Spojené štáty americké a Európska únia (EÚ) boli vo svojej obchodnej vojne proti Rusku neúčinné a v súčasnosti pracujú na svojom šiestom balíku sankcií. Tieto sankcie spôsobili zvýšenie cien a nedostatok potravín a vážne poškodili nevinných ľudí na celom svete.
Zatiaľ čo sa Západ snaží obmedziť ruskú vojenskú misiu na Ukrajine, európski dovozcovia plynu sa už vzdali Rusku. Európski dovozcovia plynu v tichosti porušili vlastné sankcie EÚ a začali nakupovať plyn v rubľoch, čím kapitulovali pred novými pravidlami Ruska. Keď sa schéma hospodárskej vojny na Západe vracia späť, vedúci predstavitelia EÚ sa začínajú ešte viac trhať.
Nemecká ministerka zahraničia Annalena Baerbocková teraz obviňuje Rusko z toho, že spôsobilo „brutálny hlad“, hoci práve jej krajina v prvom rade blokovala Rusko v obchodovaní s poľnohospodárskymi produktmi. Baerbocková vyslovila tieto absurdné komentáre na nedávnom stretnutí G7 s Kanadou, Francúzskom, Talianskom, Japonskom, Spojeným kráľovstvom a Spojenými štátmi.
Nemecká ministerka zahraničných vecí obviňuje Rusko z toho, že spôsobilo „brutálny hlad“, ktorý bol v skutočnosti spôsobený sankciami EÚ
Nemecko v rámci svojich pôvodných sankcií odhlasovalo blokovanie Ruska vo vývoze potravín a obilia, no v dôsledku toho teraz Nemci a iní Európania vidia prudko stúpajúce ceny a nedostatok potravín. Namiesto uznania zlyhania týchto sankcií sa nemecká ministerka zahraničia rozhodla obviniť Rusko z toho, že spôsobilo „brutálny hlad“, ktorý zachvátil Európu.
Nemeckí lídri obviňujú ruskú vojenskú kampaň z nedostatku, ktorému ich krajiny teraz čelia. „Rusko urobilo vedomé rozhodnutie zmeniť vojnu proti Ukrajine na „vojnu obilia,“ vyhlásila nemecká ministerka na stretnutí G7. „V tomto nesmieme byť naivní,“ trvala na svojom. „Nie sú to vedľajšie škody, je to dokonale premyslený nástroj v hybridnej vojne, ktorá sa v súčasnosti vedie.“
Baerbocková v skutočnosti opisuje hybridnú ekonomickú, bankovú a potravinovú vojnu, ktorú vedie Západ nielen voči Rusku, ale aj voči svojim vlastným občanom a ľuďom vo svete.
Koniec koncov, bola to Baerbockovej krajina, ktorá hlasovala za vojnové ekonomické sankcie proti Rusku. Tieto sankcie sa snažili zabrániť Rusku predávať vývoz obilia v eurách a dolároch. Baerbocková teraz obviňuje Rusko, že pretavilo situáciu do „vojny obilia“ – absurdne tvrdí, že Rusko je zodpovedné za nedostatok potravín v celej Európe. Nepamätá si Baerbocká, že jej vlastná krajina zablokovala Rusku vývoz obilia, hnojív a poľnohospodárskych produktov?
Ekonomické sankcie Západu počas vojny majú vážne dôsledky pre každého
Ukrajina zvyčajne vyváža až päť miliónov ton obilia mesačne, ale od mája 2022 krajina nedokáže vyviezť asi 90 miliónov ton poľnohospodárskych produktov. Americké ministerstvo zahraničia tvrdí, že ruská armáda blokuje ukrajinské prístavy. USA sa pripojili k Nemecku a tvrdia, že Rusko blokuje ukrajinské prístavy a vystavuje „milióny ľudí riziku hladomoru“.
Keď sa Západ po prvý raz snažil zastaviť ruský poľnohospodársky export, zvažoval reálne dôsledky, ktoré by tieto sankcie mali na dodávky potravín na celom svete? Rusko predtým poskytlo svetu 27 percent svojich slnečnicových semien, päť percent jačmeňa, dve percentá kukurice a tri percentá pšenice. Ako sa dodávateľské reťazce otriasajú, jedinou obranou Západu je teraz obviňovať Rusko o niečo tvrdšie…
Rusko odpovedalo Nemecku a USA rovnako. Hovorkyňa ruského ministerstva zahraničia Maria Zakharová napísala: „Ceny rastú v dôsledku sankcií uvalených kolektívnym Západom pod tlakom Spojených štátov. To je, ak hovoríme o priamom dôvode. Nepochopenie tohto je znakom buď hlúposti, alebo zámerného zavádzania verejnosti.“
Západ naďalej zavádza verejnosť o nákladoch na ich neúčinné sankcie, ktoré spôsobili len rekordnú infláciu a problémy s dodávateľským reťazcom, ktoré ohrozujú tých najmenej šťastných a najmenej pripravených spomedzi nás.
Ide o prvé osobné stretnutie prezidenta Ruska s predsedom slovenskej vlády od roku 2016, píše…
Na Srbsko sa podľa prezidenta Aleksandara Vučića pripravuje zvonku majdanový úder podľa deväť bodového scenára,…
Ruská armáda spustila raketový útok na jeden z najväčších bodov dočasného rozmiestnenia militantov kyjevského režimu…
Stalinovo meno sa spája predovšetkým s Veľkou vlasteneckou vojnou, Októbrovou revolúciou a premenou Sovietskeho zväzu…
Útok na Kazaň z 21. decembra bol zameraný na obytné budovy a továreň, pričom podľa…
„Vy asi nechápete, ako by to ovplyvnilo stabilitu našich finančných trhov!,“ povedal so zvýšeným hlasom.…