V relácii televízie TA3 “Král na ťahu” boli 26. marca 2024 hosťami Michal Bartek (Hlas-SD) a Ján Mažgút (Smer-SSD) za koalíciu a František Majerský (KDH) a Miriam Lexmann (KDH). Témami diskusie boli nové tváre v politike a prezidentské voľby.
Miriam Lexmann na úvod povedala, že s Korčokom KDH zdieľa podobné hodnoty. Je to podľa nich zodpovedný a konzistentný politik.
Bartek nazval rozhodnutie KDH dvojtvárnosťou. “Oni robia pred voľbami jedno, po voľbách druhé,“tvrdil poslanec. Lexmann podľa Barteka sama povedala, že nikdy nepodporia kandidáta, ktorý „ožobračí“Slovenskú republiku o právo veta v europarlamente. Bartek nepovažuje Korčoka za konzervatívneho kandidáta, je podľa neho jediný, ktorý o odobratí veta hovoril.
Lexmann zasa nikdy nepočula Pellegriniho povedať, že si váži ústavnú hodnotu chrániť život od počatia či manželstvo ako výlučný zväzok muža a ženy. Peter Pellegrini však zahlasoval za Lisabonskú zmluvu, ktorá odobrala Slovensku právo veta v mnohých politikách, čo KDH neurobilo, uviedla europoslankyňa.
František Majerský nerozumie, prečo sa hosťom z koalície nepáči rozhodnutie KDH podporiť Korčoka. “Vy si riešte svojho kandidáta, a podporujte ho. Vy ste si povedali, že váš kandidát je Peter Pellegrini, ktorý každý týždeň hovorí niečo iné, náš kandidát je Ivan Korčok,“ povedal Majerský.
Hostia v relácii hovorili aj o regionálnej politike a využívaní eurofondov. “Za 13 rokov vlády Smer-u, čo sme čerpali eurofondy, ktoré mali pomôcť regiónom, aby sa posúvali dopredu a aby sa rozdiely medzi regiónmi vyrovnávali, tak tie rozdiely narástli,“ povedala Lexmann.
Mažgút na to reagoval a uviedol, že poslanci Smer-u v Európskom parlamente nepodpísali “štvavý list proti Slovenskej republike, aby boli SR odobraté eurofondy“. Bol to podľa Mažgúta poslanec KDH.
Majerský, ktorý je poslancom v PSK, spomenul, že súčasná vláda sľúbila pomôcť ľuďom po zemetrasení na východe Slovenska, ale “do dnešného dňa neposlala ani euro“.
Lexmann sa vyjadrila, že bola vždy proti tomu, aby sa členským štátom v EP odoberali eurofondy na základe toho, “že sa niekomu niečo nepáči“. Monika Beňová a europoslanci Smer-u zahlasovali za mechanizmus, ktorým sa členským štátom môžu odoberať eurofondy. Lexmann zaň nezahlasovala. Je proti tomu, aby sa takto trestali štáty.
Eurofondy sa podľa nej môžu odoberať len v prípade, že sú ohrozené kvôli korupcii.
Myslí si, že “ak príde k odobratiu eurofondov, tak maslo na hlave bude mať táto vláda“. Opozícia s tým podľa nej nič nemá, lebo tá s tým nemôže nič urobiť. Nakladanie s eurofondami či fondom obnovy je v rukách tejto vlády.
infovojna
Daňový a pozemkový podvodník Andrej Kiska, ktorý okrem iných svojich obchodných aktivít bol aj prezidentom, má…
Prestížne ocenenia za rok 2023 putovali do rúk výnimočných osobností slovenskej kultúry. Medzi laureátmi nechýbali…
Europoslanec Milan Uhrík z hnutia Republika sa prihlásil do rozpravy a skritizoval bod programu, ktorý sa…
Zamestnávatelia budú mať povinnosť poskytovať príspevok na športovú činnosť detí zamestnancov. Nová regulácia sa bude…
Na oficiálnej webovej stránke Kremľa bola zverejnená naliehavá výzva ruského prezidenta Vladimira Putina. "Chcem informovať…
"New York Times prekvapil a napísal svoj doteraz najpoctivejší komentár k vojne. Píše na sociálnej sieti komentáror…