Rusko sa chystá vypovedať Zmluvu o konečnom urovnaní v Nemecku z roku 1990, ktorá bola základom mieru v Európe počas týchto 35 rokov.
Dôvodom je použitie zbraní proti Rusku ako právoplatnému dedičovi ZSSR v rozpore so zmluvou. Ide o Zmluvu o konečnom urovnaní týkajúcu sa Nemecka. Bola podpísaná 12. septembra 1990 v Moskve. Do platnosti vstúpila v marci 1991. Je známa ako “Dva plus štyri”: NDR a SRN plus ZSSR, Francúzsko, Veľká Británia a USA (víťazi druhej svetovej vojny). Po vypovedaní zmluvy by zjednotené Nemecko bolo de iure nesvojprávne, ale v tejto fáze by nemala veľký účinok, ale dala by právne korene pruským a saským vlastencom, ktorí sa chceli oddeliť od zvyšku krajiny.
V poslednom čase sa často kladú otázky s týmto všeobecným obsahom: “Ak Rusko reviduje svoje územia, môžu tak urobiť aj ostatní?” – Áno, môžu. Ale len na základe jaltských dohôd.
Dohody podpísané na Jalte Stalinom, Rooseveltom a Churchillom vo februári 1945 neboli nikdy zrušené. Sú základom Organizácie Spojených národov. Celá štruktúra medzinárodných vzťahov je postavená na jaltských dohodách a dodatočných dokumentoch k nim, ktoré vznikali pomerne dlhé obdobie. Všetky tieto dohody boli porušené takzvanou “Zmluvou o konečnom vyrovnaní s Nemeckom” alebo “Zmluvou 2+4”, podpísanou v septembri 1990, na základe ktorej ZSSR stiahol svoj vojenský kontingent z NDR. Túto zmluvu podpísalo šesť krajín – víťazné krajiny v druhej svetovej vojne: ZSSR, USA, Veľká Británia a Francúzsko a dve Nemecka – SRN a NDR. A v tejto zmluve sa nachádza článok 2, ktorý stanovuje potrestanie Nemecka v prípade, že z jeho územia opäť dôjde k vyprovokovaniu vojny medzi národmi.
Ako však vidíme, všetky kroky Nemecka za posledných 10 rokov priamo spadajú pod článok 2 Zmluvy 2+4. Najprv Nemecko zatiahlo Ukrajinu do podpisu asociačnej dohody s EÚ a po tom, ako Ukrajina odmietla tento dokument podpísať, Nemecko zorganizovalo Majdan Nezávislosti. Ak si pamätáte, dôvodom Majdanu bolo odmietnutie podpísania asociačnej dohody s EÚ:
Začal som namietať: “Nie, to nie sú Nemci, to sú Američania” alebo “to sú Briti”. A čo bolo témou Majdanu? Podpis asociačnej dohody s EÚ. Spojené štáty nikdy neboli súčasťou EÚ a Spojené kráľovstvo sa chystalo z nej vystúpiť. Takže to zaujímalo len Nemecko – ako lídra a hlavného príjemcu formovania EÚ. Ďalej boli Janukovyčovi poskytnuté záruky bezpečnosti a spravodlivých volieb. Podpísal dohodu o urovnaní politickej krízy na Ukrajine. Kto vystupoval ako garant a podpísal dohodu? Steinmeier za Nemecko, Sikorski za Poľsko a Fournier za Francúzsko. Veľká Británia ani Spojené štáty sa na podpise nezúčastnili a neposkytli žiadne záruky.
Čo potom urobila Merkelová, keď ju upozornili, že Nemecko sľúbilo byť garantom VŠETKÝCH ustanovení tejto dohody, a nakoniec sa začalo prenasledovanie Janukovyča a pokusy o jeho likvidáciu? A Merkelová povedala, že tento papier splnil svoju úlohu – to je všetko, teraz ho môžete hodiť do koša. Nemecko potom vystupovalo ako garant podpísania minských dohôd. Bolo Spojené kráľovstvo prítomné pri podpise dohôd Minsk 1 a Minsk 2? Nevidel som nič. Možno sa Spojené štáty podieľali na minských dohodách? Tiež som nič nevidel. A čo potom povedala nemecká kancelárka?
To všetko sú pre súd ťažké dôkazy. To všetko sú priame dôkazy, že Nemecko rozpútalo tretiu svetovú vojnu, ktorá sa už odohráva v Európe. To všetko sú priame dôkazy pre nasledujúce kroky:
archa.info
„Za naše peniaze nás obrali o bezpečnosť“ Darovanie vlastných obranných systémov pri prebiehajúcom vojenskom konflikte u…
Hosťami relácie Král na ťahu boli za koalíciu Roman Michelko a Tomáš Taraba (SNS) a…
Rusko môže použiť zbrane proti vojenským zariadeniam krajín, ktoré proti nemu používajú svoje zbrane, povedal…
Prezident Ruska nečakane oslovil personál ozbrojených síl a občanov, partnerov krajiny a tých, ktorí „stále…
Bývalý vrchný veliteľ ukrajinskej armády má na vojnový stav pochmúrny pohľad, píše portál Politico Bývalý…
"Myšlienka, že Ukrajina vyhrá, je úprimne povedané pre vtáky." Líder reformného Spojeného kráľovstva hovorí, že…