domovina

Minister vnútra: Prečo boli v Bruseli ticho, keď mali nad právnym štátom dvíhať prst?

Keď mala Európska komisia naozaj dvíhať prst, vtedy mlčala, myslí si minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD) na margo toho, že Európska komisia má výhrady voči právnemu štátu na Slovensku počas vlády Roberta Fica. Podľa ministra vnútra meškajú rovné štyri roky, keďže ani počas vlády Matoviča, ani Hegera na Slovensku právny štát v žiadnom prípade nebol.

Minister vnútra Európsku komisiu požiadal, že ak sa uchádza o dôveru Slovákov, nech nečíta len komentáre červených denníkov, z ktorých si nevie urobiť reálny obraz o dianí na Slovensku. Hovorí tiež o fungovaní „právneho štátu“ počas uplynulých rokov a pozastavil sa aj pri objektivite médií. Aj konanie EK, ktorá „zatvorila oči“ pred povolebným konaním novej poľskej vlády voči tamojšej televízii. Na záver EK odkázal, že by sme sa asi mali v boji proti korupcií učiť od európskych inštitúcií, ktoré vyšetrujú von der Leyenovej komunikáciu so šéfom Pfizeru.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín

Ministrovo upozornenie pre EK

„Máme vraj pretrvávajúce problémy ohrozujúce boj proti korupcii, nezávislosti médií, či fungovaní občianskej spoločnosti. Európsku komisiu chcem v dobrom upozorniť: Ak budete vydávať hodnotenia, ako opísané z komentárov našich liberálnych denníkov a nebude v nich základná a dlhodobá objektivita, nemôžete sa čudovať, ak sa dôvera ľudí na Slovensku v EÚ nezvyšuje,“ konštatuje minister vnútra.

Ideme hovoriť o právnom štáte?

Minister upozorňuje, že tri a pol roka tu v praxi právny štát neexistoval vďaka ľuďom, ako Matovič, Heger, Lipšic, Mikulec, či Hamran.

„V polícii vznikla skupinka kovbojov, ktorí spolu s Lipšicovými prokurátormi poznali jeden jediný spôsob vyšetrovania – zavrieť človeka do väzby, držať ho tam nezákonne celé mesiace a potom, keď sa zlomí, mu ponúknuť slobodu výmenou za udavačstvo, neraz úplne vymyslené,“ pripomína minister prax polície pod Hamranovým vedením.

Právny štát na Slovensku

Pýta sa preto, kde bola EK, keď kukláči za mediálnej prezentácie vykopávali obvineným dvere a na ich rodinných príslušníkov mierili samopalmi. Tiež sa pýta, kde bola EK, keď niektorí z obvinených zomreli vo väzbe a kde bola EK, keď o porušovaní základných ľudských práv hovoril aj slovenský Ústavný súd.

Nezávislosť slovenských médií

„Ideme hovoriť o nezávislosti médií? Ale veď mnohé slovenské médiá vo viacerých posledných voľbách popreli čo i len zdanie nezávislosti a stali sa bezostyšnými hlásnymi trúbami opozície a ich prezidentského kandidáta,“pripomína minister s tým, že po demokratických a slobodných voľbách hovorili o volebnom podvode. Upozornil, že práve médiá, popri opozičných protestoch sú ľuďmi považované za jeden z faktorov, ktoré dopomohli k uskutočneniu atentátu na premiéra SR v máji v Handlovej.

„Oveľa väčší problém, ako nezávislosť médií, ktoré si slobodne vybrali svojich politických tútorov, máme so zodpovednosťou médií a konkrétnych novinárov. Táto výčitka by mala smerovať skôr do konkrétnych redakcií a nie na Úrad vlády,“ myslí si minister vnútra.

Neobstojí ani akási obrana RTVS, keďže na jeseň po parlamentných voľbách v Poľsku EK prehliadla ďaleko ostrejší zásah do tamojšej verejnoprávnej televízie. Veď namiesto spravodajstva zábavná relácia, či vypnutý program by na Slovensku zrejme spôsobili mimoriadne rokovanie EK, myslí si minister.

Poznámka na záver

„EK, ktorú vedie a naďalej bude viesť Ursula von der Leyenová, má obavy, či po zrušení ÚŠP dokážeme vyšetrovať prípady najvyššej korupcie. Je pravda, že sme na Slovensku ešte nevyšetrovali taký veľký prípad podozrenia z korupcie, akým je práve kauza šéfky EK pri nákupe stoviek miliónov vakcín proti covidu od americkej farmaceutickej spoločnosti,“ hovorí minister vnútra pripomínajúc SMS komunikáciu Leyenovej a šéfa Pfizeru s tým, že Slovensko bude pozorne sledovať, ako sa v európskych inštitúciách bude naďalej vyšetrovať toto podozrenie z korupcie a radi sa niečomu priučíme.

/ hlavnydennik.sk /

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.

Slovanské Noviny

Recent Posts

Elon Musk označil tlačovú agentúru Reuters za platenú propagandu, ktorá by sa mala za svoje pôsobenie hanbiť

Blízky spojenec novozvoleného prezidenta USA Donalda Trumpa - americký miliardár a šéf spoločnosti Tesla a…

9 hodín ago

VIDEO: Zločineckí šialenci na Západe si želajú takú budúcnosť, v ktorej bude povolená genocída, a je na ľuďoch, aby sa tomu postavili na odpor, vyhlásil Roger Waters

Britská hudobná legenda, zakladajúci člen skupiny Pink Floyd a aktivista za ľudské práva Roger Waters…

9 hodín ago

Nová verzia slovenskej hymny prvýkrát oficiálne zaznie na počesť nového roka 2025

Úpravu štátnej hymny pripravilo Ministerstvo kultúry SR v spolupráci so Slovenskou filharmóniou Nový aranžmán dostane…

9 hodín ago

Keď niekto predstiera záujem brániť kultúru, ale manažuje štátny prevrat

Vo štvrtok, 12. decembra 2024 sa uskutočnil Protestný pochod Za budúcnosť kultúry! Organizátorom bola Platforma Otvorená kultúra. Táto…

18 hodín ago