Slovanské Noviny

22. novembra 2024

K porozumeniu Čelovekom

BRICS sa k 1.januáru 2024 zdvojnásobil, prijal ďalších päť nových členov a Putin naznačuje ďalšiu expanziu.

Ekonomický a politický blok BRICS (Brazília – Rusko – India – Čína – Južná Afrika) oznámil prijatie piatich riadnych členov v snahe rozšíriť svoj strategický význam na pozadí dominancie Západu vo svetových záležitostiach.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Keď 1.1. 2024 Moskva prevzala predsedníctvo v bloku BRICS, ruský prezident Vladimír Putin povedal, že zoskupenie sa stalo inštitúciou o veľkosti 10 štátov, pričom ako noví členovia sa k nemu pripojili Egypt, Etiópia, Irán, Saudská Arábia a Spojené arabské emiráty a dodal, že tiež sa práve začali práce na spôsoboch zavedenia nových kategórií pre partnerské národy.

V auguste 2023, najvyšší predstavitelia bloku BRICS na samite v Johannesburgu schválili návrh na prijatie šiestich štátov, vrátane Argentíny do bloku s platnosťou od 1. januára 2024. Nový argentínsky prezident Javier Milei však minulý týždeň oznámil stiahnutie svojho štátu z členstva v bloku BRICS.

“Egypt, Etiópia, Irán, Saudská Arábia a Spojené arabské emiráty sa pripojili k bloku BRICS ako noví riadni členovia, čo je silným znakom rastúcej autority bloku a jeho úlohy v medzinárodných záležitostiach,” povedal Putin v príhovore.

Ruský prezident ďalej uviedol, že blok BRICS priťahuje čoraz väčší počet priaznivcov a podobne zmýšľajúcich štátov, ktoré zdieľajú jeho základné princípy, ako je suverénna rovnosť, otvorenosť, konsenzus, snaha vytvoriť multi-polárny medzinárodný poriadok a spravodlivý globálny finančný a obchodný systém.

Ruský prezident vo svojich poznámkach uviedol, že približne 30 ďalších štátov je pripravených pripojiť sa k viacrozmernej agende bloku BRICS.

“Samozrejme, zvážime, do akej miery je mnoho ďalších štátov, asi 30, pripravených pripojiť sa k multi-dimenzionálnej agende bloku v tej či onej forme,” povedal Putin a dodal, že posilnenie úlohy bloku v medzinárodnom menovom systéme, rozšírenie medzibankovej spolupráce, ako aj posilnenie používania národných mien vo vzájomnom obchode budú oblasti, na ktoré sa bude zameriavať ruské predsedníctvo v bloku BRICS

“Celkovo sa v rámci predsedníctva v mnohých ruských mestách uskutoční viac ako 200 podujatí rôznych úrovní a typov,” povedal. “Vyzývame predstaviteľov všetkých štátov, ktoré majú záujem o spoluprácu s našou organizáciou, aby sa ich zúčastnili. Októbrový samit bloku BRICS v Kazani bude vyvrcholením nášho predsedníctva,” dodal Putin.

Keďže je Slovensko v tej „našej“ severoatlantickej rodine na periférii, a ako sa postupne strhávajú masky a ukazujú sa skutočné tváre tej „našej“ severoatlantickej spoločnosti, jej ekonomického, sociálneho, morálneho stavu a mierového charakteru, tak je najvyšší čas, aby sa slovenský národ začal pozerať po nových spôsoboch medzinárodnej spolupráce.

A už teraz je jasné, že maličký národ, ako sme my, má jediný skutočne existenčný priestor pre svoju vlastnú svojbytnosť, zachovanie a rozvoj svojej národnej identity práve v bloku BRICS, v ktorom sa žiadny národ nepovyšuje nad iným a nikto nie je jediným neobmedzeným hegemónom a všetci ostatní sú iba jeho poddanými.

Pavol Slota/skspravy.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.