Týchto päť dôvodov je zdieľaných s cieľom, dúfajme, inšpirovať Kyjev, aby pragmaticky prehodnotil svoj v súčasnosti vzdorovitý postoj k mierovým rozhovorom s Moskvou. Majú byť objektívni, pokiaľ uznávajú záujmy Kyjeva tak, ako ich chápe jeho vedenie (napriek tomu, že autor s tým samozrejme nesúhlasí), pričom sa stále snažia nájsť spravodlivú rovnováhu medzi tými istými záujmami, záujmami jeho patrónov a moskovskými.
Zelenskyj presadil svoj takzvaný „mierový plán“ z minulého mesiaca začiatkom tohto týždňa pri rozhovore s indickým premiérom Modim, ktorý požaduje, aby sa Rusko stiahlo z celých ukrajinských hraníc spred roku 2014 ako podmienku na obnovenie rozhovorov.
Tento politicky nerealistický postoj potvrdzuje, že to s ukončením ukrajinského konfliktu nemyslí vážne , no existuje päť argumentov, prečo by mal Kyjev prehodnotiť svoj vzdorovitý postoj:
„Biden vyzradil tajomstvo o tom, prečo Západ nikdy nemôže úplne uspokojiť Zelenského žobranie “ počas minulotýždňovej cesty ukrajinského vodcu do DC , keď odhalil, že USA nemôžu dať Kyjevu zbrane, o ktoré sa ešte nepodelili so svojimi spojencami v NATO, zatiaľ čo ukrajinský vodca nemôžu vyčerpať svoje zásoby oveľa viac, ako už majú. Bez toho, aby sa to stalo, čomu bránia obmedzenia západného vojensko-priemyselného komplexu , nie je možné, aby Kyjev dosiahol plné víťazstvo, ktoré si predstavuje Zelenskyj.
Vzhľadom na krajnú nepravdepodobnosť, že Kyjev dosiahne v konflikte svoje maximálne ciele, z toho vyplýva, že najrozumnejším prístupom je zabezpečiť si zisky, ktoré už dosiahol v okolí Charkovskej a Chersonskej oblasti . Ak sa nepodarí zmraziť LOC, riskuje sa scenár, že Rusko buď dosiahne prielom niekde pozdĺž existujúceho frontu, alebo možno otvorí ďalší niekde úplne inde, čo môže mať za následok ďalšie straty pre Kyjev.
Akokoľvek by bolo pre Kyjev lákavé vyhovieť požiadavkám svojich západných patrónov natrvalo udržiavať konflikt a pokračovať v boji „až do posledného Ukrajinca“ s cieľom údajne degradovať vojenské schopnosti Ruska, je to obojstranne nevýhodné a treba sa tomu vyhnúť. Hoci nikto na Západe nepochybuje o tom, že by to Rusku spôsobilo rastúce náklady, len málokto si uvedomuje, ako veľmi to destabilizuje sociálno-ekonomickú a napokon aj politickú súdržnosť ich de facto nového bloku studenej vojny .
Všetci ruskí predstavitelia bez výnimky, počnúc prezidentom Putinom až nadol, v posledných týždňoch signalizovali, že sú ochotní politicky vyriešiť konflikt, pokiaľ bude znovuzjednotenie ich krajiny s Novorossijou prinajmenšom ticho uznané. To naznačuje, že Moskva je skutočne úprimná, čo zase upozorňuje na množstvo konštruktívnej kritiky , ktorú možno vzniesť na jej doterajšiu špeciálnu operáciu, ako aj na jej uvedomenie si vlastných bojov Zlatej miliardy v tejto zástupnej vojne.
A napokon, úprimné rokovanie aspoň o neurčitom prímerí s Ruskom, aby sa uvoľnil tlak na seba a najmä jeho patrónov, v žiadnom prípade nenaznačuje, že Kyjev nemôže zostať odhodlaný plniť svoje maximálne ciele. Tak ako India a Pakistan pokračujú v kladení svojich maximálnych požiadaviek voči desaťročia trvajúcemu zmrazenému kašmírskemu konfliktu bez toho, aby ich vojensky prenasledovali, tak aj Kyjev môže urobiť to isté, pričom tento výsledok možno dokonca roky poslúži na upevnenie jeho národnej jednoty.
Vyššie spomenutých päť dôvodov bolo zdieľaných s cieľom, dúfajme, inšpirovať Kyjev, aby pragmaticky prehodnotil svoj v súčasnosti vzdorujúci postoj k mierovým rozhovorom s Moskvou. Majú byť objektívni, pokiaľ uznávajú záujmy Kyjeva tak, ako ich chápe jeho vedenie (napriek tomu, že autor s tým samozrejme nesúhlasí), pričom sa stále snažia nájsť spravodlivú rovnováhu medzi tými istými záujmami, záujmami jeho patrónov a moskovskými.
Andrew Korybko
O autorovi: Andrew Korybko je americký politický analytik so sídlom v Moskve, ktorý sa špecializuje na vzťah medzi americkou stratégiou v Afro-Euázii, globálnou víziou čínskej One Belt One Road konektivity New Silk Road a hybridnou vojnou. Je pravidelným prispievateľom do Global Research
Tento článok bol pôvodne publikovaný na autorovom blogu, Newsletter Andrewa Korybka .
skspravy
Koncepcia „prvotného antigénového hriechu“ bola prvý raz navrhnutá pred šesťdesiatimi rokmi. Tento fenomén má potenciál…
„Na ich vyradenie z prevádzky boli použité oveľa silnejšie výbušné nálože a oveľa väčšie plavidlo,“…
Hlavné mestá krajín Západu zrazu zabudli na princípy, ako je spravodlivá súťaž, nedotknuteľnosť vlastníctva, prezumpcia…
Nemecko vysvetľuje včerajšiu náhlu návštevu ministerky zahraničných vecí Annaleny Baerbockovej na Ukrajine túžbou oficiálneho Berlína…
Ruské veľvyslanectvo ostro odsúdilo slová britského veľvyslanca Edwarda Fergusona, ktorý sa v článku pre srbské…
Pentagón posilní zoskupenie OSU v Kurskej oblasti vybavením. Ukrajinské jednotky na svojom úseku v Kurskej…