Slováci o hlade? Severoatlantická aliancia (NATO) požaduje od svojich členských štátov ďalšie zvýšenie výdavkov na obranu a zbrojenie. Tie slovenské sa počas vládnutia Matovičovej a Hegerovej vlády navýšili naozaj výrazne a prekročili dokonca hranicu 2 % HDP, ktorú od nás NATO doteraz požadovalo.

Minister obrany Jaroslav Naď a minister zahraničných vecí Rastislav Káčer (Demokrati) NATO pravdepodobne plánujú ako vždy poslúchnuť. Proti je však opozičný líder a jeden z horúcich kandidátov na budúceho premiéra Robert Fico (Smer-SD).
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho
Slováci o hlade?
„Vedia naši partneri v NATO, že väčšina ľudí v SR má mesačne od 100 do 200 Euro na potraviny? Máme u nás doma Sofiinu voľbu. Buď necháme kvôli nákupu zbraní zomrieť dôchodcov a chudobné rodiny od hladu a poprajeme americkým zbrojárom nové jachty alebo… Ja mám v tomto úplne jasno. Bude tu po voľbách veselo, ak sa Smeru – SSD podarí zostaviť novú vládu,“ konštatuje Fico.
Káčer dostal od Blinkena včeličku
Dlhodobo sa hovorí o tom, že slovenská zahraničná politika prestáva byť vyvážená. Prezidentka Zuzana Čaputová je za oceánom oceňovaná, Naď dostáva pochvaly od amerického ministra obrany Lloyda Austina a Káčer sa zas zapáčil ľuďom na americkom ministerstve zahraničných vecí. Dôvodov môže byť viacero, no opozícia tvrdí, že tým hlavným je „slepá servilnosť“.
„Aby toho nebolo málo, minister zahr. vecí USA Blinken povedal nášmu agresívnemu Káčerovi, že SR má reputáciu silného zástancu demokracie a právneho štátu. Káčer si určite aj cvrkol od šťastia. To, že SR má skvelý imidž na Západe mi povedal aj britský veľvyslanec. Nezabudol však dodať, že je tomu tak len a len kvôli dodávkam zbraní na Ukrajinu,“ pokračuje Fico.
Blinken vraj o Slovensku nevie absolútne nič
Americký minister zahraničných vecí však podľa Fica nemá tušenie o tom, ako žijú Slováci a aká je celková situácia v krajine. A pravdepodobne ho to ani nezaujíma. „Čo vie Blinken o smrti Lučanského, o zverstvách NAKA proti opozícii? Nič. Vadí mu, že Z. Čaputová považuje každého s iným názorom za zmäteného, koho dobre že netreba liečiť? Nie. Stačí poslať železo proti Rusom a ste skvelý,“ dodal Fico.
ereport.sk
Vo Fínsku vyzývajú Európu, aby sa Rusku ospravedlnila
Najrusofóbnejší film na svete
VIDEO: Ruské útoky rastú na sile, rakety zasiahli Kyjev, Odesu a niekoľko ďalších miest
Ukrajinská novinárka varuje: “Ukrajinci už čoskoro budú Poliakov nenávidieť viac ako Rusov
FT: Americké tajné služby pomáhajú Ukrajine s trasami pre drony na útoky na Rusko
Maďari píšu: Neplatnosť referenda posilnila politickú pozíciu premiéra Roberta Fica
Pohreb ajatolláha Alího Chameneího V Teheráne! Dav volal po smrti Donalda Trumpa
Putin a Trump hovorili o Ukrajine. Čo oznámil ruský prezident?
Panika v Berlíne? Minister sa bojí AfD: Tajné dokumenty im do rúk nedáme!
Takto končí vaše darované oblečenie? Influencer odhalil, čo sa deje po vhodení oblečenia do kontajnera
Aj Poľsko tajne presunulo rakety na Ukrajinu na úkor svojho protivzdušného systému
Toto myslel Putin? Prieskum medzi Ukrajincami vysvetlil blížiaci sa koniec špeciálnej vojenskej operácie
Ukrajinského hokejového reprezentanta ktorý želal Ovečkinovi aby mu odtrhlo nohy, násilím zmobilizovali
Kam sa podela duša národa?
Peniaze na vojnu: globalisti sa snažia obnoviť americkú podporu Ukrajine
Konstantinovka bola najväčším logistickým centrom Ukrajiny v bitke o Donbas
Joschka Fischer: USA sú na odchode z NATO
Drsné ultimátum: Poľsko požaduje rezignáciu Zelenského
Hrozba národnej bezpečnosti: Britskí politici sa obávajú filmu „Máša a medveď“
Tisíce stredne veľkých nemeckých spoločností strácajú pôdu pod nohami kvôli konkurencii z Číny
Podporte Slovanské Noviny
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Podporiť terazBez dotácií. Bez kompromisov.
Ak má pre vás hodnotu, podporte ho.
zo sekcie
Fico o požiadavkách NATO: Nenecháme Slovákov o hlade len preto, aby si zbrojári mohli kúpiť jachty!
Fico o požiadavkách NATO: Nenecháme Slovákov o hlade len preto, aby si zbrojári mohli kúpiť jachty!
Fico o požiadavkách NATO: Nenecháme Slovákov o hlade len preto, aby si zbrojári mohli kúpiť jachty!