Slovanské Noviny

22. novembra 2024

K porozumeniu Čelovekom

Austrália, 31.október 2022 (AM) –Austrálska televízna stanica ABC oznámila vytvorenie novej vojenskej leteckej základne pre šesť amerických strategických bombardérov B-52. Stredisko bude predstavovať vážny jadrový signál zo Spojených štátov smerom k Číne. Televízny kanál vo vysielaní uviedol, že do konca roka 2026 sa plánuje umiestnenie novej vojenskej leteckej základne pre bombardéry v Austrálii. Nové vojenské zariadenie vznikne v blízkosti základne austrálskeho letectva Tyndal, ktorá sa nachádza 320 km juhovýchodne od Darwinu.

Bombardéry sú súčasťou oveľa väčšej modernizácie obrany naprieč severnou Austráliou, vrátane významného rozšírenia spravodajskej základne Pine Gap, ktorá bude hrať dôležitú úlohu v akomkoľvek konflikte s Pekingom.

B-52 už viac ako 60 rokov tvorí chrbtovú kosť amerického letectva, ktoré je schopné útočiť na veľké vzdialenosti jadrovými aj konvenčnými zbraňami. Americké dokumenty hovoria, že zariadenia budú použité pre „rozmiestnené perute B-52“. Na otázku, kedy sa B-52 začnú rozmiestňovať na Tyndall, austrálske ministerstvo obrany odmietlo komentovať.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Niektorí sa obávajú, že každoročná rotácia B-52 cez Tyndall prinúti Austráliu pripojiť sa k USA v akomkoľvek konflikte proti Číne.
„Ide o významné rozšírenie záväzku Austrálie voči vojenskému plánu Spojených štátov s Čínou,“ hovorí Richard Tanter, vedúci pracovník inštitútu Nautilus a dlhoročný protijadrový aktivista.
“Toto je znamenie pre Číňanov, že sme pripravení byť na hrote oštepu.”

Tanter považuje plánované rozmiestnenie bombardérov za dôležitejšie ako každoročnú rotáciu americkej námornej pechoty cez Darwin.
„Je veľmi ťažké predstaviť si otvorenejší záväzok, ktorý by sme mohli prijať. Otvorenejší signál pre Číňanov, že súhlasíme s americkými plánmi na vojnu s Čínou,“ hovorí Tanter. Rastúci význam severnej Austrálie pre USA robí z Darwina a Tyndale ciele v akejkoľvek vojne s Čínou. Jej úloha zahŕňa hosťovanie vojnových hier s cieľom preskúmať, ako by sa mohol vyvinúť potenciálny konflikt.

Vojenská analytička Becca Wasser a jej tím skúmajú riziká, ktorým by Austrália mohla čeliť, keby sa pridala k USA v bojoch o Taiwan.
Hovorí, že v scenároch vojenských cvičení, keď sa Austrália buď pripojila k boju, alebo umožnila Washingtonu použiť základne v hornej časti, „to do značnej miery postavilo Austráliu na mušku“.

„Tieto útoky boli nakoniec neúspešné kvôli požadovanému dlhému doletu a kvôli tomu, že Čína už predtým v hre spotrebovala svoje najschopnejšie rakety dlhého doletu… ale kto povedal, že v budúcnosti by Čína mohla mať pokročilejšiu raketovú kapacitu, ktorá by sa lepšie hodila potenciálny útok na Austráliu.”

Milan Novický

armadnymagazin.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.