Slovanské Noviny

22. novembra 2024

K porozumeniu Čelovekom

„Dnes sa koncept kapitalizmu zainteresovaných strán, ako aj myšlienky, že zložité problémy v našom svete možno vyriešiť len verejno-súkromnou spoluprácou, konečne stávajú hlavným prúdom!  Zodpovednosť zainteresovaných strán na korporátnej, ale aj globálnej úrovni zostáva základným základným princípom všetkého, čo robíme.“

Klaus Schwab, zakladateľ Svetového ekonomického fóra [1]

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Ide o to, aby obchodní a finanční lídri pridali svoje odborné znalosti k problémom, ktorým čelí svet, aby poskytli odpovede vládam sveta? Alebo je to naopak?

Svetové ekonomické fórum minulý piatok ukončilo svoje 24. výročné stretnutie v Davose. Vedúci predstavitelia Davosu sa pochválili prezentáciami o AI, úlohe miest pri posilňovaní udržateľnosti, odolnosti a cenovej dostupnosti, centrálnych bankách a digitálnych menách, pohľadoch na geopolitiku Blízkeho východu a Afriky a ďalšie. Podľa ich webovej stránky WEF poskytuje „riešenia Crowdsource pre najdôležitejšie a najpálčivejšie problémy sveta“. [2][3]

Ale WEF už neuvažuje vo vákuu ľudovej pozornosti. V skutočnosti sú rokovania vedúcich predstaviteľov svetového obchodu a ich spojencov vo vláde v očiach zvedavej verejnosti veľmi v popredí. A ich rozhovory za zatvorenými dverami podnecujú podozrievavosť o tom, čo plánujú na

Je to náhoda, že farmári sú zatvorení kvôli oxidu dusnému, ktorý ich činnosť produkuje , ale nikoho by ani nenapadlo zastaviť finančnú zlatú horúčku prameniacu z umelej inteligencie, od ktorej sa očakáva zvýšenie spotreby energie. [5][6]

Existujú konkrétne podozrenia týkajúce sa veľkého úsilia o boj proti klimatickým zmenám. Gretu Thunbergovú a správu o tom, že uhlík je „nepriateľ číslo jedna“ sotva stiahnete z YouTube, Facebooku a internetových vyhľadávačov tak, ako bola kritika vakcín mRNA. V skutočnosti boli kritici tejto pozície. [7][8]

Konvenčný aktivizmus v oblasti zmeny klímy NIE JE hrozbou pre elity. V skutočnosti história WEF od jej začiatku, keď Rímsky klub ukazuje, že ich trieda CHCE, aby si masy mysleli, že existuje globálna hrozba, zjavne preto, aby riešenia, ktoré poskytujú, boli prijaté a nie odmietnuté. [9]

Problém. Reakcia. Riešenie

Ak je problémom zmena klímy, čo by sme si mali myslieť o riešeniach, ktoré poskytujú. To je otázka, ktorú budeme podrobnejšie skúmať v tohtotýždňovej epizóde Global Research News Hour.

Pre väčšinu tohtotýždňovej relácie Global Research News Hour dve postavy, ktoré pravidelne prispievajú do Global Research, Peter Koenig a Julian Rose , zvažujú, ako klimatická hrozba, ktorú predstavuje uhlík, nie je taká, ako sa zdá (sú skeptici) a úlohu, ktorá sa plní v súvislosti s pandémiami a všetkými ostatnými hrozbami, ktorým svet čelí a ktoré povedie až do roku 2030.

Nechali sme tiež ďalšiu autorku Global Research, Elizabeth Woodworthovú , aby zvážila obavy z toho, že WEF podkopáva demokraciu, hoci vychádza z pozície, ktorá je v súlade s postojom drvivej väčšiny publikovaných klimatických vedcov.

Peter Koenig

O autorovi článku a autoroch rozhovoru (v pôvodnom článku): Peter Koenig je geopolitický analytik a bývalý hlavný ekonóm Svetovej banky a Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO), kde pôsobil viac ako 30 rokov po celom svete. Je autorom knihy Implózia – ekonomický triler o vojne, ničení životného prostredia a korporačnej chamtivosti; a spoluautorka knihy Cynthie McKinneyovej „Keď Čína kýchne: Od blokovania koronavírusu po globálnu politicko-ekonomickú krízu“ ( Clarity Press – 1. novembra 2020). Peter je výskumným pracovníkom Centra pre výskum globalizácie (CRG). Je tiež nerezidentom Senior Fellow Inštitútu Chongyang na Renminskej univerzite v Pekingu.

Julian Rose je ekologický farmár, spisovateľ, vysielateľ a medzinárodný aktivista. Je autorom štyroch kníh, z ktorých posledná „Overcoming the Robotic Mind“ je jasnou výzvou, aby sme odolali despotickému ovládnutiu našich životov Novým svetovým poriadkom. Navštívte jeho webovú stránku pre ďalšie informácie www.julianrose.info . Je pravidelným prispievateľom do Global Research.

Elizabeth Woodworth sa intenzívne venuje vede a aktivizmu v oblasti klimatických zmien. Publikovala 42 článkov o globálnom výskume, je spoluautorkou „Unprecedented Climate Mobilization“, „Unprecedented Crime: Climate Science Denial and Game Changes for Survival“ a koproducentkou videa COP21 „A Climate Revolution For All“. Je autorkou populárnej príručky o aktivizme jadrových zbraní „Čo môžem urobiť?“ a román „The November Deep“. 25 rokov slúžila ako hlavná lekárska knihovníčka pre vládu BC. Má bakalársky titul z Queen’s a titul z knižničných vied z UBC. Je pravidelným prispievateľom do Global Research.

Pôvodný článok aj s rozhovorom (MP3) nájdete TU

skspravy.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.