Heger to tvrdšie priznať nemohol. Opäť si v priamom prenose sypal popol na hlavu. Vlastne už ani nemožno hovoriť o popole. Skôr o niečom oveľa odpornejšom. Tak explicitne až nechutne, ako priznal svoje zlyhanie v úlohe premiéra – a to v spoločnosti Pellegriniho, to sa len tak vo svete nevidí. Doslova o sebe povedal, že sa ako šéf vládneho kabinetu zámerne nechával „okydávať.“

Legitímne je sa opýtať, čo tým sleduje. Chce azda to, aby ho občan poľutoval a zo solidarity ho aj volil? Ťažko povedať.
Dosluhujúci dočasne poverený premiér Eduard Heger očakáva od vlády odborníkov pod vedením Ľudovíta Ódora pokračovanie v socioekonomickej oblasti. Za dôležité označil aj plnenie úloh vyplývajúcich z plánu obnovy. Poslanec Národnej rady SR a predseda mimoparlamentného Hlasu-SD Peter Pellegrini zasa chce, aby Ódorova vláda bola adresnejšia pri pomoci ľuďom, poukázal napríklad na problematiku zdražovania cien potravín. Uviedli to v diskusnej relácii RTVS Sobotné dialógy.
Heger vyzdvihol „svoju“ Vašákovú
„Ódor by mal informovať o realite, v akom stave sa nachádza SR po odchode Hegera. Budem ho k tomu aj vyzývať,“ uviedol líder Hlasu-SD. Premiér považuje budúceho predsedu vlády za skúseného človeka, ktorý rozumie verejným financiám. Teší ho aj fakt, že podpredsedníčkou vlády SR pre plán obnovy a odolnosti a využívanie eurofondov sa stane Lívia Vašáková, ktorá doteraz pôsobila ako generálna riaditeľka sekcie plánu obnovy pod jeho vedením.
Čaputová podľa Hegera podľahla tlaku Sulíka
Heger, ktorý je aj predsedom mimoparlamentnej strany Demokrati, si myslí, že pri vláde odborníkov sú isté riziká a povedal to aj prezidentke Zuzane Čaputovej. „Počkáme si na programové vyhlásenie vlády a na kroky, ktoré chcú urobiť,“ priblížil. Ak to bude dobré, sú ochotní novú vládu podporiť. Podľa Pellegriniho nová vláda nedostane v parlamente takmer od nikoho dôveru. „Nemôžete podporiť vládu, na ktorú nemáte právomoc ju skladať,“povedal. Pri výbere odborníka na post ministra hospodárstva konala prezidentka podľa premiéra pod tlakom Richarda Sulíka (SaS). Myslí si, že Petra Dovhuna vybrala nakoniec Čaputová, ale Sulík do toho intenzívne zasahoval nekorektným spôsobom.
Odchádzajúci predseda vlády poznamenal, že od začiatku svojho pôsobenia na poste premiéra veril, že zvládne situáciu v súvislosti s hádkami medzi Igorom Matovičom (OĽANO) a Sulíkom. „Ukázalo sa, že to nie je možné,“ povedal. Pellegrini poznamenal, že za chaos v krajine môže aj Heger. Dosluhujúci premiér pripustil aj sklamanie z toho, že sa šéf slovenskej diplomacie Rastislav Káčer rozhodol podať demisiu.
Šokujúce priznanie dosluhujúceho premiéra
Podľa Pellegriniho Hlas-SD bude po voľbách len v takej vláde, ktorá bude na prospech Slovenska. Zatiaľ vylučujú zo spolupráce OĽANO a ĽSNS. Zároveň si nemyslí, že by mali dostať šancu opäť tí ľudia, ktorí dostali krajinu do marazmu. Podľa Hegera je pre Demokratov dôležité, aby boli stranou pokoja. A prečo chaotickú vládu Heger držal pri živote napriek tomu, že spory medzi Sulíkom a Igorom Matovičom ju viac ako paralyzovali? Na to poonúkol dnes už líder Demokratov takúto odpoveď: „Viete, ja som to celé držalo kvôli tomu a naozaj nechával som sa okydávať a hrýzol som si do jazyka práve preto, aby táto koalícia, ktorá bola tak rozhádaná a nestabilná, aby neovplyvnila a nepochovala plán obnovy. Lebo to by bola veľká škoda pre Slovensko. V pláne obnovy je 6 miliárd EUR veľmi veľa reforiem a míľnikov.„
ereport.sk
Ďalší útok na Tel Aviv: Iránu nedochádzajú rakety, zatiaľ míňa staršie modely
Iránske rakety zasiahli mrakodrap, kam sa presunuli dôstojníci 5. flotily amerického námorníctva
WP: Rusko poskytuje Iránu spravodajské informácie pre útoky na americké ciele
Kirill Dmitriev: Sledujeme začiatok „energetického kolapsu“ v Európe
Od „Arabskej jari“ cez „Majdan“ až po Veľkú európsku vojnu
Európska komisia označila Zelenského vyhrážky adresované maďarskému premiérovi Viktorovi Orbánovi za neprijateľné
Tichý úpadok charakteru
Digitálne otroctvo: Ako sociálne siete potichu ovládajú mladú generáciu
Pravica v Európskom parlamente presadila dohodu o zvýšení deportácií migrantov
Nápor k jadrovej vojne vo Washingtone a Jeruzaleme
Zmluva Amerike povoľuje prelety naším nebom. Mohla ju vláda zrušiť a nevyčítala čosi podobné Dzurindovi?
Macronov plán s francúzskym jadrovým arzenálom ohrozuje bezpečnosť Európy
Americké nádeje na rýchle víťazstvo nad Iránom sa rozplynuli v dyme
Prečo je nový priemyselný zákon EÚ len maskovanou klimatickou politikou
Iránci oznámili útok na americký tanker v Perzskom zálive
Hlavná hrozba pre mier vychádzala a naďalej vychádza z NATO
Zistenia NKÚ o SNG za obdobie 2022 – 2024 sú mimoriadne vážne
Irán: Štátna TV tvrdí, že drony zasiahli lietadlovú loď USS Abraham Lincoln
O cieľoch ukrajinského jadrového útoku na Rusko
Ukrajinské ozbrojené formácie viac ako 600-krát za štyri roky použili chemické zbrane
zo sekcie
Heger to tvrdšie priznať nemohol: Nechával som sa okydávať a hrýzol som si do jazyka!
Heger to tvrdšie priznať nemohol: Nechával som sa okydávať a hrýzol som si do jazyka!
Heger to tvrdšie priznať nemohol: Nechával som sa okydávať a hrýzol som si do jazyka!