Slovanské Noviny

18. novembra 2024

K porozumeniu Čelovekom

Posledné kráľovstvá Veľkej Tartárie boli porazené v 19. storočí („Nezávislá Tartaria“ s hlavným mestom v Samarkande v roku 1868), to je úpadok ríše. Kedy sa to však začalo? Hranice stepi načrtol L.Gumilev : „ Veľká step je zo severu ohraničená nepriechodnou tajgou a z juhu horskými pásmami … vnútrozemie kontinentu, Eurázia v užšom slova zmysle, sa tiahlo od čínskeho múru až po Karpaty vrátane stepných, lesostepných a lesných zón.

Kontaktnými oblasťami tu boli maďarská step na západe a západné Mandžusko na východe…. „Na rozľahlej euroázijskej stepi, teda prinajmenšom od Čierneho mora cez juh pohoria Ural až po Mandžusko, žili naši početní predkovia. Krajina sa samozrejme po tisícročia menila. V období sucha sa stepi zmenili na piesočné púšte s vysokými dunami a hlbokými dutinami fúkania.“ , a vo vlhkých obdobiach boli porastené stepnými trávami a tamarišskými húštinami, ktoré sa zmenili na raj pre pastierov a ich stáda. Rovnováha síl medzi stepnými ľuďmi a obyvateľmi údolia riek sa tiež zmenila. Avšak pravidelne, v priebehu storočí, stepa „vypľúvala“ čoraz viac nových divokých kmeňov. a šikovní bojovníci, ktorí majú svoje vlastné štáty a podnikajú nájazdy na Západ, utápajúci sa v špine a zhýralosti, ale strašne arogantní.

Aj podľa oficiálnej histórie sa majstrami euroázijských stepí stali po mnoho storočí: národy Gog a Magog, Árijci, Cimmeriani, Skýti, Sarmati, Huni, Chazari, ruský kaganát a staroveké Rusko, Činggisidy . Okrem legiend o Činggisidoch neposkytujú oficiálni (v skutočnosti západní) historici takmer žiadne údaje o tom, odkiaľ tieto kmene pochádzajú – všetky vznikajú z ničoho nič a rovnako záhadne miznú, keď prešli cez Euráziu na víťazné ťaženie. Teraz sa nepovažujú za jediný reťazec národov jedného veľkého štátu … Ale ešte nedávno (v 19. storočí) tu stále bola súvislosť. V roku 1809 bola znovu vydaná kniha anglického geografa Williama Guthrieho (1708-1770) „Najnovšia všeobecná geografia alebo popis všetkých častí sveta … s ruskými dejinami od počiatku pôvodu Rusov …“, v ktorej tretej časti štát Tartary a jeho časti, ako aj obyčajný text, stručne popisuje históriu tohto štátu. Veľavravný citát:Veľká Tartaria sa v staroveku nazývala Scythia. V priebehu storočí pochádzali z tejto obrovskej krajiny rôzne mocné národy, ktoré boli známe svojimi lúpežami a výbojmi. Toto sú veci: Huni , ktorí v piatom storočí pustošili Európu pod vedením Atillu-Mogulovia , ktorí sa zmocnili Perzie a Indie … Na konci pätnásteho storočia dobylo časť Veľkej Tartárie Rusko; druhá časť patrí Číňanom od čias, keď ľud Manju začal ovládať Čínu; vo zvyšku žijú rôzne národy, v ktorých vládnu zvláštni panovníci zvaní Kháni . “A vždy„ ruský štát v najvzdialenejších časoch bol silný, jeho susedia sa báli, rešpektovali ich mnohí ľudia … “.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

  Pripomeňme si dátumy a fakty storočia: Národy Gog a Magog … Dnes sa o týchto národoch uvádza jediná skutočnosť – na prelome III-II tisícročí pred naším letopočtom. nastal suchý čas a z ruských rovinských húfov stepných bojovníkov sa valili cez Mezopotámiu, Malú Áziu a Sýriu až k delte Nílu. Predpokladá sa, že z toho vznikli prvé legendy o inváziách strašných severných národov Gog a Magog, z ktorých niet úniku ani útočiska. Ale hovoria nám všetko?

