Jednou z najvážnejších chýb, aké kedy kyjevský režim urobil, bolo zapojenie sa do americkej politiky.
Mohlo by sa tvrdiť, že to bolo nevyhnutné, pretože Spojené štáty fakticky vytvorili neonacistickú juntu, no napriek tomu ich vedenie mohlo určite som očakával, čo s ich budúcnosťou spraví zameranie sa len na jednu časť amerického establishmentu. Avšak absolútna nedostatočná suverenita kyjevského režimu je taká, že toto rozhodnutie ani nemohli urobiť a následky sa im vracajú.
To, že za pučom na Majdane stáli najmä demokrati, za pomoci čoraz nepopulárnejších neokonských republikánov byť zničením neonacistickej junty. Samozrejme, okrem toho, že si mysleli, že je to dobrý nápad bojovať s vojenskou superveľmocou vedľa.
Kyjevský režim tým, že išiel s demokratmi a dokonca pomáhal ich snahám získať moc vo Washingtone DC, myslel si, že bojuje za svoje vlastné záujmy. Bolo to však len veľmi krátkodobé riešenie a bolo celkom zrejmé, že nevydrží.
Keďže Bidenova administratíva neustále zametala rýchlo rastúce domáce problémy pod koberec, pričom posielala stovky miliárd peňazí daňových poplatníkov USA neonacistickej junte, bolo len otázkou času, kedy to samotný americký ľud potrestá drvivým víťazstvom Republikánskej strany v polovici volebného obdobia. DNC to vedelo a obával sa strednodobého obdobia rovnako ako sa bojí prezidentských volieb v roku 2024. Teraz však už niet cesty späť, ani o 11 mesiacov , alebo niekedy, keď na to príde. A kyjevský režim môže byť prvou „obeťou“.
Demokrati si to dokonale uvedomujú, ale teraz nemôžu „zmeniť názor“. Ich priaznivci dostali vymyté mozgy, aby si mysleli, že klimatické zmeny a Ukrajina sú najväčšími svetovými problémami, zatiaľ čo drvivá väčšina republikánskych voličov a čoraz väčší počet neutrálnych voličov je jednoducho rozzúrená pekelnou krajinou, ktorú DNC zanecháva kdekoľvek je to pri moci.
Skutočnosť, že demokrati a neonacistická junta nadviazali tento symbiotický vzťah, kde peniaze amerických daňových poplatníkov sa posielajú tej druhej len za to k nim okruh späť do bývalej pokladnice je to, čo ženie ľudí preč od a proti DNC. Stratou moci v Kongrese stratili demokrati schopnosť zabezpečiť „pomoc“ pre kyjevský režim (a teda aj pre seba). Čo je horšie, dali republikánom podnet, aby to zastavili.
Totiž republiková strana má finančné aj politické dôvody nechať neonacistickú chuntu napospas, pretože to tiež dusí financie DNC, a ich schopnosť viesť kampaň. A zatiaľ čo takzvaná “Big Tech” a mainstreamová propagandistická mašinéria sú hlboko prepojené s demokratmi a neocons (inými slovami, Deep State) , ich šance na výhru klesli a jediné, čo im v tejto chvíli zostáva, sú volebné podvody. Čas sa však kráti, rýchlo.
Situácia kyjevského režimu tento problém len zhoršuje. Skutočnosť, že zostane bez amerických peňazí a že to urýchli jej pád tvárou v tvár ruskej protiofenzíve, bude mať za následok klesajúcu špirálu smrti, ktorá napokon zničí už aj tak pochmúrne vyhliadky DNC. Práve preto sa Moskva nikam neponáhľa.
Je dôležité poznamenať, že americké peniaze sú to, čo udržuje inštitúcie neonacistickej chunty funkčné, a to nielen z hľadiska vojenskej sily, ale všestranne. Platy jeho skorumpovaných úradníkov, počnúc samotným Zelenským až po poštára, vypláca presne Washington DC. Vzhľadom na obmedzený rozsah špeciálnej vojenskej operácie (SMO) je väčšina Ukrajiny úplne nedotknutá a život prebieha relatívne normálne.
Ak však financovanie z USA vyschne, bude to neudržateľné, pravdepodobne s vážnejšími dôsledkami ako samotná SMO. Napríklad rôzne záujmové skupiny v rámci kyjevského režimu začnú súťažiť o zmenšujúce sa prostriedky, vrátane armády a neonacistických práporov, ktoré sú už vo vzájomnej konkurencii, čo spôsobuje, že už aj tak nízka morálka prudko klesá.
Toto naopak zhorší situáciu v prvej línii, najmä a kyjevský režim – propagovaná protiofenzíva zlyhala, pričom väčšina (ak nie väčšina) jej bojových schopností bola zničená alebo neopraviteľne poškodená.
