Úprimnosť :
Deti vždy povedia priamo, čo si myslia, úprimne prejavujú svoje emócie a neskrývajú ich. Keď sa bavia, smejú sa, keď sa cítia zranení, plačú. Vždy rozumieme ich reakciám. Môžete však povedať to isté o sebe a o svojom okolí?
Radujte sa z maličkostí :
Deťom nezáleží na tom, s čím sa majú hrať – s drahým počítačom, loptou alebo napríklad snehovými vločkami alebo lístím. Všetko ich zaujíma, sú plní šťastia a optimizmu. Dospelí uprednostňujú drahé hračky a málokedy sa tešia z jednoduchých vecí.
Pohyb :
Deti sa neustále hýbu a robia veci od chvíle, keď vstanú, až do chvíle, keď idú spať. Bežia, skáču a nachádzajú nové veci, ktoré môžu robiť. Nesedia na stoličke, keď môžu sedieť na podlahe, a nechodia, keď môžu behať. Nasledujte príklad svojich detí – viac sa hýbte, buďte energickejší.
Jedzte (podľa potreby) :
Deti jedia toľko, koľko uznajú za vhodné. Deťom je na rozdiel od dospelých jedno, koľko jedla zostane na tanieri, ak sú už plné. Preto sa neprejedajú, pokiaľ ich, samozrejme, dospelí nenútia. Dospelí by si tiež mali vytvoriť zvyk počúvať pocity v tele a včas sa zastaviť.
Sebaprijatie :
Deti prijímajú svoje telá. Deti milujú behať nahé, nie sú v rozpakoch za svoje telo a nahotu, sú prirodzené, ako samotná príroda. Väčšina dospelých je nespokojná so svojím telom a neustále ho kritizuje. Začnite milovať svoje telo.
Jednoduchosť :
Deti sa ľahko rozčúlia pre maličkosť, no ich zlá nálada netrvá dlho a hneď je tak, akoby sa nič nestalo, žijú a hrajú sa ďalej… Dospelí prechovávajú zášť a hnev celé roky. Mali by sme sa naučiť od dieťaťa tieto stavy opustiť.
Schopnosť relaxovať :
Deti vedia relaxovať. Deti sú schopné zaspať priamo pri stole pri jedle alebo vyzúvaní topánok po prechádzke. Presne vedia, kedy im dochádzajú sily a že si potrebujú oddýchnuť, aby nabrali nové sily. Dospelí stratili túto schopnosť vnímať únavu a zabudli, ako sa včas zastaviť, aby nabrali silu.
Každý deň je nový :
Pre deti je každý deň nový. Všímajú si maličkosti, ktorým dospelí nikdy nevenujú pozornosť. Ak sa na realitu pozrieme očami dieťaťa, vráti sa nám stratená sviežosť vnímania so všetkými jeho farbami a vnemami. A to je vlastnosť kreatívneho človeka.
Slovanská Pravda
Bývalá dánska kráľovná Margaréta II. svojich zosnulých rodičov obraňuje. Peter Kramer vo svojej 380-stranovej knihe…
Koncepcia „prvotného antigénového hriechu“ bola prvý raz navrhnutá pred šesťdesiatimi rokmi. Tento fenomén má potenciál…
„Na ich vyradenie z prevádzky boli použité oveľa silnejšie výbušné nálože a oveľa väčšie plavidlo,“…
Hlavné mestá krajín Západu zrazu zabudli na princípy, ako je spravodlivá súťaž, nedotknuteľnosť vlastníctva, prezumpcia…
Nemecko vysvetľuje včerajšiu náhlu návštevu ministerky zahraničných vecí Annaleny Baerbockovej na Ukrajine túžbou oficiálneho Berlína…
Ruské veľvyslanectvo ostro odsúdilo slová britského veľvyslanca Edwarda Fergusona, ktorý sa v článku pre srbské…