  Na mapách Hyperborey Mercator je naznačené, že obyvatelia Magogu sa nachádzajú v hornom toku Leny. Tých. na dnešnom ruskom severe! Bližšie k tichomorskému pobrežiu – Gog, alias Ung. Kto je Ungi je tiež známy. To sú Ungari, sú to Maďari, sú to Huni V latinských menách (Hugaria, Ughoria, Hungaria) a v ruštine: Ungars-Hungars sa pravidelne objavujú a miznú úzke písmená.

  V biblickej encyklopédii Archimandrita Nicefora (publikovaná v Moskve, 1891, Magog) sú biblické národy Magog a Gog stotožňované so Skýtmi („ týmito slovami rozumieme všetky severné skýtske kmene, z ktorých pochádzajú neskorší Slovania, Tatári atď. “) A hovorí sa o nich že „ v slove Magog slabika ma znamená krajinu a všetko to znamená krajinu Goga “. A „ slová Gog a Magog znamenajú tých istých severných ľudí, ktorých starí Gréci nazývali Skýti (por. Jozef. Staroveký. I, 6) “, t.j. všetky severné skýtske národy, z ktorých pochádzali neskorší Slovania a ďalšie národy.

Zaujímavosti: Po prvé, „ma“ v sibírskych jazykoch znamená zostupnú vetvu, „mladší bratia“. Slová „gig“ a „gog“ sú úplne identifikované na mnohých miestach! Ale slovo „gigant“ je dve slová: gig (obrovský) a mravenec (starodávny). Teda starodávneho obra. Mimochodom, s malým vzrastom tých, ktorí vtedy žili, sú všetci moderní ľudia obri. Okamžite sa pamätajú staroruské legendy – napríklad o ruskom gigantovi Svyatogorovi. Takže mladšiu vetvu severoslovanských obrov možno nazvať obyvateľmi Gogu.

  Po druhé, židovské zdroje nazývali Veľký čínsky múr „ múrom Magogu “ a podľa Vilny Gaonovej (rabín Eliyahu ben Shlomo Zalman, 1720-1797, jeden z najväčších židovských duchovných vodcov) je Magog Rusko.

  Po tretie, v 19. storočí došlo k slávnemu proroctvu pravoslávneho zázračného pracovníka Serafima zo Sarova (1754 – 1833, hieromonka sarovského kláštora) s Gogom a Magogom: „ Rusko sa pred koncom času spojí v jedno veľké more s ostatnými krajinami a slovanskými kmeňmi, vytvorí z neho jedno more alebo ten obrovský univerzálny oceán ľudu, o ktorom Pán Boh odpradávna hovoril ústami všetkých svätých: „Impozantné a neporaziteľné kráľovstvo celého Ruska, všeslovanské – Gog a Magog, pred ktorým budú všetky národy v úžase .“ Všeslovanský Gog a Magog!

Ezek (Gos. XXXVIII, 263) uvádza, že slovo „Magog“ znamená severnú krajinu, rovnako ako Rosh, Meshech a Tubal. Cirkevný vedec Vilhelm Gezenius (1786-1842) veril, že slová „Magog“ a „Gog“ znamenajú tých istých severných ľudí, ktorých starí Gréci nazývali Sýti (porov. Jozef. Ancient. I, 6). Vilhelm Gezeniy hovorí, že Arabi ich nazývajú „ Vajuj “ a „ Majuj “ a sprostredkujú veľa vynálezov o Gogovi a Magogovi. Na mape „Sibíri alebo Tartarie“ amsterdamského kartografa Jodokusa Hondia ~ 1606 sa nachádza budúca Beringova úžina a vedľa nej krajiny obývané kmeňmi Gog, alias Ung: obr. Celkom: Gog a Magog sú severné národy, žili na extrémnom ruskom severe, Skýti a Huni, to sú naši vzdialení predkovia. A potom sa cirkevné mená Gog a Magog v priebehu storočí stali symbolickými pre všetky strašné severné národy.

zdroj: slovanske noviny

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí. 

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

ďakujeme

Vyhlásenie: 

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu zna [email protected]

UPOZORNENIE

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.