Od pondelka 22. marca budú môcť otvoriť niektoré nekryté a čiastočne kryté trhoviská, rovnako aj prevádzky poskytujúce servis elektroniky či strojov.

Vyplýva to zo zmeny vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva SR (ÚVZ SR) k činnosti maloobchodných prevádzok a prevádzok služieb, o ktorej dnes informovala hovorkyňa úradu Daša Račková
Zároveň bola predĺžená vyhláška k vstupu osôb do priestorov prevádzok a priestorov zamestnávateľa s účinnosťou od soboty 20. marca. Platná bude do 28. apríla.
V rámci zmien týkajúcich sa maloobchodných prevádzok a služieb sa od pondelka 22. marca povoľuje prevádzka nekrytých a čiastočne krytých trhovísk s predajom sadeníc, rezaných kvetov, potravín, zeleniny a ovocia. Predajné miesta však budú musieť byť umiestnené v najmenej dvojmetrových rozostupoch. Nekryté a čiastočne kryté trhoviská musia mať navyše zabezpečený jednosmerný pohyb zákazníkov a regulovaný vstup a výstup z trhoviska.
ÚVZ SR tiež spresnil, že medzi prevádzky verejného stravovania, ktoré môžu zákazníkom vydávať jedlá so sebou, patria aj stánky s trvalým stanovišťom.
Po novom budú môcť byť okrem bankových, poisťovacích a leasingových služieb otvorené aj prevádzky iných finančných služieb. Rovnako budú môcť otvoriť aj všetky prevádzky, ktoré poskytujú opravu a servis elektroniky, strojov a iných vecí a zariadení.
Dvojmetrový odstup v prevádzkach nebudú musieť od pondelka dodržiavať osoby s ťažkým zdravotným postihnutím a ich sprievodcovia. Sprevádzajúca osoba môže ísť vo vyhradenom čase od 9:00 do 11:00 nakupovať pre osobu s ťažkým zdravotným postihnutím aj sám, musí mať však so sebou príslušný preukaz.
Zdroj: SITA
Neexistuje žiadna bezpečná hladina alkoholu
VIDEO: Zoroslav Kollár šokuje- Naďa platia Ukrajinci a možno aj stranu Demokrati!
Gašpar upozorňuje na vyjadrenia Nada, ten by opäť chcel vysielať našich vojakov na Ukrajinu
Americká kongresmanka žiada od Ukrajiny vysvetlenie k zaberaniu kostolov
Kongresu bol predložený návrh zákona o anexii Grónska
Von der Leyenová: Slobodný prejav je vírus, cenzúra vakcíny
Trump hovorí: „Nepotrebujem medzinárodné právo“ na presadzovanie amerických záujmov. „Nechcem ľuďom ubližovať.“
Sociálne siete až od 16 rokov? Štát pripravuje zákon na ochranu detí pred násilím a nevhodným obsahom
Politológ: Spolupráca Smeru s Republikou je reálny scenár
Exportný potenciál Ruska na trhu kybernetickej bezpečnosti
Americké ropné spoločnosti nevidia vo Venezuele žiadne perspektívy
Ako ticho na dne Baltského mora rozvrátilo Európsku úniu zvnútra
VIDEO: 1340 kamiónov potravín denne! Heredoš je šokovaný zmluvou s MERCOSURom: Pochová našich farmárov!
170 rokov od úmrtia Ľudovíta Štúra. Už vo štvrtok sa vráti vo veľkofilme
Bol tam aj bunker? Čo bolo naozaj cieľom Orešnika?
Ako je ruský prezident chránený pred hrozbami zo strany USA, Veľkej Británie a Ukrajiny?
Zahraničie má rekordný záujem o ruské zbrane. Technológia testovaná v rámci špeciálnej vojenskej operácie na Ukrajine sa podľa ruského vicepremiéra Denisa Manturova propaguje sama
Šéfa americkej centrálnej banky FED prvýkrát od založenia Federálneho rezervného systému v roku 1913 začali vyšetrovať. Donald Trumpa má teraz zámienku na reorganizáciu vedenia tejto inštitúcie
„Na Kubu už nepôjde žiadna ropa ani peniaze,“ vyhlásil Donald Trump po americkom vojenskom útoku na Venezuelu a vedeniu v Havane odkázal, aby sa so Spojenými štátmi dohodlo, „kým nie je neskoro“.
Elitná ruská dronová jednotka zlikvidovala ukrajinskej armáde obrnené vozidlá a ďalšie vojenské vybavenie
zo sekcie
Koronavírus: Na Slovensku ubúda hospitalizovaných a otvoria sa aj niektoré druhy trhovísk a servisov
Koronavírus: Na Slovensku ubúda hospitalizovaných a otvoria sa aj niektoré druhy trhovísk a servisov
Koronavírus: Na Slovensku ubúda hospitalizovaných a otvoria sa aj niektoré druhy trhovísk a servisov