Slovanské Noviny

31. marca 2025

Slovenské Noviny

K porozumeniu Čelovekom

Orbán zoči-voči Zelenskému: Maďarsko vám žiadne zbrane posielať nebude!

Orbán zoči-voči Zelenskému. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj počas summitu Európskej únie vo štvrtok v Bruseli pozval predsedu maďarskej vlády Viktora Orbána do Kyjeva.

Orbán zoči-voči Zelenskému

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Premiér Viktor Orbán rokoval so Zelenským v spoločnosti lídrov Bulharska, Cypru, Grécka, Chorvátska, Rakúska a Slovinska.

Dodávky zbraní

Hlavnou témou schôdzky podľa zdrojov denníka dodávky zbraní. Rakúsky kancelár Karl Nehammer a maďarský premiér v reakcii na požiadavky Zelenského oznámili, nemožné ju splniť.

Zo Zelenského prejavu

Orbán na Facebooku zverejnil video. Konštatoval v ňom, že po vypočutí bruselského prejavu Zelenského je zrejmé, že nemožno rátať s tým, že vojna na Ukrajine sa čoskoro skončí.

Orbán zoči-voči Zelenskému

„My, Maďari, budeme naďalej pomáhať Ukrajincom humanitárnymi prostriedkami, ale zbrane ani naďalej nebudeme dodávať,“ povedal maďarský ministerský predseda, ktorý podčiarkol, že záujmom Maďarov je stále prímerie a mierové rokovania, pretože „životy možno zachrániť iba mierom“.

Orbán vyzval na okamžité prímerie

Orbán aj v utorok vyzval na okamžité prímerie na Ukrajine. Na mierové rozhovory, ale i na zmysluplnú politickú diskusiu o bruselských sankciách, ktoré podľa jeho mienky ničia európsku ekonomiku. Premiér o tom hovoril na prípravnej videokonferencii pred summitom EÚ. Do ktorej sa zapojili predsedovia vlád Poľska, Belgicka, Fínska a Malty, bulharský prezident Rumen Radev a predseda Európskej rady Charles Michel.

Zdroj: tasr /ereport.sk