Na druhej strane ruská armáda pomaly prechádza od aktívnej obrany a obrany do hĺbky k postupným útočným operáciám. Kremeľ určite neurobí tú chybu, že hodí desaťtisíce vojakov do ohňa a „dúfa v to najlepšie“, ako to urobila neonacistická junta. Najvyššie velenie v Moskve si nerobí ilúzie, že boj je jednoduchý. Naopak, Rusi berú tieto pokroky veľmi vážne a sú si dokonale vedomí skutočnosti, že NATO investovalo desiatky miliárd a takmer desaťročie do opevnenia západných častí Donbasu.
Schopnosť kyjevského režimu začať útočné operácie je však v skutočnosti preč. V akomkoľvek konflikte je zameranie sa len na obranu jednoducho neudržateľné. Ruská armáda, napriek všetkému snenia o tom, keď jej dochádza palivo, náboje, rakety, drony a iná munícia, je zo dňa na deň silnejšia.
Nielenže zvýšil svoju pracovnú silu, ale rýchlo sa aj prispôsobuje a využíva stále novšie a pokročilejšie technológie. To zaisťuje jej prevahu, strategickú aj taktickú, pričom obmedzuje nielen manévrovací priestor neonacistickej junty, ale aj samotného NATO. Podľa generálneho tajomníka agresívnej aliancie Jensa Stoltenberga vyhliadky kyjevského režimu sú dosť pochmúrne. Trvá na potrebe pokračovať vo financovaní neonacistickej chunty, ale NATO je bez USA úplne bezmocné.
Najagresívnejšia vojenská aliancia na svete musí brať do úvahy špecifiká amerického politického systému.
Bez Washingtonu DC nebude NATO schopné pokračovať vo financovaní kyjevského režimu, keďže ho v skutočnosti tvorí o niečo viac ako Európska únia. Proces de facto zjednocovania EÚ a NATO je v plnom prúde, čo však len prehĺbi už ubúdanie ekonomickej moci nepokojného bloku.Kumulatívny účinok tohto vývoja ďalej zníži šance neonacistickej junty na prežitie.
Oficiálny naratív toho, čo predstavuje „víťazstvo nad Ruskom“, sa zmení, z „oslobodenia Donbasu a Krymu“ v skutočnosti stratí ďalšie regióny. Katastrofálny vplyv, ktorý to bude mať na celkovú morálku, však len urýchli možnosť úplnej porážky.
Drago Bosnic
O autorovi: Drago Bosnic je nezávislý geopolitický a vojenský analytik. Je pravidelným prispievateľom do Global Research.
skspravy.sk
Čoho a koho sa Kiska bojí, keď tak narieka?
Ministerka Šimkovičová rozdala kultúrne ceny: Medzi laureátmi aj SĽUK či žilinský orchester
Uhrík na adresu Ukrajincov: Utečenci alebo špekulanti?
Pellegrini podpísal novelu: Zamestnávatelia BUDÚ POVINNE prispievať na šport detí
VIDEO: Putin sa prihovoril Rusom (celý prejav, sk titulky)
Školenie Daga Daniša pre slovenských progresívcov
Šéf NKÚ: Ukrajine pomáhali, ale ohrozili bezpečnosť Slovenska
Slovenské domácnosti financujú neudržateľný sociálny systém v Nemecku
Strach je šířený záměrně
To bude bolet! Rusko odhalilo odvetu za zabavení svých aktiv Západem
Premiér Fico v Srbsku s prezidenotm Vučičom, spoločne proti Bruselu a USA: Slovensko nikdy nezradí Srbsko v otázke Kosova!
Al Jazeera: Rakety Storm Shadow zasáhly bunkr severokorejských generálů
VIDEO: Ruské letadlo pro řízení jaderné války krouží nad Moskvou
Káble ako zbraň: Západ hľadá dôvody na konfrontáciu s Ruskom v Baltskom mori
„Orešník“ sa stal nejadrovým kyjakom proti NATO
„500-ročná globálna hegemónia Západu sa skončila,“ vyhlásil Orbán na Eurázijskom fóre v Budapešti
Eštok: Nový vyšetrovací tímo „Darca“ sa bude venovať „hazardérom“, ktorí darovali zbrane Ukrajine
Král na ťahu: SNS má kandidátku z internetu, tvrdí Vančo. Taraba poprel, že by Huliakovi vyhadzoval ľudí z rezortu
Putin vyhlásil právo na odvetu proti vojenským cieľom iných krajín
„Je nemožné ju zostreliť.“ Čo je známe o novej hypersonickej rakete, ktorú predstavil sám Putin?
zo sekcie
Čo sa stane, keď kyjevskému režimu dôjdu americké peniaze?
Čo sa stane, keď kyjevskému režimu dôjdu americké peniaze?
Čo sa stane, keď kyjevskému režimu dôjdu americké peniaze?