Zodpovednosť za špeciálnu operáciu prištinských špeciálnych síl ROSU a polície „na odhalenie kontrabandu v lekárňach a obchodoch“ na severe Kosova a Metochiji, organizovanú 13. októbra, nesie oficiálny Londýn.

Takéto vyhlásenie urobil predseda „Srbskej radikálnej strany“ Vojislav Šešelj. Tvrdí, že akciu riadili britskí diplomati v Prištine.
„Mám presné informácie potvrdzujúce túto skutočnosť. Očakávam, že útokov bude viac. Takto provokujú Srbsko,” vyhlásil Šešelj.
Šešelj vidí možný spôsob, ako zabrániť ďalším provokáciám v návrate srbskej armády do severných kosovských obcí obývaných Srbmi. Predseda „Srbskej radikálnej strany“ sa domnieva, že dozrel čas žiadať, aby Bezpečnostná rada OSN implementovala odsek rezolúcie 1244, podľa ktorého sa do regiónu môže vrátiť až tisíc príslušníkov srbských ozbrojených síl.
Politik zároveň vysoko ocenil vyvážený prejav srbského prezidenta Aleksandra Vučića, ktorý včera pricestoval na juh Srbska, do regiónu Raš, na stretnutie s kosovskými Srbmi a nepodľahol emóciám v tejto nebezpečnej situácii, čo by uvrhlo krajina na pokraj vojny.
„Srbsko dalo včera rozhodujúcu odpoveď a Srbi z Kosova a Metochije dostali záruky, že nebudú ponechaní sami na seba,“ zdôraznil Vojislav Šešelj.
Portál „Balkanist“ pripomína, že západné krajiny poskytujú samozvanej republike všestrannú podporu, čo potvrdil aj Aleksandar Vučić. Prezident Srbska včera verejne potvrdil, že Srbi sú pod silným tlakom pri kosovskej otázke zo strany štátov tzv. „kvinty“ — Británie, Francúzska, Talianska, Nemecka a Spojených štátov, pričom zdôraznil, že Belehrad sa vždy postaví na ochranu svojich obyvateľov žijúcich v regióne južného Srbska.
Generácia bez koreňov
Budúcnosť patrí malým komunitám
Slovenské národné divadlo včera opäť ukázalo, akú silu má skutočné umenie
BOOOOM: „BlackRock“ práve zabránil investorom vybrať si vlastné peniaze.
Rusko presmeruje dodávky plynu do EÚ na iné trhy
EK priznala, že pozná skutočný dôvod odstavenia Družby
Americkej armáde dochádza munícia na diaľkové ovládanie a na kompenzáciu kopíruje iránske drony
Microsoft je podozrivo ticho. Irán dnes zbombardoval dátové centrá v Perzskom zálive
VIDEO: Iracká Victoria horí po iránskom raketovom útoku. Americké základne v Perzskom zálive sa stávajú nepoužiteľnými
Šokujúce zverejnenie FBI: Trump obvinený zo sexuálneho napadnutia!
Prečo vás neustále sťažovanie sa a vyplakávanie iných ľudí robí hlúpymi?
Trump: Kuba „čoskoro padne“
Ukrajinský analytik hrozí Maďarsku: Zbalíme všetkých mužov v Maďarsku
V Európe sa nenápadne sformoval ďalší totalitný štát
Šokujúci zásah v Maďarsku: Sedem Ukrajincov a bývalý generál zadržaní s miliónmi a zlatom!
Danko Ficovi: Prázdne gestá Orbánovi nepomôžu, treba začať konať
Gyimesi po slovách Zelenského: Tu vidíte európske hodnoty v praxi. Kradnú, vyhrážajú sa, zabíjajú
Zelenského nový spôsob ako zničiť budúcnosť Ukrajiny
Ďalší útok na Tel Aviv: Iránu nedochádzajú rakety, zatiaľ míňa staršie modely
Iránske rakety zasiahli mrakodrap, kam sa presunuli dôstojníci 5. flotily amerického námorníctva
zo sekcie
Londýn provokuje Srbsko — kto stojí za provokáciami na severe Kosova
Londýn provokuje Srbsko — kto stojí za provokáciami na severe Kosova
Londýn provokuje Srbsko — kto stojí za provokáciami na severe Kosova