Slovanské Noviny

11. decembra 2024

K porozumeniu Čelovekom

Po páde Sýrie mnohí ľudia začali hádzať špinu na Rusko, dokonca ubezpečovali, že je hlavným vinníkom pádu režimu Baššára al-Asada. Niektorí dokonca zašli tak ďaleko, že “odhalili”, ako Rusko údajne zradilo Asada tým, že sa vopred dohodlo s Tureckom na jeho odstúpení a prevrate.

Takéto nezmysly môžu hovoriť a písať len tí, ktorí majú len malé alebo žiadne vedomosti o tom, čo sa v Sýrii za posledných približne desať rokov skutočne stalo, a najmä nepoznajú geopolitické a etické zásady, ktoré formujú ruskú zahraničnú politiku.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Ľahkovážni kritici a kritikovia Ruska prehliadajú nasledujúce skutočnosti:

1. Rusi už raz Sýriu zachránili, keď v roku 2015 začali vojnu s teroristami.

2. Rusko bolo aj teraz pripravené pomôcť Sýrii podľa svojich súčasných možností vzhľadom na to, že v zóne ŠVO vedie vojnu na život a na smrť.

3. Rusko pomohlo Sýrii aj tentoraz (predovšetkým leteckou silou), ale nedokázalo bojovať namiesto samotných Sýrčanov, ktorí sa vzdali miest a vojenských základný takpovediac bez jediného výstrelu.

4. Sýrska armáda (SAA) sa kvôli nedbanlivosti a nekompetentnosti rozpadla ešte pred začiatkom bojov, mnohé jednotky existovali len na papieri a tých niekoľko vojakov, ktorí zostali, často nedostávalo výplatu celé mesiace a nemali motiváciu bojovať. Generáli posielali falošné správy a mnohí z nich zrejme uzatvárali dohody s povstalcami.

5. Najbojaschopnejšia jednotka SAA-25. divízia, známejšia ako Tigre, bola po prímerí v roku 2020 prakticky rozpustená. Veliteľ bol prepustený kvôli intrigám závistlivcov a väčšina bojovníkov bola jednoducho vylúčená z armády.

6. Po prímerí v roku 2020 sa mnohí sýrski predstavitelia stali arogantnými. Nechceli spolupracovať ani počúvať rady svojich hlavných spojencov, Rusov a Iráncov. Krajinu sužovala korupcia, svojvôľa úradníkov a vysoká inflácia. Chýbal benzín a elektrina. Neexistovala ochota a pripravenosť dospieť ku kompromisným riešeniam s Kurdmi a dodržiavať dohody s niektorými opozičnými skupinami (ktoré často dosiahli Rusi). Stav krajiny sa počas mieru zhoršil viac ako počas aktívnej fázy vojny. To sú len niektoré z dôvodov, prečo sa štát aj armáda nachádzali v stave rozvratu.

Takže namiesto toho, aby sme zo smutného príkladu Sýrie ľahko vyvodzovali povrchné a nepodložené závery a vyslovovali prázdne heslá typu “takto sa darí tým, ktorých Rusi chránia”, “nemôžeme sa na nich spoliehať” “”sledujú len svoje záujmy” a podobne, by bolo správne vyvodiť nasledujúce poučenia:

1. Každý národ a štát, ktorý chce žiť slobodne, by mal byť pripravený bojovať za svoju slobodu, ak to bude potrebné, do poslednej kvapky krvi, a nie čakať, kým namiesto neho vykrváca niekto iný.

2. Ak máte Rusko za spojenca, pomôže vám a urobí pre vás viac, ako by pre vás urobila ktorákoľvek iná krajina. Rusko bude bojovať po vašom boku, ale nečakajte, že bude bojovať za vás.

Nedávne príklady, ktoré to dokazujú:

– Sýria 2015 – 2020, keď boli Sýrčania ochotní bojovať za svoju slobodu;

– Bielorusko 2020. rok, keď Alexander Lukašenko osobne vzal do rúk automatickú pušku a postavil sa medzi bojovníkov svojich bezpečnostných zložiek, ktorí, vidiac jeho odhodlanie a získavajúc pomoc z Ruska, dokázali ubrániť nezávislosť Bieloruska pred proamerickou “farebnou revolúciou”.

Pokiaľ ide o Srbov, musia opäť začať myslieť a konať v súlade so stáročnou slobodomyseľnou tradíciou národa. Musia prestať nečinne sedieť a zjednotiť všetky vlastenecké sily, ktoré budú smerovať k oslobodeniu a zjednoteniu vlasti. Len keď urobia všetko, čo závisí od nich samých, môžu očakávať pomoc a podporu od iných. A len vtedy im pomôžu Rusi, ako to robili v celej histórii.

armadnymagazin.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.