Slovanské Noviny

22. novembra 2024

K porozumeniu Čelovekom

Slovák žijúci v Taliansku Ľuboš Hrica zverejnil ešte koncom januára na svojom profile video, ktoré akoby bolo totožné so situáciou u nás. Ľudia tam umierali po desiatkach denne preto, lebo ich na COVID-19 nikto v ambulanciách neliečil. A čo sa za to komu z kompetentných stalo? Rovnako ako u nás – NIČ!

Slováci si určite dobre pamätajú situáciu u nás z konca minulého a začiatku tohto roka, keď v nemocniciach na koronavírus zomierali denne desiatky ľudí denne. Odvážni lekári prezradili, že COVID-19 dostali zákaz liečiť v ich ordináciách, pretože na to boli nemocnice. No odtiaľ sa tisícky ľudí už nikdy nevrátili. Ľuboš Hrica vo videu ukazuje, aká situácia bola v Taliansku, kde tiež zomierali ľudia preto, lebo neboli liečení.

Tachipirín a čakať doma čo sa stane je šialenstvo. Nemocnice by sme mohli mať prázdne. Nemali by sme v tabuľkách týchto mŕtvych. Približne 70-tisíc mŕtvych. Na začiatku nie, pretože sme nevedeli, lenže tých 50-tisíc sme mohli zachrániť,“ hovorí na začiatku vide Andrea Stramezzi, lekár z Milána liečaci Covid pacientov. Taliansko patrilo medzi krajiny s najväčšou mierou úmrtnosti v Európe a vo svete, pričom 3,5% chorých zomrelo. Stovky tamojších lekárov zistilo, že dôvodom týchto úmrtností je, že chorí zostávajú doma bez akejkoľvek liečby. A to až dovtedy, keď sa ich stav totálne zhorší a musia ich previesť do nemocnice, aj keď v mnohých prípadoch je už neskoro. „Táto chrípka je viac komplikovaná ako ostatné, ale stále choroba virálnej chrípky. Liečime ju 30 rokov,“ hovorí lekár Andrea Mangiagalli z Milána, ktorý túto prácu robí už 30 rokov a vzápätí ukazuje zoznam pacientov, o ktorých sa staral. „V prvej fáze nikto nešiel do nemocnice, no všetci sú živí,“ priznáva Mangiagalli.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

„Ja som liečil okolo 200 pacientov v každom veku a viacerí majú ďalšie patologie, úmrtí ani jedno. Vyliečil som pacientov s rakovinou a pľúcnou metastázou,“ priznáva doktor Stramezzi. „V tejto druhej fáze mám 150 pacientov, piatich v nemocniciach a nula zomretých,“ dopĺňa lekár Riccardo Szumski z Treviza. „Preventívna liečba funguje. Staral som sa približne o 1200 pacientov, zomrel jeden v nemocnici,“ dodáva infektológ Lorenzo Mondello. „Keď sa na začiatku používajú správne lieky, tak skoro všetci vyzdravejú,“ skonštatoval pneumológ Alberto Rossi z Livorna.“Sú to banálne lieky, ktoré my lekári používame už roky,“ pridáva lekárka Tiziana de Felice, ktorá je tiež z Livorna.

Táto cesta bola jednoducho cesta smrti pre pacienta. Ako keby som prestal byť lekárom

„Lenže zdravotné inštitúcie túto možnosť popierajú a nešíria. Talianska agentúra pre lieky hovorí, použite Tachipirín a čakajte. Lenže po čakaní to dopadne veľmi zle,“ priznáva lekár Riccardo Szumski. „Behom desiatich dná táto choroba môže spôsobiť katastrofu. Som lekár v oddelení prvej pomoci, ktorý pracuje v provincii Biella a som veľmi nahnevaný na to, že všetci pacienti, ktorých nám doviezli sú ľudia, ktorým nebola poskytnutá doma adekvátna liečba,“ hnevá sa lekár Andrea Mangiagalli.

„Vec, ktorú nechápem je, že obvodní lekári boli z tejto pandémie vynechaní,“ hovorí lekárka Rosalia Billeci z Palerma. Lekárom bolo 22. februára zaslané, že liečba je možná len v nemocnici. Vyšetrenie doma obvodným lekárom nebolo zahrnuté v úlohách lekárov. V štvrtok odseku na druhej strane listu lekárom je napísané, že konzultácia po telefóne je možná a v prípade pozitivity, alebo symptómov COVID musí byť pacient prevezený a liečený v nemocnici. „Ja som to pochopil tak, že táto cesta bola jednoducho cesta smrti pre pacienta. Ako keby som prestal byť lekárom,“ dopĺňa lekár Christofard Cassisa zo Sograte.

Keď si všetci budú myslieť, že COVID sa dá liečiť len v nemocnici, nikdy sa z toho nedostaneme

Región Lombardia jasne píše, že lekári nemôžu navštíviť pacientov. Mohli ísť len za pacientom, ktorý nemal teplotu, alebo nebol pozitívny na Covid. „Pacienti na Covid majú právo byť ošetrení doma ako ostatní. Chorého človeka treba liečiť nie ho nechať napospas osudu,“ hnevá sa lekárka Tiziana de Felice. „Je základom byť ošetrený,“ pridáva lekár Riccardo Szumski. „Pri počúvaní pľúc sú determinované zvuky, ktoré sa pri normálnom stave nepočujú,“ hovorí vo videu lekárka špecialistka Chiara Taiana z mesta Como. Ministerstvo bolo informované o preventívnej a efektívnej liečbe už pred deviatimi mesiacmi a lekári napísali ministrovi zdravotníctva aby vedel, že efektívna liečba na Covid existuje.

„Napísali sme ministrovi zdravotníctva aby vedel, že efektívna liečba na Covid existuje, no tento dopis bol kompletne ignorovaný,“ šokuje lekár špecialista Stefano Manera. „Keď si všetci budú myslieť, že táto choroba sa dá liečiť len v nemocnici, tak sa z toho nikdy nedostaneme,“ varuje na konci videa lekár Andrea Mangiagalli.

hlavný denník

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.