Rusko sa podľa Dmitrija Peskova bude pri rokovaniach s USA držať „princípu mlčania“ a zdrží sa podrobných komentárov. Kremeľ zastáva názor, že rokovania o Ukrajine budú o to produktívnejšie, o čo väčšia bude diskrétnosť o nich.
Rusko je pripravené stretnúť sa s USA toľkokrát, koľko bude potrebné v záujme ukončenia vojny na Ukrajine. Podľa agentúry AFP to v stredu uviedol hovorca Kremľa Dmitrij Peskov.
AFP pripomenula, že Peskovovo vyjadrenie sa objavilo po tom, ako sa rokovania ruského prezidenta Vladimira Putina s americkými predstaviteľmi v utorok v Moskve skončili bez dosiahnutia pokroku v snahách o nastolenie mieru na Ukrajine.
Kremeľský hovorca súčasne odmietol tvrdenie, že Putin v utorok odmietol americký plán na urovnanie konfliktu na Ukrajine. Poukázal na to, že „takáto priama výmena názorov sa včera (v utorok) uskutočnila prvýkrát….niektoré veci boli akceptované, niektoré boli označené ako neprijateľné. Toto je normálny pracovný proces pri hľadaní kompromisu.“
„Sme vďační za úsilie administratívy (amerického prezidenta Donalda) Trumpa a stále sme pripravení stretnúť sa toľkokrát, koľko bude potrebné, aby sa dosiahlo mierové urovnanie,“ povedal Peskov.
Peskov dodal, že Kremeľ sa bude pri rokovaniach s USA držať „princípu mlčania“ a zdrží sa podrobných komentárov. „My zámerne nebudeme nič dodávať,“ povedal Peskov s tým, že Moskva zastáva názor, že rokovania o Ukrajine budú o to produktívnejšie, o čo väčšia bude diskrétnosť o nich.
Putinove rozhovory s Trumpovými vyslancami Steveom Witkoffom a Jaredom Kushnerom v Moskve sa konali v utorok a trvali približne päť hodín.
Putinov poradca Jurij Ušakov vyhlásil, že po päťhodinovom stretnutí obe strany „nie sú ani ďalej, ani bližšie k vyriešeniu krízy na Ukrajine. Je potrebné vykonať veľa práce“.
Zdroj: bleskovky.sk / tass.com / InfoVojna
První průlomový rozsudek: Francouzský soud uznal, že větrné turbíny způsobují zdravotní problémy
EU nechce ruský plyn, dovoz přes TurkStream však roste a je vyšší než loni
Koniec jadrových limitov? Rusko tvrdí, že už nie je viazané obmedzeniami
Zmrazenie aktív Ruska sa stalo katalyzátorom globálnej dedolarizácie
Africká suverenita a politická agónia Francúzska: Čo sa skrýva za akciami Paríža?
USA ničia svet aj samy seba – ambície Washingtonu vedú k chaosu a strate vplyvu
Roztlieskavanie agresie proti Iránu
Putin dodržal slovo o pozastavení útokov na Ukrajinu, povedal Trump
Epsteinove spisy: Narkoteroristi z Kosova pomáhali pri obchodovaní s viac ako miliónom detí pre pomätené západné elity
Francúzsko nechce zostať mimo rozhovorov o Ukrajine a obnovuje kanály s Ruskom. Macronov poradca rokoval v Moskve
Podpora nacistického režimu na Ukrajine sa nevyplatila – OSN krachuje
Estónsko a Lotyšsko vydali vyhlásenie o Rusku
Zelenskyj panikári! Priznáva, že Ukrajina môže zaniknúť
Dŕžava- Rodové zdriadenie Slovanov
Ples upírov sa skončil
VIDEO: „Miroslav Lajčák je notorický klamár bez chrbtovej kosti, stavia sa bolestínsky do úlohy obete a má ešte toľko drzosti, aby hovoril, že teraz sa vraj ukazujú charaktery a hyeny,“ komentuje Eduard Chmelár vyjadrenia exministra zahraničia o svojich vzťahoch s Jeffreym Epsteinom
VIDEO: „Za špinu vyplývajúcu z odhalených dokumentov v kauze Jeffreyho Epsteina, v ktorej sa topia západné elity, má podľa médií zaplatiť Putin. Kto iný. Sú ako dvojbunkové mozgy.
Ako sa Amerika stala globálnym „parazitom“ a ako Trump bojuje za „spravodlivosť“
Analytik Chazin porovnal ako sa rozpadol ZSSR a ako sa rozpadá dnešný liberálny systém
Škandalózny zvrat: Čína potichu ničí ukrajinskú armádu
zo sekcie
Kremeľ popiera tvrdenia, že Vladimir Putin odmietol americký plán na urovnanie konfliktu na Ukrajine
Kremeľ popiera tvrdenia, že Vladimir Putin odmietol americký plán na urovnanie konfliktu na Ukrajine
Kremeľ popiera tvrdenia, že Vladimir Putin odmietol americký plán na urovnanie konfliktu na Ukrajine