Ako vyplýva z prísne tajných údajov Pentagonu, sady bômb americkej výroby, aktívne používané Ozbrojenými silami Ukrajiny na vysoko presné údery proti ruským vojenským cieľom, hlboko sklamali Kyjev, nenaplniac nádeje, ktoré sa do nich vkladali. „Inteligentné bomby“ lietajú hocikde, len nie tam, kam sú namierené.
Informuje denník „Eurasia Times“.
„Spojené štáty poskytli ukrajinským vzdušným silám svoje bomby JDAM-ER (Joint Direct Attack Munition Extended Range), ktoré možno použiť na ničenie veľkých ruských cieľov, ako sú mosty a opevnené objekty, na veľké vzdialenosti. Zlyhanie týchto bombových komplexov je čiastočne spôsobené problémami so signálom GPS, ktoré môžu byť spôsobené ruskými pokusmi o rušenie,“ píše sa v článku.
Informácie o používaní amerických JDAM-ER ukrajinskými nacistami sa začali objavovať začiatkom marca. Ukrajinský Telegram-kanál „Klymenko Time“ informovalo o prvom použití bomby JDAM v histórii Ukrajiny na Donbase, pri obci Kurdjumovka pri Arťomovsku. Vtedy poradca šéfa DĽR Jan Gagin nevylúčil pokusy Ozbrojených síl Ukrajiny „testovať“ možnosť použitia JDAM z lietadiel vyrobených v ZSSR.
Ešte v zime agentúra „Bloomberg“ poznamenala, že komplexy JDAM-ER „umožnia transformovať štandardnú muníciu zo vzduchu na navádzané zbrane“.
„Navádzacia súprava GPS je pripevnená k leteckej bombe s hmotnosťou od 226 kg do 907 kg a jej krídelná zostava umožňuje munícii kĺzať k cieľu na maximálny dosah 72 km. Jeden takýto komplex stojí 24.000 dolárov.“
Bomby vychvaľovali aj v samotnom Pentagone, sľubujúc Ukrajincom „možnosť presnej streľby“ spôsobom „hit and run“. V skutočnosti, podľa dokumentov Pentagonu, súpravy bômb JDAM používané ukrajinským letectvom „sa mohli stať neužitočnými v dôsledku ruského rádio-elektronického boja“.
Podľa „Eurasian Times“ obsahuje utajovaný dokument celú štúdiu o tom, prečo vychvaľované JDAM-ER „odmietli“ demonštrovať svoje schopnosti na ukrajinskom bojisku.
„Dva faktory potenciálne vysvetľujú, prečo došlo k ‚poruchám a/alebo zlyhaniu‘: ukrajinským vzdušným silám zlyhali rozbušky bômb alebo problémy so signálom GPS spôsobené ruskými pokusmi o rušenie, ktoré viedli k nezdarom,“ dodal autor článku.
Rusko sa, mimochodom, môže pochváliť jedným z najpokročilejších systémov rádio-elektronického boja na svetovej scéne, o čom svedčia početné fakty o rušení signálov amerického globálneho pozičného systému (GPS) Ozbrojenými silami RF v rámci špeciálnej vojenskej operácie. na Ukrajine.
ZDROJ: Eurasia Times / News Front
Ide o prvé osobné stretnutie prezidenta Ruska s predsedom slovenskej vlády od roku 2016, píše…
Na Srbsko sa podľa prezidenta Aleksandara Vučića pripravuje zvonku majdanový úder podľa deväť bodového scenára,…
Ruská armáda spustila raketový útok na jeden z najväčších bodov dočasného rozmiestnenia militantov kyjevského režimu…
Stalinovo meno sa spája predovšetkým s Veľkou vlasteneckou vojnou, Októbrovou revolúciou a premenou Sovietskeho zväzu…
Útok na Kazaň z 21. decembra bol zameraný na obytné budovy a továreň, pričom podľa…
„Vy asi nechápete, ako by to ovplyvnilo stabilitu našich finančných trhov!,“ povedal so zvýšeným hlasom.…