Odvaha
Mal by byť človek odvážny? Prečo je to prvá zásada? Pretože ničí strach. Ak je človek zbabelec, nenájde si v živote svoje miesto, energiu, ktorá sa dáva na vykonávanie vecí, nasmeruje ju k strachu. Strach blokuje akékoľvek podniky, sedí na rovnakej úrovni, nedovolí, aby bol človek celistvý, neumožňuje mu rozhodnúť sa. Preto je potrebná odvaha.
Odvaha sa kladie v detstve. Ak dieťa vyrastá v podmienkach kriku, obmedzení („nedotýkajte sa“, „to nie je dovolené“ atď.), Potom je prirodzene odvaha dieťaťa utláčaná, preto sa taký človek bude celý život báť urobiť krok. Dieťa nemôžete obmedziť, nemôžete na neho kričať. Ak sa niečo nedarí, musíte to vysvetliť, aby to dieťa pochopilo. Ak sa tak nestane prvých 7 – 10 rokov, bude to veľmi ťažké urobiť. Dieťa ešte nemôžete zastrašiť. Naši rodičia boli často zastrašovaní Baba Yagou, Babayom atď., Aby sa dieťa mohlo dobre správať. V skutočnosti to všetko má veľmi silný vplyv na psychiku dieťaťa.
Ako môžeme rozvíjať odvahu? Musíme si uvedomiť, že to máme, a nie neustále sa oddávať slabostiam, neutiecť ako pštros, schovať si piesok do hlavy, ale začať niečo robiť. Preto si musíte povedať „Prestaňte sa báť !!!“, aj keď je to ťažké. Môžete napríklad skočiť z padáka, niekde v krajine, kde strávite noc osamote, t.j. takže to bolo strašidelné pre myseľ, ale fyzicky bezpečné. Aby tento postup priniesol výsledky, je potrebné dodržiavať túto zásadu:
Úprimnosť
Pozrime sa, čo je to čestnosť? V ruskom jazyku, vďaka ktorému je jedinečný, má každý koreň, každé slovo význam. Česť, časť, čistota myšlienok a predovšetkým neklamanie samého seba. Snažíme sa neustále klamať. Od detstva nás naši rodičia klamali, a tým vštepovali dieťaťu schopnosť klamať samého seba. A preto od myšlienky človeka sú veľmi energeticky náročné, predstavte si človeka, ktorý si myslí jednu vec, hovorí inú a robí tretie. Jeho vnútorné energie, ako labuť, rakovina a šťuka, sa ťahajú rôznymi smermi – a výsledok je nulový.
Človek, ktorý podvádza, stráca energiu, a preto sa verí, že podvádzanie je jednou z nerestí neznalého človeka, podvádzať boli schopní iba sudras – spodná vrstva ľudí, ktorí o sebe úplne nevedia, žijú v strachu atď. Aspoň naši predkovia nevedeli, čo je klam. Ani častica, ktorá nie je v ruskom jazyku, neexistovala – objavila sa pomerne nedávno, s krstom Rusa, predtým, ako došlo k prijatiu, naši predkovia prijali život v celej jeho rozmanitosti.
Úprimnosť pomohla človeku spomenúť si na seba v minulom živote. Keď človek podvádza, blokuje mu pamäť. Nechce prijať realitu a snaží sa prísť s niečím zodpovedajúcim realite. A postupne človek, ktorý klame, nahrádza realitu svojim obrazom. Preto musí byť človek úprimný. Keď je človek čestný, prebudí sa v ňom spojenie s bohmi a toto spojenie sa nazývalo svedomie. Svedomie, spoločné posolstvo, posolstvo Bohov. A hlas svedomia je hlasom, ako povedal Gurdjieff, hlasom najvyššieho intelektuálneho centra.
Klamstvo
prvom rade nesmieme klamať seba – svoj vnútorný svet. Prirodzene, keď naši predkovia žili v súlade s prírodou, nemali túžbu podvádzať iného. Keď človek začne klamať sám seba, postupne začne klamať aj spoločnosť. Tých. naopak, klamať svoje okolie znamená postupne klamať sám seba. Je to všetko prepojené. Čo je v nutrii, je vonku. Ako môžeš byť k sebe úprimný? Počúvajte svoje srdce, neskúšajte klamať, musíte prijať. Alebo sa nedá vyhnúť výčitkám svedomia. Vnútorná, vznešená časť hovorí: „Porušujete prirodzený zákon, prirodzenú rovnováhu.“ Teraz je už na toto všetko uvalená morálka a nové zvrátené hodnotenia.
Dokonalosť
Teraz sa nám vnucuje spôsob života, keď sa človek stal absolútne bezúhonným. Takmer všetky veci robíme na povel, ani nevieme, ako myslieť. Naše myslenie je teraz narušené. Muž niečo uvidel, zamyslel sa, potom sa prepol a už premýšľa nad niečím novým. Napríklad sme na niečo mysleli, zrazu okolo prešlo auto a už myslíme na niečo iné. Výsledná hodnota je nula. A preto je dokonalosť tak dôležitá – schopnosť dotiahnuť všetko do konca. Ak ste začali premýšľať, musíte to myslieť do konca, kým nedospejete k nejakému konštruktívnemu rozhodnutiu.
Dokonalosť znamená, že vám už nezostali žiadne nesplnené túžby. Človek postupne prichádza na to, že ovláda svoje túžby a zanecháva tie, ktoré sú skutočne potrebné. A pamätajte: čo je v malom, tak vo veľkom. Ak zlyháte v malých veciach, zlyháte aj vo veľkom biznise. Do okamihu rozhodnutia môžete o niečom premýšľať, uvažovať, počítať, ale keď už ste sa rozhodli, všetko ste museli urobiť, musíte to určite vykonať. Sledujte svoje myšlienky, uskutočňujte ich, viac meditácií (to je zamyslenie sa nad danou témou). Keď niečo robíte, buďte v tom, myslite iba na to. V opačnom prípade nebude žiadny výsledok – urobíte jednu vec a myslíte si druhú. V Rusku existoval taký koncept – „dať svoju dušu“ do toho, čo robíš. Ako môžete robiť „od srdca“ a myslieť na niečo iné? Takto to nefunguje.
zdroj: z útrob internetu a múdrosti našich predkov
"Pred 35 rokmi si ľudia vybojovali zmenu." Píše na sociálnej sieti europoslankyňa Katarína Roth Neveďalová. Tá zmena…
Nedávno uplynulo už 45 rokov od založenia Slovanského múzea A.S.Puškina na Slovensku. Informuje web veľvyslanectva…
Deklarovali, že to bude pietne zhromaždenie na pripomenutie si 35. výročia Nežnej revolúcie, avšak napokon je…
Debata o zmene volebného či politického systému by mala ísť zatiaľ bokom. Vyhlásil to prezident…
Smer-SD každý rok sedemnásteho novembra oslavuje výročie vzniku strany. Tento rok je to 25 rokov.…
Brusel chce iniciatívne prebrať celú váhu vojny na Ukrajine Exkluzívny rozhovor s Milanom Uhríkom, podpredsedom…