Slovanské Noviny

28. septembra 2024

K porozumeniu Čelovekom

Ministri vnútra EÚ sa zhodli: STAVAJME PLOTY PROTI MIGRANTOM! Takže Maďari mali celý čas pravdu a teraz: Zachráň sa kdo môžeš! CZEXIT A SLOVEXIT sú na stole viac ako kedykoľvek predtým!

Maďari mali s plotom asi pravdu, zaznelo na zasadnutí ministrov vnútra EÚ. Kvôli kríze v Afganistane a kvôli obavám z novej utečenecké vlny „vítačov“ v Rade EÚ znateľne ubudlo. Podľa ministra vnútra ČR Jana Hamáčka (ČSSD) počas rokovania medzi ministrami panovala zhoda, že nelegálna migrácia do EÚ nepatrí. Podpredseda vlády to povedal v rozhovore pre Lidové noviny

Maďarsko: „Evropské hranice musíme bránit“

Hamáčka potešilo predovšetkým záverečné vyhlásenie ministrov vnútra. V ňom jasne deklarovali, že migrácia do Európskej únie nie je riešením a situácia „sa musí riešiť na mieste“.

„V diskusii zaznievali dokonca slová o tom, že je potrebné sa do istej miery ospravedlniť Maďarsku za kritiku kvôli výstavbe hraničného plotu. A že ploty na hraniciach schengenského priestoru by sa mali platiť z európskych peňazí,“povedal Hamáček Ľudovým novinám.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Postoj niektorých krajín ho dokonca prekvapil. Podľa neho si lídri po zlých skúsenostiach z prvej migračnej vlny v roku 2015 uvedomili, že niektoré neopatrné vyhlásenia môžu v ľuďoch vzbudiť pocit falošných nádejí, z ktorých profitujú pašeráci.

„Je to o skúsenosti. EÚ si uvedomila, že formulácie typu ,možno nájdeme spôsob, ako pomôcť‘ len v ľuďoch vzbudzujú nádeje. Ide o vodu na mlyn pašerákom. Tí vďaka tomu povedia – zaplaťte a my vás dostaneme čo najbližšie k hraniciam EÚ. Preto je potrebné ukázať, že nič také ako nelegálna migrácia možné nie je. A že takéto riešenie odmietame. EÚ teraz potenciálnym nelegálnym migrantom odkázala, že ak budú platiť pašerákom za to, že ich odvezú do Turecka, len vyhodia peniaze,“ poukázal minister.

Podľa neho má Brusel naďalej podporovať krajiny na hranici EÚ, a síce financiami aj personálom. Ďalej uviedol, že na odvrátenie migračnej a humanitárnej krízy je nutné hovoriť aj s Talibanom, čo ale neznamená, že ich vládu majú uznať. Je to však nutné pre zaistenie humanitárnej pomoci ľuďom v tejto krajine. Okrem EÚ by sa v tom ale mali angažovať aj regionálne veľmoci.

„Zároveň by som očakával, že do krajiny budú smerovať pomoc aj veľmoci, ktoré majú na mieste svoje záujmy. Menovite Čína a Rusko,“ poznamenal Hamáček.

O tom, že je potrebné viesť dialóg s Talibanom v auguste hovoril aj minister zahraničia ČR Jakub Kulhánek (ČSSD). Vyslovil sa tiež za vyjednávanie s regionálnymi hráčmi, ktorí majú na Taliban vplyv. Konkrétne spomenul Pakistan, Čínu a Katar. Nespomenul však Rusko. Podľa neho s Moskvou bude rokovať nová vláda.

„Čo sa týka Afganistanu, samozrejme si dokážem predstaviť, že prostredníctvom EÚ a NATO je možné nejaký pragmatický dialóg s Ruskom o Afganistane viesť, a že by sme sa o to mali pokúsiť,“ vysvetlil Kulhánek.

HLAVNESPRAVY

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.