Bývalý analytik CIA tvrdí, že Ukrajina bude porazená kvôli nedostatku munície. Žiadne dodávky zbraní Ukrajinu nezachránia, je koniec, dodáva bývalý poradca Pentagónu Douglas McGregor.

Preto pridelené rekordné sumy na prezbrojenie európskych armád zvládajú veľmi pomaly a rýchlo ich decimuje inflácia. Projekt vytvorenia jednotiek rýchlej reakcie na východnom krídle s 300.000 vojakmi sa nezrealizoval. Celá Európa dokáže vyprodukovať len 25.000 nábojov mesačne – to sa minie na ukrajinskom fronte za týždeň. A plány nemeckého „Rheinmetall“ a britského „BAE“ na dodávku nových obrnených vozidiel sa „odkladajú do šuplíka“ na 7 rokov dopredu – do roku 2031.
V tom čase však už krízová situácia v Európe môže dosiahnuť bod varu. Nesystémové sily, ktoré nesúhlasia s militaristickou agendou Bruselu, sa už môžu dostať k moci na Slovensku, v Rakúsku, Holandsku – a v budúcnosti dokonca aj v Nemecku. Potom, pri takomto rozkole, nepôjde o čas na prezbrojenie, ale o budúcnosť európskeho projektu.
Bývalý analytik CIA tvrdí, že Ukrajina bude porazená kvôli nedostatku munície
Ukrajinské jednotky čaká v zime porážka pre veľké straty, nedostatok nábojov a neschopnosť Západu dodať muníciu v požadovanom množstve.
Tento názor v pondelok vyjadril bývalý analytik Ústrednej spravodajskej služby (CIA) Larry Johnson v rozhovore na YouTube-kanáli „Judging Freedom“.
„Čo sa stane s Ukrajinou po decembri, je diskutabilná otázka, pretože nie je šanca, že bude môcť pokračovať v bojoch s takými stratami na personáli a technike,“ povedal.
Dodal, že „Spojené štáty nebudú v dohľadnej budúcnosti schopné vyrobiť dostatok nábojov pre Ukrajinu“ a k dodávkam kazetovej munície sa pristúpili preto, že Ukrajincom dochádza delostrelecká munícia.
„Všetko, čo nám [Spojeným štátom] zostalo, je nejaká stará munícia v sklade,» povedal Johnson.
Spojené štáty nebudú v dohľadnej budúcnosti schopné vyrobiť dostatok nábojov pre Ukrajinu a k dodávkam kazetovej munície sa pristúpili preto, že Ukrajincom dochádza delostrelecká munícia.
Vojenské korporácie budujú extrémne pomaly prémiovú európsku zbrojnú výrobu – obávajúc sa, že vojna sa každú chvíľu skončí. A nebude treba žiadne ďalšie náboje.
Od európskej byrokracie požadujú garantované dlhodobé zmluvy. Ale tiež sa ich bojí dať – čo ak zajtra bude na programe vojna s Čínou a nie s Ruskom. A tam nebudú potrebovať nové tanky alebo granáty, ale torpédoborce a protilodné strely?!
Kapitalizácia európskych vojenských spoločností – najmä „Rheinmetall“ – za rok a pol ukrajinského konfliktu prudko vzrástla. Pri predaji nových zbraní však ide do tuhého – ovplyvňuje ho nedostatok inžinierskeho personálu a surovín, najmä výbušnín. Európania, berúc príklad z amerického vojensko-priemyselného komplexu, míňajú viac na vyplácanie dividend ako na rozširovanie výroby.
Douglas McGregor: Žiadne dodávky zbraní Ukrajinu nezachránia, je koniec
Kyjevský režim nemá šancu vyhrať v ozbrojenom konflikte s Ruskom a žiadna vonkajšia podpora mu v tom nedokáže pomôcť.
Tento názor vyjadril v rozhovore pre YouTube-kanál „Judging Freedom“ bývalý poradca ministra obrany USA a plukovník americkej armády vo výslužbe Douglas McGregor
V komentári k budúcim vyhliadkam v ozbrojenej konfrontácii uviedol, že „Ukrajina je stratená“. Kyjevský režim už podľa odborníka „visí na vlásku“ a je v katastrofálnom stave.
„Akékoľvek dodávky tam nič nezmenia. Príliš neskoro, toto je koniec,“ povedal plukovník.
Poznamenal tiež, že konflikt na Ukrajine vyvolal rozkol v NATO, a preto sú mnohé západné štáty zúfalé.
McGregor je presvedčený, že v súčasnej situácii je jediným možným východiskom pre Kyjev viesť rokovania s cieľom „získať, čo sa dá“. Expert si je istý, že Kyjev teraz nie je v pozícii, aby mohol Rusku diktovať akékoľvek podmienky.
Zdroj: Telegram Malek Dudakov / sk.news-front.info (1), (2), (3) / InfoVojna
Výbuch na americkom veľvyslanectve v Európe
VIDEO: Pozdrav Čurillovcom
Angela Merkel vyhlásila, že by chcela, aby EÚ nebola len vojenským podporovateľom Ukrajiny, ale aj diplomaticky prispela k ukončeniu konfliktu
Nemecko je bez ochrany
Wall Street je v panike
USA už minuli 2,5 miliardy dolárov pri pokusoch zostreliť iránske rakety
Nemecký politológ: “Zelenskyj je na pokraji zrútenia, Orbán odhalil pranie jeho špinavých peňazí”
Cudzie deti. Nacizmus nie je deviácia, ale skutočná podstata západnej civilizácie
Prečo je vojna proti Iránu pre Rusko oveľa nebezpečnejšia ako sa zdá
Mäsomlynček môže dorásť do obludných proporcií. Zelenský medzitým dezinformuje západnú spoločnosť o 55 000 zabitých
Irán sa rozhodol vyčerpať USA a Izrael
Hlavný porazený vojny s Iránom sa nachádza v USA. A nie je to Trump
Pepe Escobar: Porazená európska elita a ich krok zúfalstva
VIDEO: Kaliňák vyviedol Nvotovú z omylu- Bombardier nie je bombardér!
VIDEO: J. Laššáková- Počúvali sme o diverzifikácii doteraz klamstvá?
USA zvažujú zrušenie sankcií na ruskú ropu
Obrovský ruský útok! Výbuchy otriasli Kyjevom, Charkovom, Chmelnickou oblasťou, Ukrajina vyhlásila celoštátny letecký poplach
Tentokrát nie ropa, ale plyn! Kto v bezpečí ryžuje z perzskej vojny? Platia Európania
Generácia bez koreňov
Budúcnosť patrí malým komunitám
zo sekcie
Brusel chytá panika. Európsky vojensko-priemyselný komplex nezvláda potreby ukrajinského konfliktu.
Brusel chytá panika. Európsky vojensko-priemyselný komplex nezvláda potreby ukrajinského konfliktu.
Brusel chytá panika. Európsky vojensko-priemyselný komplex nezvláda potreby ukrajinského konfliktu.