Slovanské Noviny

17. novembra 2024

K porozumeniu Čelovekom

Harabin: Najvyššou hodnotou je človek, jeho práva, slobody, štátna suverenita Slovenska, dodržiavanie našich medzinárodných právnych záväzkov a dobré mierové medzinárodné vzťahy s ostatnými štátmi.

Slovenská spoločnosť je morálne a hodnotovo podstatne silnejšia a stabilnejšia ako Západ. Exminister spravodlivosti SR, bývalý šéf Najvyššieho súdu SR a kandidát na prezidenta SR Štefan Harabin vo svojom článku pre Hlavný denník písal o hodnotách, ktoré Západ prestal rešpektovať a poukázal na vyspelosť našej spoločnosti v porovnaní so štátmi kolektívneho Západu.

Ak hovoria niektorí naši politici o tzv. orientácii slovenskej zahraničnej politiky, tak akosi automaticky zužujú všetky otázky iba na členstvo v EÚ a v NATO. Ale to je zásadná chyba. V prvom rade treba povedať, že hodnoty štátu sú zakotvené v našej Ústave.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Každá vláda a každý prezident Slovenska musí dodržiavať Ústavu a zákony štátu. Ani orientácia štátu preto nemôže byť hodnotovo úplne diametrálne odlišná a meniť sa podľa toho, aká vláda alebo aký prezident je momentálne pri moci. Môžu sa samozrejme meniť vládne priority podľa stavu a akútnych potrieb štátu. Ale vždy s ohľadom na plnenie našich štátnych záujmov.

Najvyššou hodnotou je človek, jeho práva, slobody, štátna suverenita Slovenska, dodržiavanie našich medzinárodných právnych záväzkov a dobré mierové medzinárodné vzťahy s ostatnými štátmi.

Prezidentský kandidát Korčok hovorí, že my sa musíme orientovať iba na „politický Západ“. Pravda však je, že naša slovenská spoločnosť je v mnohom omnoho vyspelejšia.

Sme morálne a hodnotovo podstatne silnejší a stabilnejší ako západné, mnohé pôvodne koloniálne, dnes neokoloniálne štáty. My sme vzdelaní, hájime pravdu a zákony, riadime sa našou ústavou, ctíme si naše rodiny, našu kresťanské morálku, naše usporiadané spoločenstvo. Ak nás extrémni liberáli pri každom svojom útoku hania, urážajú, my odpovedáme svojou múdrosťou a svojimi historickými mravnými zásadami. Nepoddáme sa skaze len preto, že sa vlastnej skaze poddáva západná Európa.

Ak sa triezvo pozrieme na súčasnú západnú spoločnosť, tak vidíme, že mnohé zo svojich pôvodne akoby svätých hodnôt už dávno opustili. Ochrana súkromného majetku doteraz vyznávaná Západom ako jedna z ich základných hodnôt už neexistuje.

Štáty Západu si dovoľujú kradnúť majetok iných štátov, banky blokujú finančné prostriedky iných štátov, ktoré im nepatria, vidíme dokonca zaberanie majetku suverénnych štátov pod medzinárodne zmluvne uzákonenou diplomatickou ochranou.

Vlády západných štátov bez výčitiek konfiškujú kontá súkromných osôb, dnes, alebo ako to bolo napríklad masovo pred niekoľkými rokmi na Cypre. Dôvera v bezpečne uložené finančné prostriedky v západných bankách je na nule. Hodnota dodržiavania základných morálnych zásad na verejnosti je dnes verejne a s politickou podporou „Korčokovho politického Západu“ arogantne narúšaná polonahými pochodmi a verejne prejavovanými sexuálnymi praktikami medzi osobami rovnakého pohlavia v prítomnosti širokej verejnosti, vrátane malých detí. To okrem iného odporuje ustanoveniu čl. 26 ods. 4 našej Ústavy, kde sa okrem iného hovorí, že slobodu prejavu možno obmedziť, ak ide o opatrenia v demokratickej spoločnosti nevyhnutné na ochranu práv a slobôd iných, verejného poriadku a mravnosti.

Je množstvo reálnych príkladov tohto úpadku Západu. Zverejňovanie bankového tajomstva v prospech záujmov USA, ktoré rýchlo zničilo povesť dovtedy spoľahlivého Švajčiarska, zakázaný vývoz zbraní do oblasti vojnových konfliktov zo strany desiatok západných štátov, vrátane Slovenska pod bývalou prozápadnou vládou, odmietanie verejného vyšetrovania a strach z pravdy o údajných protiprávnych činoch Ruskej federácie, zasahovanie do vnútorných záležitostí iných suverénnych štátov, Venezuely, Bieloruska alebo afrických štátov.

