Slovanské Noviny

14. novembra 2024

K porozumeniu Čelovekom

Posvätný dizajn rozmnožovania má byť spochybnený a znehodnotený novými biotechnologickými experimentmi, ktorých cieľom je vyrobiť ženské vajíčka z kmeňových buniek dvoch mužov.

Dr. Katsuhiko Hayashi, profesor na Fakulte lekárskych vied Univerzity v Kyushu, ukázal, že koža z chvosta samca myši môže byť spárovaná s umelými vaječníkmi, aby sa vyvinuli oocyty, ktoré sú pripravené na oplodnenie iným samcom myši.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Toto homosexuálne spojenie vytvára oplodnené vajíčka, ktoré sa potom umiestnia do náhradnej myšej samičky pre dokončenie tehotenstva a vynosenie mláďat.

Už to nie je len rétorická otázka: Biologická žena je pod útokom

Uvedené experimenty s rozmnožovaním cicavcov spochybňujú samotný biologický účel samice a odstraňujú biologickú matku z najintímnejšej časti reprodukčného procesu.

Biologická matka je nahradená novým konceptom reprodukcie, ktorý využíva genetické zlúčenie samčích kmeňových buniek na generovanie obrovského počtu vajíčok, z ktorých sa následne vyselektujú tie s najžiadanejšími genetickými vlastnosťami u potomstva.

Výskum sa čoskoro uskutoční na ľuďoch prostredníctvom procedúry IVG – in vitro gametogenézy. Tento experimentálny postup preprogramuje dospelé mužské kmeňové bunky, aby sa stali použiteľnými vajíčkami.

IVG má produkovať stabilnejší prísun vajíčok ako súčasný proces umelého oplodnenia in vitro (IVF), ktorý pomáha neplodným ženám otehotnieť. V mnohých prípadoch IVF zlyhá, čo vedie k ďalšej bolesti a utrpeniu.

Momentálne sa globálny priemysel zaoberajúci plodnosťou snaží vytvoriť život tým, že úplne vynechá ženy z tohto posvätného procesu.

Vo výskume Dr. Katsuhiko Hayashiho bolo vyrobených 630 embryí zo spermií a vajíčok vytvorených zo samčích myšacích kmeňových buniek. Následne bolo z nich vybraných viac ako pol tucta, ktoré napokon dozreli na živé mláďatá myší bez akýchkoľvek genetických defektov.

Henry Greely zo Stanfordskej univerzity je právnik, ktorý sa špecializuje na etiku biotechnológií. Verí, že IVG je budúcnosť, dokonca aj pre ľudí, ktorí nemajú problémy s plodnosťou.

„Dôvodom je, že ak IVG dokáže produkovať životaschopné vajíčka vo veľkých množstvách, mohlo by to umožniť produkciu dostatočne veľkého počtu embryí na to, aby bol možný skríning širokého počtu genetických vlastností, a to je niečo, čo by mnohí rodičia mohli chcieť,“ navrhuje.

Mnohé spravodajské médiá chválili výskum doktora Hayashiho za to, že pripravil cestu pre reprodukciu ľudí rovnakého pohlavia. Aj Hayashi však pripúšťa, že táto technológia môže fungovať len pre hlodavce a ak sa použije u ľudí, bude čeliť etickým prekážkam.

„Bude ťažké splodiť deti z mužských a mužských (ľudských) párov z technických aj etických dôvodov,“ povedal Hayashi nedočkavým novinárom. „Ale teoreticky je možné splodiť deti z párov muž-muž, ako ukazuje táto štúdia.“

Gayovia a transrodoví ľudia sa snažia stať biologickými rodičmi s umelo vyrobenými vajíčkami

Dr. Hayashi už aj začal spolupracovať s LGBTQ komunitou na predstavení technológie pre navrhovanie a plodenie bábätok homosexuálnymi pármi. V súčasnosti spolupracuje s Mattom Krisiloffom, zakladajúcim členom Open AI a zakladateľom spoločnosti zaoberajúcej sa výskumom plodnosti Conception.

Krisiloff sám seba opisuje ako „gaya“ a túži mať biologické deti s osobou, ktorej zasvätil svoj život.

„Sám som gay a toto je niečo, čo ma osobne veľmi zaujíma, nakoľko ide možnosť, ktorá by ľuďom ako ja umožnila mať biologické deti so svojimi partnermi,“ povedal Matt Krisiloff pre magazín Economist.

Táto technológia ponúka zvláštny pocit nádeje pre transrodových ľudí, ktorí dúfajú, že zohrajú nejakú úlohu pri narodení svojich biologických detí aj napriek tomu, že boli vykastrovaní.

Krisiloffova spoločnosť chce nakoniec využiť túto technológiu na hromadnú produkciu vajíčok od dvoch darcov kmeňových buniek, aby mohli nechať vyrobené vajíčka geneticky testovať a vytriediť podľa najžiadanejších genetických vlastností. To by umožnilo biologickým rodičom vybrať si, ktoré vajíčka sú pre nich najžiadanejšie.

Takýto prístup však ničí prirodzenú hodnotu života a znevažuje samotnú podstatu ľudského života a posvätnosť počatia.

Záver

Fyzické a duchovné dôsledky týchto experimentov, spolu s etickými a ľudskými právami tejto šialenej vedy, však nie sú pre spoločnosť Conception dôležité.

Ako je uvedené aj na titulnej strane webovej stránky spoločnosti: „Táto technológia by sa mohla stať jednou z najdôležitejších, aké boli kedy vytvorené.“

AUTOR: Lance D. Johnson

ZDROJ

Preklad: Badatel

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.