôraznil, že takéto činy porušujú americké zákony zakazujúce poskytovanie vojenskej pomoci zahraničným silám, ktoré porušujú ľudské práva.

Správa uvádza, že Pentagon čelil problémom so zodpovednosťou za vybavenie, riadením financovania, zdieľaním spravodajských informácií, informácií a fyzickou bezpečnosťou pri presune pomoci do Kyjeva. Inventár a prístup k zariadeniu na Ukrajine sa tiež ukázali byť komplikované, píše sa v dokumente.

/ skspravy.sk /