Slovanské Noviny

30. decembra 2025

Slovenské Noviny

K porozumeniu Čelovekom

Izrael sa pomeril s Marokom

Tel Aviv normalizoval vzťahy s ďalšou arabskou krajinou.

Podľa portálu „Korrespondent“ sa Maroko a Izrael dohodli na normalizácii diplomatických vzťahov, uviedol to 10. decembra na svojej stránke na Twitteri americký prezident Donald Trump. Označil to za významný prielom v úsilí o dosiahnutie mieru na Blízkom východe.

„Vážny, presvedčivý a realistický návrh Maroka o autonómii je jediným základom pre spravodlivé a trvalé riešenie mieru a prosperity,“ píše americký líder.

-------> PODPORTE CHOD PORTÁLU DAROM. Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Patria národu, nie oligarchom. Zatiaľ sa vyhýbame reklamným bannerom aby sme udržali vizuálnu čistotu no náklady na chod máme každý mesiac. Spojme sily a tvorme spolu. Ďakujeme





------------------------------------

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu označil obnovenie vzťahov s Marokom za historickú udalosť.

„Svetlo mieru na Blízkom východe nikdy nesvietilo jasnejšie ako dnes,» uviedol počas ceremoniálu zažíhania sviečok počas ceremoniálu Chanuka. Poďakoval sa Trumpovi za sprostredkovanie nadviazania vzťahov medzi oboma štátmi.

zdroj: news-front

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí. 

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

ďakujeme

Vyhlásenie: 

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu zna [email protected]

UPOZORNENIE

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.