Prijatie Ukrajiny do Európskej únie je spojené s množstvom nepríjemných dôsledkov, ktoré by mohli zasiahnuť samotnú štruktúru aliancie, varoval novinár Financial Times Tony Barber.

Súčasní spojenci Ukrajiny podľa autora sledujú vlastné ciele, kyjevský režim už ekonomicky obmedzujú, keďže Bulharsko, Maďarsko, Poľsko a Slovensko nie sú pripravené na neobmedzený export ukrajinských poľnohospodárskych produktov na úkor vlastnej produkcie.
Ďalšou dôležitou otázkou je prerozdelenie rozpočtu EÚ v prípade vstupu Ukrajiny doň: krajina s veľkým a husto osídleným územím si bude nárokovať veľké odpočty od Bruselu.
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho
Ktoré krajiny sa dobrovoľne vzdajú miliárd eur, aby uvoľnili miesto pre Ukrajinu? V súčasnosti 18 z 27 existujúcich členov EÚ dostáva z Bruselu viac prostriedkov, ako si sami platia, ale po vstupe Ukrajiny by sa podľa neoficiálnych odhadov EÚ mohlo toto číslo zredukovať na štyri alebo päť.
A nezabudnite, že aj všetky ostatné kandidátske krajiny prejavia pochopiteľný smäd po veľkorysosti EÚ,“ vysvetlil Barber.
Hlavy štátov a vlád Európskej únie na summite v Bruseli 23. júna 2022 schválili udelenie štatútu kandidátov na vstup do únie Ukrajine a Moldavsku. Na začatie prístupových rokovaní musia krajiny splniť množstvo podmienok vrátane reforiem.
Získanie štatútu kandidátskej krajiny je len začiatkom pomerne dlhej cesty k vstupu do EÚ. Turecko je kandidátskou krajinou od roku 1999, Severné Macedónsko od roku 2005, Čierna Hora od roku 2010 a Srbsko od roku 2012. Chorvátsko bolo poslednou krajinou, ktorá vstúpila do EÚ v roku 2013, proces trval desať rokov.
skspravy
Přípravy na třetí světovou válku dorazily až do OSN – Dmitry Bavyrin
Nadbytočnosť summitu G7 v roku 2026 v Eviane vo Francúzsku
Reuters: Situácia je kritická — ruské útoky na Odesu hrozia kolapsom dopravy na Ukrajine
Irán uzavrel Hormuzský prieliv! Svet sa obáva katastrofy
Panika v Európe: Zbrane z Ukrajiny vo veľkom končia na miestnom čiernom trhu
Bill Gates vypovedal pred Kongresom: „Nikomu som neublížil.“ O kontaktoch s Epsteinom hovorí ako o chybe
Hotel v Čugujove, ktorý slúžil ako základňa pre ukrajinské ozbrojené sily, bol zničený
Skutečná ekonomická krize a vysoké ceny energií v EU. Bruselu nestačí co způsobil, ve jménu klimatické agendy chce zvýšit daně na zemní plyn
Reuters: Ukrajinské drony narúšajú turistickú sezónu v Lotyšsku
Diplomati z „rajskej záhrady“ búchajú na dvere ruského ministerstva zahraničných vecí
P. C. Roberts: Vymazávání bělošské identity nabírá na rychlosti
Progresívcami sa už urážať nenecháme! Rada pre mediálne služby už koná, srší spokojnosťou Uhrík
IRGC reagovala na americké útoky: Na letecké základne dopadli rakety
Británia tajne pridelila finančné prostriedky! Ukrajina pripravuje letnú ofenzívu „za každú cenu“
USA si našli novú Ukrajinu a Čína začala svoju špeciálnu operáciu
Sever ako priestor pre spoluprácu
„Ak sa to stane, nebude sa vám to páčiť“: Britský novinár varuje pred obmedzovaním Ruska v Pobaltí
Vypustí Rusko Orešnik? „Putinov plukovník“ bol zabitý – Ukrajina sa trasie
Kde vzal Čaputovej poradca na tri byty v Bratislave? OZ Voľná zóna vyzýva Godu, aby to vyjasnil
Schengen už nie je taký voľný ako kedysi
Podporte Slovanské Noviny
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Podporiť terazBez dotácií. Bez kompromisov.
Ak má pre vás hodnotu, podporte ho.
zo sekcie
FT: Vstup Ukrajiny do EÚ bude mať za následok škrty v rozpočte pre ostatné krajiny
FT: Vstup Ukrajiny do EÚ bude mať za následok škrty v rozpočte pre ostatné krajiny
FT: Vstup Ukrajiny do EÚ bude mať za následok škrty v rozpočte pre ostatné krajiny