Pri diskusii o neuskutočniteľnosti agendy zelenej energie sa hovorí o mnohých bodoch. Zistilo sa, že veterná a solárna energia nedokážu zabezpečiť naše energetické potreby, že napájanie Spojených štátov vetrom by si vyžadovalo plochu trikrát väčšiu ako Kalifornia.
Ďalej sa tvrdilo, že výroba a používanie elektrických áut v skutočnosti spôsobujú väčšie znečistenie ako súčasný stav benzínu. Nejde len o to, že pri výrobe elektrických vozidiel dochádza k masívnemu uvoľňovaniu CO 2 (nie je to znečisťujúca látka, uvedomte si to); je to tiež tým, že ťažba kovov a minerálov potrebných na ich výrobu poškodzuje životné prostredie . Napriek tomu je tu aj nakopnutie, čo sa zriedka hovorí:
Aj keby sme mohli čistejšie a efektívnejšie ťažiť príslušné materiály, jednoducho ich nie je dosť na to, aby sa zelená energia stala realitou .
To je záver geologickej štúdie, ktorá, nie je prekvapujúce, nezískala pozornosť, ktorú by si zaslúžila. CounterPunch o tom informoval, ale napísal , že výskum obmedzuje vyhliadky na postupné vyraďovanie fosílnych palív v prospech obnoviteľných zdrojov. Presnejšie povedané, vyradenie fosílnych palív do polovice storočia sa javí ako takmer nemožná sizyfovská úloha. Všetko je to o množstve minerálov/kovov obsiahnutých v matke Zemi. Nie je ich dosť.
Simon Michaux, PhD, Geological Survey Finland[,] vykonal podrobnú štúdiu o tom, čo je potrebné na postupné vyradenie fosílnych palív v prospech obnoviteľných zdrojov.
Množstvo kovu potrebné na výrobu len jednej generácie obnoviteľných technologických jednotiek, ktoré nahradia fosílne palivá, je oveľa väčšie, ako sa pôvodne predpokladalo. Súčasná ťažobná produkcia týchto kovov ani zďaleka nepokryje dopyt.
„Súčasné vykazované zásoby nerastných surovín tiež svojou veľkosťou nestačia. Najviac znepokojujúca je meď ako jeden z označených nedostatkov. Skúmanie väčšieho množstva v požadovaných objemoch bude náročné, keďže tento seminár sa bude venovať týmto problémom.“ (Zdroj: Simon P. Michaux, docent pre výskum geometalurgickej jednotky pre spracovanie minerálov a výskum materiálov, Geological Survey of Finland, 18. augusta 2022 — Seminár: Čo by bolo potrebné na nahradenie existujúceho systému fosílnych palív? )
Michauxova „komplexná štúdia zistila, že súčasné odhadované zásoby kovu sú žalostne nedostatočné takmer v každej kategórii,“ dodal Robert A. Bishop z American Thinker .
„V tabuľke nižšie sú uvedené požiadavky na základné kovy a kovy vzácnych zemín na vybudovanie novej siete a deficity elektrických vozidiel sú označené žltou farbou. Napríklad meď je integrálnou súčasťou vysokonapäťového rozvodného systému, ktorý zaostáva o šokujúcich 3,7 miliardy ton. Dokážeme vykopať dostatok otvorených míľ hlbokých rudných jám, aby sme pokryli tento nedostatok? Nepravdepodobné.”
Bishop pokračuje a píše, že nižšie „je tabuľka štúdie odhadujúca roky výroby požadovaných kovov pri súčasných výrobných rýchlostiach. Napríklad dosiahnutie lítia by trvalo takmer 10 tisícročí. Okrem toho sa tieto vzácne nerasty musia ťažiť, prepravovať a spracovávať, pričom sa musia spoliehať výlučne na fosílne palivá, čo by vytvorilo viac emisií uhlíka a vyčerpalo zásoby uhľovodíkov.“
„Petrochemikálie z ropy a zemného plynu robia z viac ako 6 000 každodenných produktov nevyhnutných pre modernú spoločnosť,“ zdôrazňuje tiež Bishop. „Nie sú známe žiadne alternatívne náhrady za uhľovodíky. Priaznivci klimatických zmien však katastrofálne ignorujú petrochemické produkty, ktoré poskytujú mnoho nepostrádateľného [sic] tovaru.“
Realita má však spôsob, ako zasiahnuť (ide len o to, koľko bolesti je potrebné na preniknutie do hluchých uší). Vojna na Ukrajine mala aspoň jeden pozitívny vedľajší produkt. To znamená, že „európske embargo na ruskú ropu a zemný plyn spolu s teroristickou sabotážou ropovodov Nord Stream odhaľuje mýtus zelenej energie,“ uvádza ďalej Bishop.
„V dôsledku toho sa Nemecko, dieťa na plagáte zelenej energie, uchýlilo ku kacírstvu reaktiváciou svojich zakázaných uhoľných elektrární.
