Slovanské Noviny

22. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Buď sme takí bohatí, alebo takí šialení! Nech už je to jedno či druhé, na prípade financovania vojny na Ukrajine je vidieť, že európskym politikom nezáleží na vlastných ľuďoch, ale iba na podpore vojny. Milióny sem, milióny či miliardy tam. Tak presne takto sa správajú politici pri financovaní vojny na Ukrajine. Čo tam po tom, že zúfalí poľnohospodári štrajkujú, čo tam po tom, že životná úroveň v celej EÚ klesá, čo tam po tom, že zadlžujeme budúce generácie, nenávidené Rusko predsa musí byť porazené!

Nezhoda iba pri vyslaní vojakov

Českú iniciatívu na nákup munície pre Ukrajinu od krajín mimo EÚ podporilo viacero európskych štátov vrátane Francúzska. Holandský premiér Mark Rutte oznámil, že jeho krajina poskytne na tento účel 100 miliónov eur. TASR informácie prevzala od agentúr AP a Reuters. „Dúfam, že ďalšie krajiny budú nasledovať,“ povedal Rutte v pondelok večer po skončení konferencie o podpore Ukrajiny, ktorú v Paríži zorganizoval francúzsky prezident Emmanuel Macron. Rutte, favorizovaný kandidát na budúceho generálneho tajomníka NATO, dodal, že štáty, ktoré muníciu poskytnú, požiadali, aby ich nemenovali.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Český premiér Petr Fiala po skončení summitu uviedol, že do iniciatívy sa po návrhu Prahy, ako rýchlo zaistiť muníciu pre Ukrajinu z tretích krajín, chce zapojiť asi 15 štátov. Akcia by sa podľa neho mala uskutočniť v najbližších týždňoch až mesiacoch, informovala spravodajkyňa TASR. Poľský prezident Andrzej Duda v najbližšej budúcnosti budeme môcť spoločne pripraviť veľké dodávky munície pre Ukrajinu vyjadril nádej, že „v najbližšej budúcnosti budeme môcť spoločne pripraviť veľké dodávky munície pre Ukrajinu“. Označil to za aktuálne najdôležitejšiu záležitosť. „Je to niečo, čo Ukrajina naozaj potrebuje,“ uviedol.

Najbúrlivejšia diskusia sa podľa Dudu týkala toho, či majú európske krajiny vyslať vojakov na Ukrajinu. „V tejto otázke nebola zhoda. Názory sa v tomto líšia, no žiadne takéto rozhodnutia neexistujú,“ doplnil poľský premiér. Portugalský premiér António Costa informoval, že predstavitelia krajín prítomných na parížskom stretnutí požiadali svojich ministrov obrany, aby do desiatich dní vypracovali plány dodania ďalšej munície pre Ukrajinu.

ereport.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d