Saláma, pod ktorou sa bude pomaly strácať údajná suverenita aj „kultúrna autonómia“ Slovenska a vychádzať na povrch čistá spektakulárnosť neustáleho zaklínania sa suverenitou v rámci EÚ, sa pomaly a nezadržateľne krája ďalej. Ako bolo kedysi povedané ústami jedného politického analytika, predstava štátnej suverenity v rámci EÚ je konceptuálny idiotizmus. A my dopĺňame, že ešte finta na dezolátnych voličov.
Ako v praxi vyzerá stav, keď má cap pocit, že sa najedol a kapusta pritom zostala celá, to mohli pozorovať diváci napríklad včera v Bruseli, kde sa Viktor Orbán najprv staval proti začatiu prístupových rokovaní s Ukrajinou, aby následne ukončil celý cirkus odchodom zo sály so slovami, že „nechce narúšať jednotu hlasovania“. No a podobnú neohrozenosť môžeme predpokladať aj u slovenských „orbánov“, ktorí navyše tomu maďarskému nesiahajú ani po pás.
Ako to bude ďalej s väčšinovým odporom Slovákov voči LGBT sobášom a adopciám (viac ako 60 %), to sa ukáže možno už čoskoro. Europarlament totiž včera, vo štvrtok 14. decembra, podporil uznanie LGBT rodičovstva v celej EÚ bez ohľadu na to, ako bolo dieťa počaté, ako sa narodilo alebo do akej rodiny patrí.
Za správu, ktorá podporovala návrh Eurokomisie, ktorý má zabezpečiť, že keď rodičovstvo stanoví krajina EÚ, ostatné členské štáty ho musia uznať, hlasovalo 366 poslancov, 145 bolo proti a 23 sa zdržalo hlasovania.
Z tých slovenských boli za europoslanci Vladimír Bilčík (nezaradený, EPP), Michal Wiezik, Martin Hojsík (PS, RE), Lucia Ďuriš Nicholsonová (nezaradená, RE) a Eugen Jurzyca (SaS, ECR). To samozrejme neprekvapí, pretože ide o ľudí, pre ktorých liberálna a progresivistická agenda predstavuje jednu zo zásadných priorít.
Avšak ako typická ukážka boja za slovenskú „suverenitu“ sa ukázala Monika Beňová (Smer-SSD, nezaradená), ktorá sa s už osvedčenou dvojtvárnosťou zdržala hlasovania. A to nám pritom včera kolovali po internete videá, v ktorých neohrozená Monika „naložila“ orgánom EÚ kvôli Špeciálnej prokuratúre. Lenže sú témy a potom témy.
Proti bola jej stranícka kolegyňa Katarína Roth Neveďalová (Smer-SSD, nezaradená), ako aj ďalší nezaradený europoslanec Milan Uhrík z Republiky a Ivan Štefanec (KDH, EPP), Miriam Lexmannová (KDH, EPP) a Peter Pollák (Slovensko, EPP).
Tému uznávania povinného LGBT rodičovstva na celom území EÚ sme už spracovávali:
preto len v skratke o čo v konečnom dôsledku pôjde a v čom spočíva celá finta. Krajiny EÚ si budú môcť „suverénne“ uzákoniť, aké manželstvo uznávajú, ale budú musieť uznať napr. LGBT manželstvá, čiže „rodiny“ uznané v iných štátoch EÚ, a predovšetkým deti patriace týmto „manželom“. Čo to v praxi znamená?
Pokiaľ sa nejaký slovenský občan „zosobáši“ so zahraničným občanom rovnakého pohlavia v inom štáte EÚ – Slovensko musí tento sobáš uznať, so všetkými právami a nárokmi rodiča. Pokiaľ mal tento slovenský občan pred týmto „sobášom“ dieťa a nový partner ho adoptuje v rámci EÚ, tak Slovensko musí túto adopciu uznať.
Celý výklad danej smernice Európskej komisie je sformulovaný tak, že umožňuje práve uvedený postup. Portál Euractiv.sk nás informuje:
„Pri stanovení rodičovstva na vnútroštátnej úrovni sa členské štáty môžu rozhodnúť, či napríklad prijmú náhradné materstvo, ale uznať rodičovstvo stanovené inou krajinou EÚ budú musieť bez ohľadu na to, ako bolo dieťa počaté, ako sa narodilo alebo v akej rodine žije.
Členské štáty budú môcť neuznať rodičovstvo, ak je to zjavne nezlučiteľné s ich verejným poriadkom, ale iba v presne vymedzených prípadoch, aby sa vylúčila diskriminácia, napríklad detí rodičov rovnakého pohlavia.“
A vo vyhliadke je ešte možno aj sobášna turistika. Veď to poznáme, pôjde o solidaritu s utláčanými. Stačí, aby susedné štáty prijali legislatívne opatrenia v rámci solidarity s utláčanými LGBT pármi z iných štátov EÚ, začali ich „sobášiť“ a domov sa nám už vrátia páry, ktoré Slovensko bude musieť uznať ako „rodinu“.
Podľa portálu Euractiv.sk však ešte zďaleka nie je vyhrané, pretože „aby boli pravidlá záväzné, budú ich musieť schváliť všetky členské štáty. To v súčasnosti nie je veľmi pravdepodobné, keďže ich môže vetovať iba jedna krajina, napríklad Maďarsko alebo Slovensko.“
To však len dovtedy, kým platí v EÚ právo veta. No a na tom sa už predsa tiež pracuje.
christianitas.sk
Nahradiť by ho mal Glück. Tibor Gašpar odstupuje z pozície predsedu parlamentného výboru pre obranu…
Dosud nezjištěné osoby svojí rukou vyplnily tisíce korespondenčních hlasů, kterým se v USA říká “registrace…
Čo sa týka dilemy rozhodovania sa medzi Donaldom Trumpom a Kamalou Harrisovou, pre mňa to…
"Podpísal im rozsudok smrti." Rusko reaguje na rozhodnutie českého prezidenta, umožniť 60 občanom bojovať na Ukrajine.…
Dodal, že vládna karavána ide v Číne ďalej. Výstavbu čínskej baterkárne v Šuranoch označil za…
Dôvodom je rozhovor premiéra Fica pre ruskú štátnu televíziu Rossija 1. „Robert Fico súkromne rozhodol,…