zamyslenie

Imunita proti vírusom: pre začiatočníkov (a aj mainstreamových odborníkov)

Zaočkovaní proti jednej časti vírusu (hrotový proteín) pri ďalšej infekcii mutovaným vírusom pocítia trpké ovocie mutácii. Ich imunitný systém nabehne na prvotný antigénový hriech (PAH) s následným ADE. Teda protilátkami zosilneným priebehom infekcie, varuje advokát Peter Weis.

Imunitný systém proti vírusom je pomerne komplexný. Vzhľadom na to, že vírusy sú neživé častice, pre ich množenie sú potrebné živé bunky, ktoré pre svoje ciele doslova zneužijú. Imunitný systém organizmu človeka sa tomuto fenoménu za milióny rokov „prispôsobil“, a tak takmer dokonale vie s vírusmi „vybabrať“. Nie vždy a nie so všetkými, ale z hľadiska prežitia ľudstva je to takmer dokonalé. Koronavírusy nepredstavujú nijakú výnimku. Teda, aby sme boli presní nepredstavovali, pokiaľ zopár zloduchov v bielych plášťoch neusúdilo, že nám to „vytmavia“ modifikovanými kmeňmi.

Ale najprv tie princípy imunitnej odpovede. V priebehu niekoľkých hodín (0-4) sa okolo buniek, do ktorých prenikli vírusové častice zhromaždia NK bunky. Preklad NK je „natural killer“ – prirodzený zabijak. Likvidujú bunky, ktoré napadol vírus. V priebehu 4-96 hodín sa objavia ďalšie NK bunky, aktivované cytokínom interleukín-12, ktoré produkujú interferón alfa a beta. Obidva interferóny bránia ďalšiemu množeniu vírusu. O niekoľko málo hodín neskôr sa do „hry“ zapájajú cytotoxické T lymfocyty (T8), ktoré produkujú interferón gama a prispievajú k likvidácii vírusu. Paralelne, mierne neskôr, začína súhrou dendritických buniek, pomocných T lymfocytov (T4) a B lymfocytov syntéza protilátok. Najprv triedy IgM, neskôr triedy IgG.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín

Po odznení infekcie zostávajú titre protilátok (za ich syntézu sú „zodpovedné“ B bunky a plazmatické bunky), a zadaných (comitted) T4 a T8 lymfocytov dlho v „pohotovosti“.  Niektoré z B a T buniek sa uložia na spánok, pričom vytvárajú tzv. pamäťové bunky. Pamäťové bunky si pamätajú ROKY, ba desaťročia. U ľudí narodených v roku 1915 sa pamäť na španielsku (americkú) chrípku v roku 1918 nevytratila ani po 90 rokoch. Pacienti, ktorí prekonali SARS-CoV-1 v roku 2003, majú pamäťové B a T bunky doteraz, teda po 18 rokoch.  Podobné dáta sú aj pri kiahňach, či iných prekonaných (nielen) vírusových infekciách. Inými slovami, optimálne je danú chorobu prekonať. Takto získaná imunita vydrží doslova na veky vekov. A získava sa harmonicky – proti všetkým častiam vírusu, ktorých veľa. 

Lenže čo vtedy, keď choroba je smrteľná pre nie zanedbateľnú časť ľudskej populácie? Tu pomohli vakcíny, ktoré obsahovali živé, ale oslabené vírusové alebo bakteriálne kmene. To platilo až do 90. rokov minulého storočia. HIV pozitívni, ktorí v záujme „ľudských práv“ svoju HIV pozitivitu tajili, po takejto vakcíne zomreli. To bolo vreskotu!

Začali sa používať tzv. subjednotkové vakcíny. Teda proti jednej, dvom, trom bielkovinám infekčného agens. Veľmi rýchlo sme sa mohli poučiť pri čiernom kašli. Pri trojkomponentnej  vakcíne sa imunita proti baktérii B. pertussis strácala veľmi rýchlo. Doslova sa vyparila. Riešenie? Očkovať, očkovať a očkovať… Neúčinnou vakcínou, na ktorú je baktéria doslova rezistentná.

A sme pri Covid-19. Je potrebná tretia dávka, štvrtá… A načo?  Illusion deja vu. 

Po prvé: je to neúčinné.

Po druhé: stimuluje sa tvorba nových rezistentných kmeňov. Nielen tých „dobrých“, ako tvrdí nemenovaný profesor. Profesorko, prepáč, ale príroda nepozná dobré a zlé. Pozná len evolúciu a prežijú tí schopnejší a najodolnejší.

Po tretie: a to je to asi najdôležitejšie. Vírusy mutujú. Všetky. Niektoré pomalšie, niektoré rýchlejšie. Koronavírusy, vírus chrípky, či dengue prekliato rýchlo.

To znamená, že zaočkovaní proti jednej časti vírusu (hrotový proteín) pri ďalšej infekcii mutovaným vírusom pocítia trpké ovocie mutácii. Ich imunitný systém nabehne na prvotný antigénový hriech (PAH) s následným ADE. Teda protilátkami zosilneným priebehom infekcie. A to sa už budú všetci čerti ženiť. O tom, čo je to a ako prebieha PAH a ADE si môžeme porozprávať niekedy inokedy. A na koniec: Môže sa PAH a ADE vyskytnúť aj u tých, ktorí infekciu SARS-CoV-2 prekonali prirodzene? Môže, ale je to veľmi málo pravdepodobné. Imunitná odpoveď u týchto ľudí je „harmonická“. To znamená, že je proti všetkým častiam vírusu, nielen proti jednej bielkovine. Čiže mutovaný, nemutovaný vírus vo väčšine(!) prípadov je to jedno.

Autor: JUDr. Peter Weis, člen Občianskej odbornej komisie

Zdroj: Advokátska kancelária Weis & Partners

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.

Slovanské Noviny

Recent Posts

Američania uznali ruskú armádu za najsilnejšiu na svete

Američania nie sú vo svete nijako zvlášť obávaní – USA prehrali všetky svoje kampane od…

45 minút ago

Boj proti praniu špinavých peňazí: prečo sa zabúda na pobrežné zóny kontrolované západnými krajinami?

Finančná akčná skupina (FATF) nedávno zaradila Alžírsko, Angolu, Pobrežie Slonoviny a Libanon na takzvaný “šedý…

48 minút ago

Po ruskom útoku na sídlo Národnej gardy v Charkove ostal iba kráter a hromada stavebného odpadu

Ruské jednotky zaútočili druhýkrát za týždeň na sústredenie dôstojníkov ukrajinských bezpečnostných síl v Charkove. Oficiálna…

60 minút ago

Ruské Iskandery sa tešia na nemeckú fabriku na Ukrajine

Zabite tri muchy jednou ranou: Iskandery sa tešia na expanziu Rheinmetallu na Ukrajine. Bulharskí analytici vysvetlili, prečo je nemecký…

1 hodinu ago

Až 3 banky budú mať odstávky dôležitých služieb

Tri banky naplánovali na sviatočný víkend odstávku svojich kľúčových služieb. V jednej z najväčších slovenských…

1 hodinu ago

Scott Ritter: Rusko nemožno poraziť

Ritter: Konflikt na Ukrajine sa porážkou Ruska rozhodne neskončí. Konflikt na Ukrajine sa skončí iba…

1 hodinu ago