Slovanské Noviny

22. novembra 2024

K porozumeniu Čelovekom

Kognitívna disonancia je duševný konflikt, ku ktorému dochádza, keď sú základné viery v rozpore s novými informáciami.

Nepokoj, alebo napätie, ktoré tento konflikt v ľuďoch vzbudzuje, zmierňuje jeden z niekoľkých obranných manévrov: odmietajú, vysvetľujú alebo sa vyhýbajú novým informáciám; presviedčajú sami seba, že v skutočnosti neexistuje žiadny konflikt; zmierujú rozdiely; alebo sa uchýlia k zosmiešňovaniu, hnevu alebo iným obranným prostriedkom na zachovanie stability svojich koncepcií sveta a seba samých.

Náš individuálny a kolektívny ľudský systém je zvyknutý na určitý „normálny“ spôsob fungovania.
Spôsob porozumenia a vnímania tohto života, s ktorým sme sa oboznámili, a s ktorým sme spokojní.
Páči sa nám naša komfortná zóna. Zmena spôsobuje stres ľudskému systému.
Radšej zostaneme v poznanom, aj keď je toto známe chybné, potom prijmeme výzvu potápania sa v neznámom. Naša ľudská myseľ na prežitie vyžaduje kontrolu, aby našla povedomé a znovu získala bezpečie v strese zo zmeny.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Núti nás to a učí nás tým, že nás konfrontuje s vlastným a kolektívnym mentálnym nastavením, ktoré blokuje expanziu a zmeny. Spustí každý nižší aspekt vo Vašej emočnej databáze spomienkami na strach, neistotu, nedostatok a osamelosť. V súčasnosti sme všetci konfrontovaní s týmito aspektmi svojím osobným spôsobom a odhaľujeme svoju vlastnú históriu strachu.

Strach o bezpečnosť, strach o zdravie, strach zo smrti strach z výsmechu, alebo z toho, že nás niekto nazýva bláznom, keď prinesieme svoje skutočné emócie. Strach, vibrácia v najnižšej hustote, ktorá spôsobuje, že ľudský dizajn prechádza z tvorby života do režimu prežitia na celý život. Strach je najničivejší hormonálny vírus v ľudskom tele.

V našom ľudskom dizajne máme dva systémy, ktoré dokážu pracovať a sedieť za volantom a navigovať týmto portálom zmien:

  1. Mentálne – vaša podvedomá myseľ
    Svojou podvedomou mysľou potlačujete, popierate a odmietate strach a aktivujete správanie prežitia – Boj/ útek, zamrznutie, úkryt. Toto správanie mysle sa v skutočnosti nezaoberá strachom, ale nachádza spôsob, ako s ním súvisieť. A ak boj a útek z nej nie je iná možnosť, podobne ako v prípade tohto vírusu a nášho lockdownu, presunieme sa do oblasti zamrznutie, úkryt. Prispôsobujeme sa a podriaďujeme sa nášmu okolitému naratívu, aby sme znovu nadobudli pocit spolupatričnosti a bezpečia.
  2. Emocionálne a duchovné – vaše vedomé srdce
    Svojou plnou svedomitosťou chápete spúšťače, emócie, ktoré cítite, režim prežitia založený na vašej minulosti, ktorý sa naštartuje automaticky. Vidíte a pozorujete, čo sa stane, ale rozoznáte to.
    Ste schopní držať sa za volant, cúvať, sedieť a cítiť, ako prechádzate emóciami, stíšiť svoju myseľ a zostať v prítomnom okamihu. Keď prelomíte kognitívnu disonanciu, uvoľníte strach a vstúpite do svojho srdcového priestoru. Tam môžete cítiť, čo vám hovorí vaše srdce a Duch. Čo je pre vás to pravé v tejto chvíli spojené so všetký. Aká je vaša pravda spojená s vašou cestou a vašimi hodnotami a poslaním v tomto živote spojenom so všetkým, čo existuje. 

Vaša myseľ si v ranom detstve vytvára osobnosť / ego. Toto je ochranná výhoda systému ľudského dizajnu.
Pretože ako dieťa musíte byť schopní prispôsobiť sa svojmu okoliu, aby ste dostali to, čo potrebujete; láska, pozornosť, základné potreby atď. To znamená, že musíte poprieť a potlačiť tie svoje časti, ktoré vidia alebo cítia iné emócie než tie, ktoré vám umožňuje vaša rodina, alebo iní ľudia. Takže vaša myseľ sa prispôsobila tomuto naratívu, aby prežila realitu vtedy.

Pre dieťa je zničujúce uznať skutočnosť, že vaši rodičia vám nemohli, nedali alebo nemohli dať to, čo ste potrebovali, a tak to necháte odísť z mysle. Aby bola táto realita prijateľná, vaše mladšie ja si vybudovalo osobnosť / Ego, ktoré našlo spôsob, ako skryť Vašu pravdu, prispôsobiť sa kolektívnemu príbehu a urobiť to, o čo od vás požiadali, aby ste zapadli. Strach, že zostanete pozadu, neprijatí, ignorovaní, zosmiešňovaní, nechcení a nemilovaní. Myseľ vyvíja stratégie, ako tomu kedykoľvek zabrániť, ako napríklad: boj, útek, zamrznutie, úkryt.

