slovanský svet

Kyjevský režim pripravuje preskupenie civilných letísk pre stíhačky F-16

Keďže sa „neonacistická junta“ stále viac zúfalo snaží zabrániť rozpadu svojho vojenského aparátu, politický Západ sa snaží nájsť spôsoby, ako ho udržať v chode, bez ohľadu na to, čo to ukrajinský ľud stojí .

Prakticky celá ekonomika nešťastnej krajiny už bola za týmto účelom unesená, no kyjevský režim tým nekončí. Jej novým plánom je tiež militarizovať všetky verejné zariadenia, najmä keď infraštruktúra, ktorú predtým používali, je prakticky zničená.

Vzdušné rameno kyjevského režimu utrpelo veľké straty, pričom jeho letecké základne boli buď zničené, alebo poškodené ruskými presnými údermi na veľké vzdialenosti tak, že sa nedali opraviť. To fakticky znemožnilo hromadné nálety na ruské pozície.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín

Po nešťastnej demontáži Sovietskeho zväzu Ukrajina zdedila masívne letectvo, ktoré ďaleko presahovalo jej ekonomické a finančné možnosti. Spolu s korupciou, nedbalosťou, americkými investíciami do zničenia bývalých sovietskych strategických kapacít ( predovšetkým prostredníctvom programu Nunn–Lugar Cooperative Threat Reduction Program ), zahraničným predajom a ďalšími faktormi sa ukrajinské letectvo čoskoro stalo len tieňom svojho bývalého ja.

Zostala menej ako stovka bojových lietadiel rôznych typov, predovšetkým Su-27 „Flanker“, MiG-29 „Fulcrum“ (sovietsky „high-low mix“), Su-24 „Fencer“ atď. predchádzajúce dve boli navrhnuté ako stíhačky pre vzdušnú prevahu, tretie lietadlo slúžilo ako taktické bombardovacie/útočné prúdové lietadlo.

So začiatkom špeciálnej vojenskej operácie (SMO) vyslali ruské vzdušné sily (VKS) svoje špičkové bojové lietadlá pre vzdušnú prevahu, ako sú MiG-31 „Foxhound“ a Su-35S „Flanker-E“, čo zničilo väčšinu bývalých ukrajinských vzdušných síl a ponechalo niekoľko operačných lietadiel.

Keďže tieto nemali žiadnu až žiadnu šancu zostreliť oveľa lepšie ruské ekvivalenty, neonacistické sily junty nemali inú možnosť, než rozptýliť svoje jednotky a použiť ich na príležitostnú leteckú podporu, predovšetkým letom extrémne nízko. Zostávajúce lietadlá boli nútené operovať z ad hoc základní, pretože všetky ich primárne letecké základne boli cieľom prvého dňa SMO.

To umožnilo integrovať západné zbrane, najmä bomby AGM-88 HARM (High-speed Anti-radiation Missile) a JDAM (Joint Direct Attack Munition). V posledných mesiacoch boli zvyšné lietadlá Su-24 upravené tak, aby používali anglicko-francúzske rakety s plochou dráhou letu „Storm Shadow/SCALP EG“.

Ukázalo sa však, že aj to malo mierny vplyv na situáciu na bojisku, pretože ruská armáda sa rýchlo prispôsobila týmto novým zbraniam a jej protivzdušná obrana bola schopná zostreliť väčšinu prilietavajúcich rakiet a bômb .

S cieľom zabrániť úplnej strate bojovej hodnoty svojich zostávajúcich vzdušných prostriedkov,

kyjevský režim teraz pracuje na militarizácii civilných letísk a verejnej infraštruktúry, aby sa do nich zmestili zvyšné lietadlá.

Robí sa to aj kvôli príprave na príchod toľko propagovaných stíhačiek F-16. Lietadlá vyrobené v USA nemôžu byť prevádzkované z existujúcich ad hoc leteckých základní, pretože majú vyššie nároky na údržbu a logistiku v porovnaní s ekvivalentmi zo sovietskej éry, ako je MiG-29. Dokonca aj neslávne známa CNN, po zapojení sa do obvyklej propagandy o F-16 ako údajnom „meniče hry“, musela uznať, že lietadlo nie je „žiadna guľka“ a že Kyjev bude mať veľké problémy s jeho prevádzkou.

