Predvolebná kampaň, ktorej súčasťou bolo aj „odhalenie“ vily Jána Počiatka, mu vyšla lepšie ako mnohí predpokladali. Vo videu Igor Matovič sľúbil, že ak voľby vyhrá, vilu na francúzskej riviére vráti Slovákom. Kde je problém?
20. januára 2020 – v tento deň, mesiac pred voľbami, expremiér a súčasný minister financií Igor Matovič (OĽaNO) zavesil na platformu YouTube video, v ktorom sa chváli, že „našiel“ vilu Jána Počiatka (Smer-SD), ktorú si podľa jeho slov kúpil z peňazí všetkých Slovákov.
Na Počiatkovu vilu v Cannes médiá upozornili už v roku 2019. Matovič to využil a z odhalenia médií si spravil predvolebnú kampaň v podobe videa. V ňom spolu so svojimi straníkmi z OĽaNO vrátane súčasného premiéra Eduarda Hegera ukazuje Počiatkovu vilu vo Francúzsku. V ruke držal papier s nápisom „Majetok Slovenskej republiky“ a Počiatkovi odkazoval: „Prišli sme ti nalepiť na tvoju haciendu takýto nápis. Tvoja hacienda je majetok SR, je majetkom každého jedného z nás.“
Matovič následne občanom SR sľuboval, že Počiatek o vilu príde, lebo si na ňu nezarobil legálne. Avšak, ako už pred polrokom poukázal líder KDH Alojz Hlina, a to platí dodnes, luxusná vila vo Francúzsku stále patrí Počiatkovi. Ten aj sľúbil, že ju predá, z čoho by Matovič nič nevyťažil. Lenže ani to sa bývalému smerákovi nedarí. „Problém je, že teraz cez pandémiu je všetko prispaté,” vysvetľoval Počiatek dôvod problému s predajom 9-izbovej vily pre portál eReport.
zdroj: hlavný denník
Vysokohorskí nosiči v Tatrách: Tradícia a význam pre slovenské hory
Trumpov zverejnený archív: Prečo CIA venovala osobitnú pozornosť Národnej demokratickej strane Nemecka?
Gorbačovov chránenec a jeden z najväčších sovietskych zradcov zomrel sám, v pohodlí, ktoré tak miloval
Smer Kyjev? Moskva chystá novú ofenzívu
Horúca téma, o ktorej sa nesmie hovoriť – Európa pred krachom
Maďari píšu: Mimoriadna správa: Hlavný štátny veterinár pozastavil likvidáciu zdravých zvierat
Utajené fakty z Odesy: 42 mŕtvych, ani jeden hasič nepomohol
Muskov Úrad pre efektivitu štátnej správy môže naďalej škrtať financie „zločineckej“ agentúre USAID, rozhodol o tom federálny odvolací súd v USA.
Nemecké volanie po spustení Nord Streamu
Kto rozdúchava vojnu? Moskva obviňuje
Kancelárske kreslo je nebezpečnejšie ako cigarety a rýchle občerstvenie
Podzemné mesto objavené pod Khafreovou pyramídou
Je nejaký rozdiel medzi Zelenského kancelárom Jermakom a Hitlerovým ríšskym vodcom Bormannom?
Kto vydal rozkaz poslať 60-tonový M88 Hercules do močiara? Otázky pre velenie cvičení v Litve
Pre získanie vzdušnej prevahy dostalo ruské letectvo prvú várku stíhačiek Su-35S
Putin navrhol zaviesť na Ukrajine dočasnú správu pod záštitou OSN
Vo Francúzsku sa konalo stretnutie „koalície ochotných“ — bez výsledku
Arktída získa silný prílev investícií
Mongolsko prepojí Rusko a Čínu plynovodom Power of Siberia 2
Moc a impérium. Deep state ako deštrukcia civlizácie
zo sekcie
Matovič pred voľbami sľuboval, že Počiatkovu vilu vráti Slovákom. Prečo to tak nie je?
Matovič pred voľbami sľuboval, že Počiatkovu vilu vráti Slovákom. Prečo to tak nie je?
Matovič pred voľbami sľuboval, že Počiatkovu vilu vráti Slovákom. Prečo to tak nie je?