Tieto stratégie umožňovali dieťaťu ignorovať, popierať a potlačovať tieto zničujúce emócie, s ktorými sa nedokázalo vyrovnať, pomocou mentálneho bloku jadra, ktoré podľa presvedčenia zakopáva tieto emócie do podvedomia. Tieto stratégie sa stávajú základnou vierou programov, podľa ktorých stále žijete.

Jadro verí v to, ako by ste sa mali správať, ako funguje život, komu môžete dôverovať, ako môžete zostať v bezpečí atď. Programy mysle, ktoré vám poskytnú príbeh o normále a bezpečnosti, nainštalované vašou výchovou od rodičov, škôl, kultúry a vlády. Základné viery, ktoré vám poskytli bezpečie blokovaním vašich obáv a vašej vlastnej pravdy. Bezpečnosť, ktorá je teraz preč. Pretože teraz už viete, že ste v problémoch.

Kognitívna disonancia je mimoriadne nepríjemný pocit, ktorý nastane, keď sa vo svojej realite dozviete pravdu, ktorá skutočne rezonuje s týmto hlbokým pocitom strachu. Strach z toho, že nie ste v bezpečí, či nechcení, zostanete sami a neprežijete a zomriete. Najhlbší ľudský kolektívny strach. A pretože vaša myseľ chce chrániť naprogramované jadro, je presvedčená, že urobí všetko pre racionalizáciu, ignorovanie a dokonca popieranie akýchkoľvek predložených dôkazov, ktoré nezodpovedajú vášmu základnému presvedčeniu. Pretože to vám dá bezpečie, aj keď to nie je pravda.

Vaša myseľ vás odtiahne od nižších emócií strachu, neistoty, hanby, viny, zúrivosti.
Vaša myseľ sa bojí, že nebudete schopní zvládnuť pravdu.
Pravda, ktorá sa teraz odohráva vo vašej realite, a ktorá vo vás vyvoláva strach.
Pravda, ktorá vás núti vrátiť sa k pocitu v kontrole života, aký bol.
Pravda, ktorá vás prinúti odolávať životu, aký je.
Pravda, ktorá vás konfrontuje so zistením, že sa už nemôžete spoľahnúť a dôverovať tomu, čo ste považovali za normálne, alebo dobré pre vás.
Pravda, ktorá vám dáva otázku, čomu veriť.

Ak si trúfame pozerať strachu do očí, pravdu môžeme rozpoznať a rozlíšiť tak, že sa budeme zaoberať svojimi emóciami. Aby ste sa zosúladili s tým, kto skutočne ste, a aby sme sa zoskupili v Pravde ako kolektív,
musíme vziať späť volant z kontroly mysle a nechať Srdce riadiť a navigovať nás temnotou všetkých našich emócií, aby nás vyviedlo hore k Svetlu.

Prerazte kognitívnu disonanciu.
Nájdite pravdu.
Dôverujte a odovzdajte sa.
Povedzte svojej mysli, že je všetko v poriadku.
Odviedla si skvelú prácu, keď si ma chránila. 
Prevezmem to odtiaľto. Dokážem sa vysporiadať s pravdou, ktorá sa mi ukazuje v mojej realite.
A dôverujte svojmu vyššiemu Ja, Duchu, božskému Bohu, ktorý je súčasťou Vás, aby ukazoval cestu.
Dôverujte svojej ceste.
Dôverujte plánu.
Dôverujte svojmu srdcu.
Postavte sa vo svojej vlastnej pravde.

Ak to, čo vám je predložené, s Vami rezonuje, je to pravda.
Ak je to dobré, je to v súlade s tým, kto ste a kto skutočne sme:
Bezpodmienečná láska 
Sloboda
Rovnosť
Celistvosť
Zdravie
Božské

Ak sa pri tom, čo vám je predložené, necítite dobre, odvážte sa pochybovať, čo vám to hovorí? 
Odvážte sa uznať, kde ste sa vo svojom a našom kolektívnom úsudku mohli mýliť a zabudli ste na rozlišovanie.
Odvážte sa nájsť a stáť vo svojej vlastnej pravde. Čo mi hovorí táto negatívna emócia? Čo to spustilo? Je moja? Nechám to vstúpiť do mojej reality? Premieta sa to na mňa? Čo cítim, vidím, počujem, viem hlboko vo svojom srdci.

Použite svoje vlastné rozlišovacie schopnosti, svoje srdce, svoju intuíciu.
Vaše emócie sú ukazovateľmi vyrovnania sa s božskou časťou vás.
Nikdy nezapierajte svoje emócie.
Nikdy nepopierajte svoju vlastnú pravdu.
Pustite strach a zakotvite vo svojom srdci.
Nechajte svoje srdce, nech vás naviguje teraz a navždy.
Buďte k sebe nežní.
Darí sa Vám dobre.
Sme v tom spolu.
Kam ide jeden, tam ideme všetci.

qanon

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.