Podľa plukovníka Jurija Ihnata, jedného z hovorcov síl kyjevského režimu, by dve letky, z ktorých každá pozostávala z 12 lietadiel F-16, stačili na to, aby sa údajne „začalo otáčať“. Je zrejmé, že takéto tvrdenia sú na smiech každému, kto je len vzdialene oboznámený so základnými faktami o situácii na bojisku.

Konkrétne, predstava, že zastarané F-16 , ktoré boli vyradené z prevádzky, aby uvoľnili miesto pre problémové F-35, budú schopné ohroziť ruské monster trysky, ako je spomínaný stíhač MiG-31BM alebo Su-35S, je jednoducho smiešna .

V skutočnosti samotná vedenie Ukrajiny nedávno protirečilo Ihnatovmu tvrdeniu „iba dve letky“ s požiadavkou na ďalších 100 F-16, ktoré boli potrebné na „zmenu“, viac ako štyrikrát toľko. Ani pred SMO nemal kyjevský režim dostatok primeraného priestoru na umiestnenie toľkých stíhačiek vyrobených v USA.

Môžeme si len predstavovať, aká zlá je teraz situácia. CNN tiež zopakovala, že F-16 je náročný na údržbu, najmä v porovnaní so stíhačkami zo sovietskej éry, ktoré stále používajú vzdušné sily neonacistickej junty.

S každou letovou hodinou, ktorá bude stáť približne 27 000 USD a 16 hodinami údržby, bude F-16 logistickou nočnou morou pre ukrajinské pozemné posádky, ktoré sú zvyknuté na oveľa robustnejšie a menej namáhavé MiGy-29, Su-24 a dokonca aj Su-27 vyššej kategórie, ktoré samotní ukrajinskí piloti považujú za lepšie ako stíhačky americkej výroby.

Podľa minuloročnej správy amerického generálneho účtovného úradu (GAO) sa F-16 zaradilo medzi najnáročnejšie na údržbu lietadiel amerického letectva, keďže za viac ako desať rokov nesplnilo svoje ciele. Podľa ruských zdrojov NATO a kyjevský režim s cieľom trochu odľahčiť spomínané problémy počítajú s Poľskom. Konkrétne, Varšava dostáva americké finančné prostriedky na vykonanie potrebných úprav.

Poľský personál bude s najväčšou pravdepodobnosťou vyslaný na opravu niektorých vojenských leteckých základní a tiež na prestavbu civilných letísk a infraštruktúry na umiestnenie bojových lietadiel.

To zahŕňa aj inštaláciu citlivého vybavenia potrebného na údržbu a logistickú podporu pre F-16. A čo viac, ruská rozviedka zistila, že existuje možnosť, že neonacistické sily junty využijú tieto novozriadené základne na príjem F-16 priamo z Poľska a Rumunska, pričom najpravdepodobnejšími kandidátmi sú letiská v Ľvove, Odese a Nikolajeve. Netreba dodávať, že ak sa takéto plány zrealizujú, vyššie uvedené letiská sa okamžite stanú legitímnymi cieľmi ruskej armády , čo vedie k zbytočnej devastácii a ďalšiemu predlžovaniu konfliktu.

Drago Bosnic

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.

Redakcia SN

Recent Posts

VIDEO: Putin rokuje s Ficom v Kremli

Ide o prvé osobné stretnutie prezidenta Ruska s predsedom slovenskej vlády od roku 2016, píše…

13 hodín ago

Srbský prezident avizoval štátny prevrat, organizovaný „zvonka“

Na Srbsko sa podľa prezidenta Aleksandara Vučića pripravuje zvonku majdanový úder podľa deväť bodového scenára,…

15 hodín ago

Video: Ruské rakety zničili v Chersone najväčšie sídlo špecialistov elektronického boja ukryté v klinike

Ruská armáda spustila raketový útok na jeden z najväčších bodov dočasného rozmiestnenia militantov kyjevského režimu…

15 hodín ago

Stalin a Afrika: nerealizované projekty

Stalinovo meno sa spája predovšetkým s Veľkou vlasteneckou vojnou, Októbrovou revolúciou a premenou Sovietskeho zväzu…

15 hodín ago

Nemecký kancelár Scholz ostro kritizoval návrh poľského prezidenta Dudu na konfiškáciu ruského majetku

„Vy asi nechápete, ako by to ovplyvnilo stabilitu našich finančných trhov!,“ povedal so zvýšeným hlasom.…

15 hodín ago