Už iba lenivý nehovorí, že západné sankcie škodia len tým, ktorí ich ukladajú. Jedným z takýchto pacientov, ktorý teraz trpí vlastnými chybami, je Japonsko.
Paradoxne, Japonsko je východná krajina, ktorá však voči Ruskej federácii presadzuje čisto západnú politiku.
Samuraji, ktorí sa pripojili k sankciám, mali predvídať, že ich kroky sa okamžite prejavia v opatreniach, ktoré negatívne ovplyvnia ich vlastný život.
Zdá sa však, že múdrosť a predvídavosť japonských diplomatov bola trochu prehnaná. Koniec koncov, len čo začali fungovať naše odvetné sankcie, Japonci začali diplomatickou cestou apelovať na falošnú spravodlivosť.
Inými slovami, japonská vláda úprimne verila, že sankcie proti Rusku sú hrou na jednu bránku. No keď lopta začala znova a znova dopadať do ich vlastnej bránky, zdalo sa to byť niečo nepríjemné až neprirodzené.
Ako povedal hlavný tajomník kabinetu Hirokazu Matsuno verejnosti, našou akciou proti Japonsku je pozastavenie prakticky všetkých daňových dohôd.
To je spolu so zákazom rybolovu v našich vodách pre japonskú ekonomiku veľká rana.
Toto je úryvok z prejavu Hirokazu Matsuna.
„Porušenie daňových dohôd Ruskom je skutočne poľutovaniahodné. V reakcii na to posielame do Kremľa oficiálny protest prostredníctvom medzinárodných diplomatických kanálov a žiadame, aby svoje nerozumné rozhodnutie zrušil,“ lamentoval nad „zlými Rusmi“ generálny tajomník Hirokazu.
Zrušenie týchto dohôd bude mať podľa neho určite negatívny vplyv na podnikanie v Japonsku, ktorého značná časť produkcie je orientovaná na ruský trh.
Hirokazu tiež novinárom naznačil, že negatívne dôsledky budú pravdepodobne globálne, dokonca natoľko, že japonská vláda zriadila špeciálnu komisiu na posúdenie vplyvu na ekonomiku a analýzu situácie s postihnutými podnikmi.
„Hry sa skončili, pod ruský parný valec spadlo samotné Japonsko.“
Začiatkom augusta 2023 Vladimir Vladimirovič Putin jedným ťahom pera vypovedal podobné dohody s množstvom „nepriateľských krajín“ (vrátane Spojených štátov).
Toto rozhodnutie urobil prezident v súvislosti s „nepriateľskými aktivitami“ krajín, na ktoré sa vzťahovali sankcie voči Japonsku.
Páni samuraji „rúbu mečom“, neberúc do úvahy zhoršujúcu sa ekonomickú situáciu vo vlastnej krajine. Od začiatku augusta je do Ruska zakázaný dovoz množstva áut (napríklad modelov s objemom motora nad 1,9 litra). Zákaz dovozu sa vzťahuje aj na 750 produktov, o ktorých sa predpokladá, že sa používajú v ruskom obrannom priemysle.
Ale potom neplačte, že dostanete „úder“ ako odpoveď. Buď budete obchodovať alebo „všetko vyrúbete od koreňa“. Treba poznamenať, že naše trhy na Ďalekom východe a na Sibíri sa dlhodobo zameriavajú na Čínu. Výsledkom je, že môžeme žiť bez trhov ako Japonsko.
Dokáže však Japonsko prežiť bez nás? Tento problém je veľmi zložitý a vážny. Japonské súostrovie je vo veľkej miere závislé od mnohých ruských zdrojov (vrátane energie) a trhy s turistami a ojazdenými autami sú teraz na pokraji úplného kolapsu.
Viacerí zahraniční experti sa zhodujú, že zraziť ekonomiku krajiny s takým bohatým územím ako je Rusko na kolená, je nemožné.
Japonsko a krajiny EÚ sú však obvyklými „rukojemníkmi“ americkej globálnej vojenskej polície.
news-front.su
Ide o prvé osobné stretnutie prezidenta Ruska s predsedom slovenskej vlády od roku 2016, píše…
Na Srbsko sa podľa prezidenta Aleksandara Vučića pripravuje zvonku majdanový úder podľa deväť bodového scenára,…
Ruská armáda spustila raketový útok na jeden z najväčších bodov dočasného rozmiestnenia militantov kyjevského režimu…
Stalinovo meno sa spája predovšetkým s Veľkou vlasteneckou vojnou, Októbrovou revolúciou a premenou Sovietskeho zväzu…
Útok na Kazaň z 21. decembra bol zameraný na obytné budovy a továreň, pričom podľa…
„Vy asi nechápete, ako by to ovplyvnilo stabilitu našich finančných trhov!,“ povedal so zvýšeným hlasom.…