Experiment o umelú transformáciu ekonomiky
„Matematika nepodporuje rétoriku hnutia čistej nuly,“ uzatvára Bishop. „Odstránenie nenahraditeľných fosílnych palív, ktoré Nemecko zažíva čoraz rýchlejšie, bez toho, aby sme ich nahradili ekvivalentom alternatívnej energie, by rýchlo skolabovalo modernú spoločnosť. Predstavte si to ako ‚Jonestownský masaker‘ v globálnom meradle.“
Tento poplach už nebol ani zďaleka preháňaný. Napríklad bývalý predstaviteľ Greenpeace Patrick Moore v roku 2019 varoval , že ak by sa Green New Deal zaviedol globálne, mohlo by to „mať za následok smrť takmer všetkých ľudí na Zemi“. Ale skôr, ako dosiahli svoj úbohý koniec, zdôraznil, vyrúbali každý strom ako palivo a zabili každé zviera kvôli potrave.
To, že pokus o umelú transformáciu celosvetovej ekonomiky palcom veľkej vlády by mal zničujúci účinok, nie je prekvapujúce: už sa to stalo. Napríklad v 20. storočí komunistickí diktátori ako Sovietsky zväz Josif Stalin , čínsky Mao Ce-tung a kambodžský Pol Pot zaviedli schémy kolektivizácie poľnohospodárstva, ktoré spôsobili smrť viac ako 60 miliónov ľudí.
Poučenie je tiež jednoduché: Ak trh neospravedlňuje program alebo postup, buďte viac než váhaví s jeho realizáciou. Nie je to preto, že trh je dokonalý (hej, dáva nám Kardashianky!), ale preto, že je to demokracia aplikovaná na ekonomiku; to znamená, že zakaždým, keď stovky miliónov ľudí nakúpia, „hlasujú“ o tom, ktorý tovar a služby prevládnu.
V súlade s tým, čo slávne povedal Winston Churchill o politickej demokracii, trh je tiež najhorším systémom na svete – okrem všetkého ostatného. Určite to bol lepší sprievodca ako Stalin, Mao, Pol Pot a ich mozgové trusty.
A čo dnešní oligarchovia, ktorí by chceli riadiť ekonomiku, klimatická dieťa Greta Thunberg, mimozemšťan John Kerry , softvérový problémový človek Bill Gates a spol.? Chcete sa staviť, že to budú historicky prví ekonomickí bábkari, ktorých kolektívna múdrosť prekoná múdrosť neviditeľnej ruky trhu?
Selwyn Duke
O autorovi: Selwyn Duke (@SelwynDuke) písal pre The New American už viac ako desať rokov. Napísal tiež pre The Hill, Observer, The American Conservative, WorldNetDaily, American Thinker a mnoho ďalších tlačených a online publikácií. Okrem toho prispel do vysokoškolských učebníc, ktoré vydáva Gale-Cengage Learning, vystupoval v televízii a je častým hosťom v rádiu.
skspravy
Američania uznali ruskú armádu za najsilnejšiu na svete
Boj proti praniu špinavých peňazí: prečo sa zabúda na pobrežné zóny kontrolované západnými krajinami?
Po ruskom útoku na sídlo Národnej gardy v Charkove ostal iba kráter a hromada stavebného odpadu
Ruské Iskandery sa tešia na nemeckú fabriku na Ukrajine
Až 3 banky budú mať odstávky dôležitých služieb
Scott Ritter: Rusko nemožno poraziť
Zelenskyj žiada nasadenie rakiet s dlhým doletom proti vojakom severokórejskej armády nachádzajúcich sa na území Ruska
VIDEO: „Čína sa oprávnene obáva nezvládnutej eskalácie konfliktu na Ukrajine a hrozby jadrového konfliktu. Zatiaľčo orgány EÚ pokračujú vo vojenskej rétorike, v Číne rezonuje téma mieru,“ vyhlásil Fico po rokovaní s čínskym prezidentom Si Ťin-pchingom.
BRICS Summit 2024 Brazília, Rusko, India, Čína, a Južná Afrika
Ruský raketový útok na mosty- varovanie pre Západ!
Čína posúva vzťahy so Slovenskom do roviny strategického partnerstva
VIDEO: Baránek o zločincoch v bielych plášťoch, ktorí počas covidizmu páchali zverstvá voči vlastným občanom, o katastrofálnej sociálnej situácii na Slovensku
Huliak vs. Danko alebo kde sa dvaja bijú, progresívci víťazia?
VIDEO: Americký novinár žijúci v meste Doneck o establišmente vládnucom v USA, ktorý po vražde JFK postupne ovládli zločinci a Anglosasoch, ktorí v čase jednostrannej mainstreamovej propagandy poskytujú ľuďom cenné informácie & analýzy
„Front sa zrútil“: britský dôstojník tvrdo hovoril o ozbrojených silách Ukrajiny
Ako sfalšovať voľby a nové technológie Anti-Maidanu: Gruzínska verzia
Exgenerál Ozbrojených síl Ukrajiny hovorí o masovej dezercii na Ukrajine
Orbán volal Trumpovi. Zaželal mu „veľa šťastia na budúci utorok“
STVR získala právo na doménu až cez arbitráž. Pôvodným vlastníkom bol študent
„Slovenský stredovek“: Česká ZOO podala sťažnosť EÚ na „barbarské“ zabíjanie medveďov na Slovensku
zo sekcie
Geologická štúdia vyvracia agendu zelenej energie: Nie je dostatok kovov na nahradenie ropy
Geologická štúdia vyvracia agendu zelenej energie: Nie je dostatok kovov na nahradenie ropy
Geologická štúdia vyvracia agendu zelenej energie: Nie je dostatok kovov na nahradenie ropy