Výskum ďalej naznačuje, že empirické údaje z neskoršej vlny infekcií ukazujú, že reštriktívne opatrenia nechránia zraniteľné populácie.
Štúdia Stanfordskej univerzity tvrdí, že povinná práca z domu a zatváranie firiem nemá „jasný a výrazný vplyv“ na rast prípadov Covid-19 a môže dokonca viesť k častejším infekciám v domovoch dôchodcov, informuje portál RT.
Vedci zo Stanfordovej univerzity v Kalifornii sa zamerali na posúdenie toho, ako tvrdé blokovania ovplyvňujú rast infekcií v porovnaní s menej reštriktívnymi opatreniami. Použili údaje z Anglicka, Francúzska, Nemecka, Iránu, Talianska, Holandska, Španielska, Južnej Kórey, Švédska a USA zhromaždené počas počiatočných fáz pandémie na jar 2020.
Porovnali údaje zo Švédska a Južnej Kórey, dvoch krajín, ktoré v tom čase nezaviedli tvrdé blokovanie, s ostatnými ôsmimi krajinami.
Zistili, že zavedenie akýchkoľvek reštriktívnych nefarmaceutických intervencií (NPI), ako napríklad skrátenie pracovnej doby, práca z domu a sociálny dištanc, pomohli obmedziť nárast infekcií v deviatich z 10 študovaných krajín, s výnimkou Španielska, kde bol účinok „bezvýznamný“.
Keď však porovnali epidemické šírenie na miestach, ktoré zaviedli menej reštriktívne opatrenia, s tými, ktoré sa rozhodli pre úplný lockdown, nezistili „žiadny jasný a výrazný priaznivý účinok“ týchto prípadov na počet prípadov v ktorejkoľvek krajine.
Výskum ďalej naznačuje, že empirické údaje z neskoršej vlny infekcií ukazujú, že reštriktívne opatrenia nechránia zraniteľné populácie. „Podiel úmrtí na COVID-19, ku ktorým došlo v domovoch dôchodcov, bol často vyšší“ pri prísnych obmedzeniach „ako pri menej reštriktívnych opatreniach“.
Tiež sa hovorí, že existujú dôkazy, ktoré naznačujú, že „niekedy môžu byť pri reštriktívnejších opatreniach infekcie častejšie v prostrediach, kde žije zraniteľná populácia v porovnaní s bežnou populáciou“.
Výskum poukazuje na potenciálne škodlivé účinky prísnych obmedzení na zdravie, ako je napríklad hlad, nedostupná zdravotná starostlivosť, domáce týranie a problémy duševného zdravia a ich dôsledky na ekonomiku znamenajú, že prínosy obmedzení môžu byť preceňované.
Vedci na záver tvrdia, že aj keď nemohli vylúčiť niektoré „malé výhody“, nenašli nijaké „významné výhody“ reštriktívnejších opatrení na šírenie infekcie.
Zvyšujúci sa počet krajín zaviedol v poslednej dobe blokády rôzneho stupňa v reakcii na prudký počet infekcií, ktoré sa dajú vyčítať novému vysoko nákazlivému kmeňu koronavírusu.
Zdroj: rt.com
Preklad: hlavnydennik.sk
PODPORTE nezávislé médium.
Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.
Aj malá čiastka dostatočne pomôže.
ďakujeme
Vyhlásenie:
Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu zna [email protected]
UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.
Dánsky korunný princ Frederik a korunná princezná Ingrid podporovali Adolfa Hitlera a nacistické Nemecko viac, ako sa doteraz predpokladalo, píše sa v novej knihe dánskeho novinára.
Prvotný antigénový hriech alebo nepotešujúca správa pre očkovaných od onkológa a hematológa MUDr. Jána Lakotu
Nemecký expert na potápanie neverí príbehu, že plynovody Nord Stream vyhodili do vzduchu Ukrajinci na výletnej jachte.
VIDEO: Protiruské sankcie odsúdili americký dolár na zánik, vyhlásil Lavrov a dodal, že USA a ich spojenci v snahe dominovať svetu oživujú ducha studenej vojny, ale v konečnom dôsledku si píia pod sebou konár.
Scholz pripravil ďalšiu fintu na Putina, teraz to bude „Minsk-3“
Britský veľvyslanec má rezervy v histórii oslobodzovania Srbska
Udržanie predmostia v Kurskej oblasti nie je Zelenského rozmar, ale rozkaz z Washingtonu
Aké by boli ciele ukrajinských BGM-109 Tomahawk?
Orbán očakáva prevrat!
György Gyimesi: Kde sa vlastenci bijú, progresívci víťazia
„Stačilo!“ Kráľovská pekáreň zatvára prevádzku po sérii vlámaní
Američania si dnes volia nového prezidenta USA. O tom, kto bude najbližšie štyri roky šéfovať Bielemu domu sa rozhodujú medzi Kamalou Harrisovou a Donaldom Trumpom
Róbert Švec: Tí, ktorí sa nám smiali, sa už nesmejú. Vyše 100-tisíc podpisov hovorí jasnou rečou
Politológ Abrahám: „Pri tesnej väčšine sú tri hlasy kľúčové. Huliak je kráľovský hráč.“
Prorok Naď: Odzbrojenie Slovenska už vyšetruje ÚBOK
Vučič povedal, aký návrh by mohol dať Trump Rusku a Ukrajine
Gašpar odstupuje z pozície predsedu výboru pre obranu a bezpečnosť
VIDEO: Prokuratura v Pensylvánii začala před volbami amerického prezidenta vyšetřovat rozsáhlé podvody s korespondenčními hlasy
Eduard Chmelár o nadchádzajúcich prezidentských voľbách v USA a slabnúcej Európe, ktorá pasívne čaká na pokyny svojho nového pána
Česi chcú ísť na smrť?
zo sekcie
Lockdown je neúčinný. Môže dokonca zvýšiť úmrtnosť najohrozenejších skupín, tvrdí štúdia vedcov zo Stanfordovej univerzity
Lockdown je neúčinný. Môže dokonca zvýšiť úmrtnosť najohrozenejších skupín, tvrdí štúdia vedcov zo Stanfordovej univerzity
Lockdown je neúčinný. Môže dokonca zvýšiť úmrtnosť najohrozenejších skupín, tvrdí štúdia vedcov zo Stanfordovej univerzity