Azerbajdžanské ministerstvo obrany informovalo v pondelok večer o intenzívnom ostreľovaní pozícií ozbrojených síl republiky z územia Arménska na hranici oboch krajín.

„26. júla so začiatkom o 03.00 h (01.00 h SEČ) jednotky ozbrojených síl Arménska z bojových pozícií rozličných smerov v oblasti Basarkechar z ručných zbraní a granátometov intenzívne strieľali na pozície azerbajdžanskej armády v regióne Kalbajar,“ uvádza sa vo vyhlásení.
Podľa ministerstva obrany jednotky azerbajdžanských ozbrojených síl dislokované v tejto oblasti „prijímajú primerané odvetné opatrenia“.
V nedeľu informovalo azerbajdžanské ministerstvo obrany aj o ostreľovaní pozícií svojej armády ostreľovačmi a guľometmi v tomto úseku hranice s Arménskom.
Situácia na arménsko-azerbajdžanskej hranici je od 12. mája napätá. Vtedy ministerstvo obrany Arménska informovalo, že ozbrojené sily Azerbajdžanu sa za účelom „korekcie hranice“ pokúsili „vykonať určité práce“ v jednom z pohraničných okresov regiónu Sjunik. Odvtedy obe strany pravidelne hlásia rôzne incidenty.
Zdroj EADaily/ news-front
Chce Rusko naozaj ďalšiu svetovú vojnu? „Európa sa musí pripraviť na vojnu s Ruskom“, tvrdí Rutte
Salvini sa vyjadril proti vojenskému konfliktu s Ruskom
„Hrajú mu do karát“: Odhalenie Zelenského rafinovaného plánu
Angažované mimovládky opäť v akcii. Zmeny v Trestnom zákone žiadajú preskúmať Ústavným súdom
Poľský generál chce „spáliť Kaliningrad“ z osobných dôvodov
Jeffrey Sachs:„Prečo nepriateľský postoj voči Rusku vždy vrhá Európu do problémov“
Fínska cesta ako inšpirácia: Vstúpte do NATO a skrachujte
Briti štvú do boja proti Rusku zatiaľ čo v Berlíne pokračujú mierové rokovania
V USA hľadajú ľudí na vývoj biologických zbraní s pomocou umelej inteligencie
Ukrajina odmieta Trumpov Mierový Plán – USA reagujú jeho obhajobou
Ďalšia etapa – podvodu COVID
VIDEO: „Po vojne všetci budú utekať k Rusku. Také pokrytectvo, aké uvidíte, ste ešte nevideli,“ prorokuje premiér Robert Fico
VIDEO: „Pohár našej trpezlivosti pretiekol, doba zúčtovania prichádza. Už čoskoro budeme svedkami začiatku konca Matovičovskej mafie. Našu veľkorysosť vníma táto chrapač ako našu slabosť. Takže dosť! Toto už nebude!,“ vyhlásil poslanec SNS Roman Michelko
„Ministerstvo vnútra nebude robiť ani pomstu, ani politické objednávky. Rozumiem, že verejnosť je netrpezlivá a premiér ten tlak cíti.
VIDEO: Nemecký kancelár Friedrich Merz, ktorého dedo bol oddaným členom Hitlerovej nacistickej NSDAP, prirovnával Vladimira Putina k nemeckému führerovi
Ku porážke Západu ’v tej súčasnej fáze‘
Na Západe ekonomické problémy zakrývajú „ruskou agresiou“
Úpadok Európy
„Návrh Core 5“ v údajnej „utajovanej verzii NNS“: Pragmatický formát pre nové globálne riadenie
Ritter: Európska taktika na záchranu Ukrajiny nefunguje
zo sekcie
Ministerstvo obrany Azerbajdžanu informovalo o streľbe na hraniciach s Arménskom
Ministerstvo obrany Azerbajdžanu informovalo o streľbe na hraniciach s Arménskom
Ministerstvo obrany Azerbajdžanu informovalo o streľbe na hraniciach s Arménskom