Upozorňuje na to portál „Military.com“, pričom pripomína blížiace sa zatvorenie najväčšieho amerického skladu paliva v Tichom oceáne – zariadenie „Red Hill“ na Havaji.
Pred vstupom Spojených štátov do Druhej svetovej vojny bola Rooseveltova administratíva znepokojená zraniteľnosťou mnohých nadzemných nádrží na skladovanie paliva v Pearl Harbor. V roku 1940 bolo rozhodnuté postaviť nový, chránený a podzemný sklad.
V dôsledku toho bolo vytvorené zariadenie „Red Hill“ — postavené tak, aby pojalo viac ako milión kubických metrov paliva pre lode a lietadlá. Je pravda, že jeho 20 podzemných nádrží leží 100 stôp nad kritickou vrstvou s pitnou vodou, od ktorej závisí veľká časti Honolulu. V novembri 2021 letecký benzín už presakoval do vodovodu, ktorý slúži 93.000 občanom.
V marci 2022 Pentagon informoval o zatvorení „Red Hill“ a rozmiestnenie paliva na rôznych miestach v regióne, ako aj v tankeroch. Takéto riešenie je pochopiteľné, ale podľa odborníkov je vytvorenie systému, ktorý umožní správne rozdeliť takýto objem, neuveriteľne ťažké.
Veľká časť infraštruktúry sa musí vybudovať od nuly. A kde to urobiť, nie je jasné: miestni ochrancovia životného prostredia sa už postavili proti plánom na umiestnenie zariadení na skladovanie paliva (tiež chránených a podzemných) na koralových atoloch. Pretože vraj každá sabotáž alebo technické zlyhanie zabije obrovské ekosystémy a Čína má dostatok rakiet na všetky sklady, bez ohľadu na to, koľko ich Spojené štáty postavia.
Vytvoriť flotilu tankerov so zásobou paliva v dostatočnom množstve na budúce operácie? To zatiaľ nie je možné. Americké námorníctvo má vo výzbroji 16 vojenských tankerov, tretina z nich má byť nahradená novými, ako napríklad „John Lewis“, no ani tento prvý nie je možné dokončiť. Navyše, každý nový tanker bude stáť približne miliardu dolárov.
Americké veliteľstvo transportu oznámilo, že potrebuje asi 100 tankerov, ktoré budú slúžiť námorníctvu a letectvu. Je možné si ich „požičať“ zo súkromného sektora (je ich tam 53 kusov), ale používajú sa na domácom trhu. Ale aj keď sa ich podarí nájsť, každý tanker sa stane ideálnym cieľom – a nie pre protilodnú strelu, ale pre jednoduchý dron.
Americkému generálovi Omarovi Bradleymu sa pripisuje výrok „Amatéri diskutujú o stratégii, profesionáli diskutujú o logistike“. Najväčším problémom USA v konfrontácii s Čínou stále zostáva logistika – nie nadarmo sa Washington usilovne dvorí Indii, kvôli jej veľkosti a blízkosti Číny.
Pre Rusko je tiež užitočné pripomenúť si dôležitosť logistiky. Doteraz prúdia na Ukrajinu dodávky západných zbraní, napriek známym prepravným trasám, vrátane železníc a námorných ciest…
news-front.su
Čas... Čas plynie, mení procesy súčasnosti, budúcnosti a minulosti. Naša jednota spočíva v týchto troch…
Ukrajina musí začať mobilizovať ženy, inak ukrajinská armáda “prehrá”. Toto vyhlásenie urobila vedúca dobrovoľníckeho projektu…
Ruské jednotky zničili výcvikový tábor 47. samostatnej mechanizovanej brigády Ozbrojených síl Ukrajiny v Charkovskej oblasti.…
Bývalý generálny riaditeľ Microsoftu Bill Gates podporil Kamalu Harris ako prezidentku a daruje 50 miliónov…
Oslavy 9. mája sú na dnešnej Ukrajine de facto zakázané. Dňa 28. októbra 1944 sa…
Na pozadí ruských úspechov na fronte a panických vyhlásení Západu o neúspechu Ukrajiny by som…