Rovnako tak koloniálne panstvo niektorých európskych štátov, ktoré si svoj blahobyt stále stavajú na hrubom vykorisťovaní chudobných a slabých afrických štátov, či otvorené porušovanie vzájomne dohodnutých zmlúv, mlčanie alebo dokonca podpora likvidácie kultúrneho dedičstva štátov len preto, že ide o pamiatky ruskej kultúry sú jasným príkladom vzdania sa hodnôt obsiahnutých v mnohých medzinárodných dohovoroch. K tomu spomeniem aj nerešpektovanie práv osôb patriacich k národnostným menšinám, alebo strach a mlčanie o veľmi vážnych medzinárodných teroristických činoch pod vedením USA, ako bolo napríklad vopred verejne zo strany prezidenta USA oznámené zničenie Severného prúdu 2 ako dôležitej civilnej infraštruktúry.

Hovorme otvorene aj o odmietaní svetovej podpory boja proti fašizmu a neofašizmu zo strany USA, Veľkej Británie a ďalších štátov korčokovského politického Západu v OSN, tolerovaní verejne nafilmovaných mučení a vrážd vojnových zajatcov, v rozpore so ženevskými konvenciami o vojnových zajatcoch a podobne. To je len niekoľko z mnohých príkladov, že dnešný Západ nám proste nemá v čom byť vzorom. Rozhodne nie v údajných svojich hodnotách. A poďme ďalej.

Hodnota demokracie a neodňateľnosti ľudských práv je nahradzovaná výrazmi, ako potreba odolnosti, zabránenia hoaxom, dezinformáciám, Európskou komisiou presadzovaným výrazom o humanitárnych otvorených hraniciach pre nezákonný organizovaný kriminálny dovoz osídlencov do Európy, nútenia suverénnych štátov prijímať ideológiu LGBTI ako novej politickej podmienky vstupu do EÚ, či uznania nezákonne odtrhnutých území ako v prípade Kosova, presadzovanie údajne povinnej solidarity, pod trestom politickej a ekonomickej izolácie a podobne. Kam sa podela hodnota ľudského života a jeho ochrany?

Často je porušovaná a následne chránená zo strany štátov, napríklad v prípade úmyselnej vraždy slovenského občana Jozefa Chovanca policajtmi na letisku v Holandsku, sprevádzanej fašistickým hajlovaním a smiechom tamojších policajtov. Ako by reagovali, keby sme to spravili my im na Slovensku?

Potrestaný bol v Holandsku akýsi policajný nadriadený pokutou 1500 EUR, za vraždu nášho občana, navyše s nacistickým podtextom konania svojich podriadených policajtov. A páchatelia neboli potrestaní. Nemáme o tom žiadne informácie. Rovnako tak u nás na Slovensku došlo k úmyselným vraždám a zabitiu nepohodlných osôb, viď prípad generála Lučanského a ďalších vo väzbe štátu vtedy, keď tu boli prozápadné vlády. Nespomínam už nezákonné vraždenie civilistov v Iraku, Líbyi, Afganistane, Pakistane, Juhoslávii a samozrejme masové vraždenie civilných obyvateľov pásma Gazy ako následok teroristického útoku Hamasu, ktorý nemá ani z jednej strany žiadne ospravedlnenie. Nemýľme sa, všetko to má spoločného menovateľa.

Západ nemá žiadnu úctu k ľudskému životu a otvorene sa prestal pretvarovať. Človek musí byť úplný ignorant alebo zaslepený sluha cudzích záujmov, ak v Korčokom presadzovanom vyznávaní politického Západu a jeho údajných jediných skutočných hodnôt v tom nevidí pre nás riziká. Tie sú skrývané za frázy o existenčnom význame jedinej správnej západnej orientácii našej zahraničnej politiky.

Vychádzajúc z našich hodnôt a našej historickej morálky, ktorá má silnú podporu prevažnej väčšiny obyvateľstva je pre slovenský národ životne dôležité zachovať si rodinné hodnoty, svoje vekmi osvedčené tradície a vysokú mravnú vyspelosť našej spoločnosti. Je neuveriteľné, že sa vôbec musíme zaoberať pripomínaním orgánom EÚ, aby si znovu dobre naštudovali, čo majú napísané vo svojich zmluvách. Mali by sme možno hovoriť hlasnejšie. Tlačí sa na jazyk známy kratučký slogan, ktorý sa často používa práve v súvislosti s odmietnutím násilia, „nie znamená nie“.

Autor: Štefan Harabin – kandidát na prezidenta Slovenskej republiky 2024

Zdroj: hlavnydennik.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.