Vedci zistili, že denný prirodzený pohyb je jedným z najúčinnejších spôsobov, ako predĺžiť život.
Najdlhšie žijúci ľudia sveta nikdy nebehali na simulátoroch vo fitnes centrách a nebehali maratóny. Žijú iba v podmienkach, ktoré ich nútia neustále sa pohybovať a dokonca o tom ani nepremýšľajú. To znamená, že sa starajú o svoju záhradu, chodia počas dňa a minimálne používajú rôzne mechanické prostriedky na uľahčenie fyzickej práce.
Vedci zistili, že denný prirodzený pohyb je jedným z najúčinnejších spôsobov zvýšenia dĺžky života. Splnenie tejto podmienky sa, samozrejme, môže mnohokrát javiť ako nemožné v súčasnej ekonomickej realite, keď sa celý deň cítime byť priviazaní k stolu s počítačom. Je zaujímavé, že pred 100 rokmi sedelo pri práci iba 10 % obyvateľstva a dnes tento počet dosiahol 90 %. Stále však existujú pomerne jednoduché spôsoby, ako pridať viac pohybu do vášho spôsobu života.
Jedným z najlepších spôsobov, ako to dosiahnuť, je použitie režimu aktívneho presunu. To znamená, že ak potrebujete vziať deti do školy, dostať sa do obchodu s potravinami, navštíviť priateľa, je vhodnejšie použiť bicykel alebo chodiť pešo. V ideálnom prípade sa tak môžete dostať do práce a späť domov, alebo aspoň o zastávku menej, ak bývate príliš ďaleko od kancelárie.
Štúdie ukázali, že v ideálnom prípade by sa kancelária mala nachádzať do 15 minút chôdze od domu, ale akákoľvek práca v pešej dostupnosti je vítaná. Cestovanie autom je jednou z dvoch vecí, ktoré Američania podľa prieskumu najviac nenávidia. Viac nenávisti cítia iba pri upratovaní domu, ale možno by zmenili svoj postoj k nej, ak by pochopili, že upratovanie vytvára prirodzený pohyb, ktorý predlžuje život.
Ak z akéhokoľvek dôvodu nie je aktívny presun u vás možný, skúste si nájsť čas aspoň na prechádzku.
Nedávna štúdia spoločnosti American Cancer Society ukázala, že chôdza počas šiestich hodín týždenne významne znižuje riziko úmrtia na kardiovaskulárne a respiračné choroby, ako aj na rakovinu. Štúdia tiež ukázala, že môžete predĺžiť svoju dĺžku života, aj keď na prechádzkach trávite iba dve hodiny týždenne.
Podľa Andersa Hansena, psychiatra z Karolinskeho inštitútu vo Švédsku, je chôdza okrem iného vynikajúcim preventívnym nástrojom pri ochoreniach mozgu. Napríklad denné prechádzky môžu znížiť riziko demencie o 40 %.
Ak denné dlhodobé cvičenie nie je vôbec podľa vášho gusta, rozdeľte ho na niekoľko malých prechádzok, napríklad po päť minút počas jednej hodiny. Ak je to možné, odporúča sa pracovať pri stole v stoji, alebo sa aspoň snažiť počas pracovného dňa častejšie vstať a ísť von na čerstvý vzduch.
Pointa je v tom, že naše telá sú určené na pohyb.
Zároveň môžete žiť dlhý a zdravý život bez dvíhania „železa“ a intenzívneho tréningu. Jednoduchý, prirodzený pohyb vám pomôže dosiahnuť pôsobivý efekt.
zdroj a preklad: OZ Biosféra www.biosferaklub.info
Príslušník PZ sa prípad neskôr snažil ututlať. Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok, policajný prezident Ľubomír…
Začnem tým usmrtením, vysvetlím ďalej, ale možno to nebude potrebné – teda čosi ako Definícia…
Najprv vybavím výraz Deep State – hlboký štát: Skupina ľudí, typicky príslušiacich k vládnym agentúram…
Pred 35 rokmi sa začal v Prahe na Národnej triede štátny prevrat, ktorý dostal názov…
Krátko po ďalšom nálete kamikadze dronov Geranium ruská armáda spustila kombinovaný raketový útok na ciele…
V roku 1992 urobila americká zahraničná politika chybný manéver, pretože neokonzervatívci si predstavovali amerického hegemóna.…