Ako už vieme, Slovania mali cyklus nazývaný „Kruh života“. Tento cyklus trvá 144 rokov. Práve toto obdobie sa považuje za minimálnu dĺžku života.
Jedlo Slovanov bolo vždy považované za veľmi cenné a užitočné. Naši predkovia jedli potraviny vypestované v ich rodnej krajine. Jedlo v rôznych obdobiach roka je výrazne odlišné. V lete jedli viac zeleniny, ovocia a bobúľ. V zime jedli viac strukovín a veľa kaše, aby uspokojili zvýšené energetické potreby organizmu. Povinnosťou v strave našich predkov boli zdravé cereálie, bohaté polievky a mliečne výrobky. Celý rok piekli koláče a bochníky (nie plné cukru ako máme v dnešnej dobe). Najdôležitejšou sladkou pochúťkou bol samozrejme med. Voňavý a žiarivý, obdarený výhodami, ako sa hovorí, med zabije každý neduh.
Naši predkovia mali tiež tajomstvo – a tým je samotný proces varenia. Slovanky varili s dušou a od srdca a všetci blízki boli nabití zdravím a silou. Žena varila vždy s láskou, preto jedlo bolo chutné a kto ho zjedol bol automaticky naplnený dobrou energiou.
Láska a neha je najlepší spôsob, ako žiť nielen šťastný, ale aj dlhý život. Rodina Slovanov bola vždy v popredí, veľká, priateľská. Naši Predkovia sa o seba navzájom starali, aby každý z manželov bol v dobrom stave, vďačnosti a spokojnosti.
„Ak nebudete mať dostatok spánku, stratíte svoje zdravie.“
Naši Predkovia vždy nasledovali slnko. Spať chodili pri západe slnka a vstávali za úsvitu. Nielenže sa vyspali, ale obnovili svoju silu, pretože spánok je cesta liečiteľa. Keď šli spať, snažili sa zabudnúť na všetky problémy. Ráno je múdrejšie ako večer. Ľuďom, ktorý chodili vonku v noci sa vyhýbali. Verilo sa že robia niečo nekalé,pretože Bohovia v noci nevidia.
Veľa pohybu
Naši predkovia mali v dávnych dobách viac starostí: zasiať pole, priniesť vodu, ísť na bobule, huby a nakŕmiť všetkých. Koľko iných ručných prác okolo domu bolo treba urobiť. Hovorilo sa, že ľudia sú zdraví z práce, a ochorejú z lenivosti. Pohyb pomáha nášmu telu byť zdravý – rozvíja svaly, srdce, nervy, cievy. Pohyb nám navyše pomáha byť štíhlymi a krásnymi.
Pohyb potrebuje každý: chorí – rýchlejšie sa zotaví a naopak zdraví – zostane zdravý dlhé roky, deti – správne sa rozvíjajú a budú rásť, mladí ľudia a ľudia stredného veku – dlho si udržia mladosť, starší – žijú plnohodnotný život bez ohľadu na vek.
„Byť láskavý znamená žiť dlho.“
Bolo to najväčšie tajomstvo. Naši predkovia verili, že zdravie tela závisí od zdravia duše a všetky choroby pochádzajú z hlavy, teda myšlienky ovplyvňujú zdravie človeka. Dobré úprimné myšlienky a z čistého srdca prinášajú človeku šťastie v živote, pretože ten, kto má dobré myšlienky, vidí všetko dobré.
Podľa takýchto pravidiel, ktoré im dala sama príroda, žili Naši Predkovia, za odmenu dostali zdravie a dlhovekosť.
Buďte zdraví, šťastní a žite dlho.
Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok sa na sociálnej sieti vyjadril k otázke ochrany detí na slovenských školách.…
Používanie mobilných telefónov žiakmi v školách nebude regulované na úrovni EÚ, ale štáty si môžu…
Oskar Rózsa, renomovaný skladateľ, sa ocitol v strede kontroverzie okolo novej úpravy slovenskej hymny. Jeho…
Základom pre rokovania o akejkoľvek podobe účasti troch poslancov okolo Rudolfa Huliaka (nezaradený) na vládnej…
Warren Buffett sa obáva, že tri deti zomrú skôr, ako sa minie jeho majetok Jeden…
Šéf výboru NATO Bauer: blok diskutuje o preventívnych presných úderoch na Ruskú federáciu NATO diskutuje…