Slovanské Noviny

22. novembra 2024

K porozumeniu Čelovekom

Bývalý minister školstva sa opäť pozrel na to, ako naše mainstreamové médiá klamú a zavádzajú. Uviedol niekoľko príkladov.

Pobúril ho rozhovor známeho Vladimír Snídla z Denníka N s českým plukovníkom. Ten akoby nemal ani základné informácie o dianí vo svete a geopolitike. Následne uviedol J. Draxler príklad toho, ako klamlivo naše médiá informujú o Rusku a V. Putinovi  

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Vladimír Šnídl a Denník N

Podľa Juraja Draxlera médiá prispievajú k debilizácii obyvateľstva. Ako? Uviedol konkrétne príklady. Informuje o tom, ako Vladimír Šnídl v Denníku N zverejnil rozhovor s „koordinátorom Vlády ČR pre strategickú komunikáciu“ plukovníkom Otakarom Foltýnom.

Plk. Foltýn v rozhovore povedal „Ak teda Západ vyprovokoval vojnu, tak sa pýtam, prečo nie sú tanky štátov NATO na území Ruska… tu máte fakty k otázke, kto môže za vojnu. Ak to nejaký človek napriek všetkým faktom popiera, tak nemá problém so slobodou slova, ale so slobodou úsudku.“ Ako toto hodnotí Draxler? „Ťažko povedať, či je pán plukovník úplný primitív alebo to len hrá. Asi mu nič nehovorí taký bežne používaný výraz ako „proxy vojna“. Ani nevie, že USA po celú Studenú vojnu intervenovalo kade-tade po svete s tým, že niekde síce nie sú priamo sovietske jednotky, ale že nejaký režim má údajne podporu Sovietskeho zväzu a preto tam treba poslať tajných agentov s cieľom podporiť prevrat (Irán, Kuba, Čile, Nikaragua, Salvador, Honduras, Venezuela), či rovno vojakov (Vietnam, Grenada),“ popisuje bežné praktiky USA bývalý minister.

A pokračuje. „Aj mu ušlo, že ešte minulý rok sa tá istá krajina vyhrážala Šalamúnovým ostrovom prípadnou intervenciou, ak nezrušia obrannú spoluprácu s Čínou. …osoba, skupina ľudí alebo štát nemusí niekoho druhého napadnúť priamo, ale môže niekoho ďalšieho navádzať, motivovať, kúpiť si ho či ho vydierať, aby sa správal ako chce on, napríklad tak, že začína svojím konaním, ohrozovať inú osobu. skupinu či štát,“ uvádza Draxler.

TikTok – údajná hrozba z Číny

Pán plukovník sa vyjadroval aj k Číne a sieti TikTok. Podľa neho sú problémom behaviorálne dáta, ktoré o našich deťoch a mladých ľuďoch Čína zbiera. Podľa neho, ak je vaše dieťa na TikToku a o dvadsaťpäť rokov sa z neho stane politik, vysoký štátny úradník alebo manažér strategickej firmy, tak čínska komunistická strana bude mať podrobné údaje o jeho slabých miestach.

Draxler uvádza veci na správnu mieru. „Hlavné, na čo tu treba reagovať je to, že TikTok je síce firma založená Číňanom, ktorý tam ešte stále má nejaký menší podiel, popri rôznych medzinárodných investoroch, ale jej medzinárodné aktivity sú riadené zo Singapuru. Fima x-krát tvrdila a dokazovala, že jej medzinárodné dáta nikdy neprechádzali Čínou, servery pre medzinárodné aktivity sú mimo Číny. Napríklad americké dáta firmy sú kompletne pod kontrolou Oracle, teda americkej firmy,“ informuje.

Ozrejmuje aj to, že voči TikToku, ako extrémne populárnej platforme, ktorá nepodlieha americkej cenzúre, sa v USA vedie obrovská politická kampaň. „…Každopádne ani žiaden zo série článkov vo Forbes, Wall Street Journal a podobne, ktoré sa snažili vykresliť firmu v zlom svetle, nespochybnil, že dátové toky firmy idú mimo územia Číny. …Toto je tak strašne ďaleko od príbehu o tom, ako čínska komunistická strana zbiera údaje o globálnych užívateľoch TikTiku, že na šírenie vyššie uvedeného príbehu musíte naozaj byť debil,“ uzavrel Juraj Draxler.

Kto sme? Médiá. Čo robíme? Zavádzame

V téme kritiky médií pokračoval aj svojím ďalším príspevkom na sociálnej sieti. „Kto sme? Médiá. Čo robíme? Zavádzame,“ píše hneď v prvých vetách. Chce informovať o ďalšom príklade manipulácie, „ktorá má ale v skutočnosti brutálny dopad,“ ako píše. Tentokrát je to lož o V. Putinovi.

„Niektoré naše médiá dnes prebrali agentúrnu správu, že „Putin pohrozil výrobou a rozmiestnením rakiet krátkeho a stredného doletu“. Správa ďalej pokračuje, že takéto rakety boli do roku 2019 zakázané Zmluvou o raketách stredného doletu, ale v danom roku vraj od zmluvy „obe krajiny odstúpili“. Pekný príklad ako hovoriť fakty a zároveň klamať. Alebo aspoň manipulovať tak efektívne, že je to prakticky rovnaké ako klamať,“ konštatuje bývalý minister.

„Celé zrušenie dohody je totiž dielom USA. Zhrnúť to do vety vyššie je niečo podobné, akoby sme chceli niekomu 2. svetovú vojnu vysvetliť ako konflikt, kde si navzájom vypovedali vojnu Nemecko na jednej strane a Spojenci na strane druhej. USA zmluvu vypovedalo ako prvé. Nehľadiac na to, že ide o jednu z najdôležitejších zmlúv na kontrolu zbrojenia aká vôbec v histórii existovala. Zabraňovala totiž rozmiestňovaniu zbraní, na ktorých úder bolo ťažké reagovať, doslova za pár minút by zasiahli protivníka. Rusko reagovalo, pretože právne muselo. Tým pádom mohli zavrieť inšpekčné kanály, ktorými by sa inak teraz už jednostranne vystavovali sledovaniu protivníkom, ktorého sami sledovať nemohli,“ vysvetľuje Draxler.

Správanie USA malo dopad aj na konflikt na Ukrajine

„Čiže Rusko reagovalo na USA, postaviť vetu tak, akoby išlo o vzájomný akt je pekne zavádzajúce. Ešte dôležitejšie je ale poznamenať, že USA zmluvu už dávno predtým hrubo porušili. A to vystavaním dvoch radarových a raketových základní v Poľsku a Rumunsku. Proti ostrým protestom Rusov,“ dodal bývalý minister školstva.

Takéto správanie USA malo dopad aj na konflikt na Ukrajine. Pretože ten je základom argumentácie ruskej strany: ak boli USA ochotné hrubo porušiť dve bilaterálne dohody (druhou bola dohoda z roku 1999, že na území nových členských štátov NATO nevzniknú nové vojenské základne), potom Rusko muselo brať ako vysoko pravdepodobné, že USA sa budú s nebezpečnou radarovou technológiou a prípadne dokonca aj raketami tlačiť aj na Ukrajinu. A to už by bolo pre Rusko potenciálne smrtiace nebezpečie,“ uzavrel Juraj Draxler.

/ ereport.sk /

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.