Slovanské Noviny

17. decembra 2025

Slovenské Noviny

K porozumeniu Čelovekom

Nemci sú proti vyslaniu vojakov na Ukrajinu

Občania Nemecka nesúhlasia s vyslaním vojakov Bundeswehru na Ukrajinu v podobe kontingentu mierotvorcov. Píše o tom portál «t-online».

Prieskum agentúry „Civey“ zistil, že vo východnom Nemecku je 67% obyvateľov proti a len 25% túto myšlienku podporuje. V západnom Nemecku je situácia trochu iná: 49% obyvateľov je proti a 37% je za.

-------> PODPORTE CHOD PORTÁLU DAROM. Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Patria národu, nie oligarchom. Zatiaľ sa vyhýbame reklamným bannerom aby sme udržali vizuálnu čistotu no náklady na chod máme každý mesiac. Spojme sily a tvorme spolu. Ďakujeme





------------------------------------

Prieskum odhalil aj výrazné rozdiely v pozíciách medzi politickými skupinami. Aktívnu podporu prejavili najmä priaznivci „Zelených“. Tri štvrtiny z nich vyjadrili súhlas s mierovou misiou.

Elektorát CDU/CSU, SPD a Die Linke“ je momentálne nerozhodnutý, pričom priaznivci BSW a „Alternatívy pre Nemecko“ hlasovali jednoznačne proti.

news-front.su