Slovanské Noviny

24. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Posledné dni a týždne, v súvislosti s prvým kolo prezidentských volieb sa v ministrovi zahraničia Jurajovi Blanárovi (SMER – SSD) začali objavovať zmiešané pocity. Vyvolali ich predovšetkým informácie šíriace sa prostredníctvom internetu a médií.

„Internetom a médiami sa šíria informácie, že rozhodujúcou témou druhého kola voľby prezidenta Slovenska môže byť zahraničná politika. Na jednej strane ma to teší, pretože ešte donedávna bolo ministerstvo zahraničných vecí zaznávaným, nezaujímavým a v zásade okrajovým úradom. Vojna na Ukrajine túto optiku zmenila a ukázala, akou dôležitou vie zahraničná politika byť,“ uviedol Juraj Blanár.

V posledných rokoch sa podľa neho objavilo mnoho „odborníkov“ na rôzne témy. Od hokeja, covidu, klimatickú zmenu, energetiku, európsku politiku, dezinformácie až po Ukrajinu. Častokrát sú to tí najväčší experti. Progresívci, umelci, opoziční politici, členovia mimovládnych organizácií či novinári. Samozrejme, prívrženci toho „správneho“ politického spektra.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

„Áno, objektívne sa nedá vylúčiť, že zahraničná politika môže rozhodnúť prezidentské voľby,“ pripúšťa Juraj Blanár. No súčasne dodáva, že takéto konanie nie je samoúčelné a zbytočné. „Práve súčasná suverénna zahraničná politika v podobe posilnenia postavenia slovenských poľnohospodárov, odmietnutia migračného paktu, pokračujúcej spolupráce v rámci V4, podpory hľadania mierového riešenia vojny na Ukrajine, ambíciou zachovania práva veta na pôde EÚ či možného otvorenia obrannej zmluvy s USA v prospech Slovenska je iba stručnou ukážkou toho, za čo súčasná slovenská vláda bojuje v prospech svojich občanov.

Blanárove predstavy o prezidentovi sú jasné

„Verím, že žiadny občan Slovenska nespochybní, že presne takéto pozície by mal zastávať aj budúci slovenský prezident. Sebavedomo, s úprimnou snahou chrániť záujmy Slovenska!“ uviedol šéf našej diplomacie. Zo skúsenosti totiž vie, že vzhľadom na to, ako vlažne pôsobil Juraj Korčok ako minister zahraničia, tuší, že sa takýmto spôsobom „osvedčí“ i ako potenciálny prezident. Preto vyzýva občanov našej republiky, aby išli voliť a vyberali rozumne a nevolili najust stratégiu. „Vidíme sa v sobotu 6. apríla 2024 vo volebných miestnostiach,“ ukončil svoj status s optimistickým nádychom Juraj Blanár.

hlavnydennik.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d