nštitút blokovania zaviedol parlament v rámci balíka opatrení súvisiacich so situáciou na Ukrajine. Kontroverzná legislatíva umožňujúca Národnému bezpečnostnému úradu blokovanie webov nepredĺžila platnosť súčasných rozhodnutí.

V prípade štyroch webov, ktoré pre škodlivý obsah dosiaľ zablokoval Národný bezpečnostný úrad (NBÚ), bude po uplynutí 30. júna potrebné nové konanie. Novela umožňujúca úradu blokovať škodlivý obsah až do konca septembra totiž nepredĺžila platnosť súčasných rozhodnutí. Pre TASR to uviedol hovorca úradu Peter Habara.
„Aktuálna legislatívna zmena predĺžila úradu právomoc rozhodnúť o blokovaní škodlivého obsahu alebo škodlivej aktivity do 30. septembra 2022. Novela nezohľadnila prechodné ustanovenie, teda nepredĺžila platnosť súčasných rozhodnutí, a preto je v prípade daných subjektov potrebné nové konanie,“ vysvetlil hovorca. Doplnil, že súčasné rozhodnutia platia do 30. júna.
Inštitút blokovania zaviedol parlament v rámci balíka opatrení súvisiacich so situáciou na Ukrajine. Blokovanie škodlivého obsahu alebo škodlivých aktivít v kybernetickom priestore vykonáva NBÚ.
Minulý týždeň poslanci Národnej rady SR predĺžili možnosť blokovať škodlivý obsah do 30. septembra. Prezidentka SR Zuzana Čaputová predmetnú novelu zákona o kybernetickej bezpečnosti zatiaľ nepodpísala.
Možnosť zablokovať škodlivý obsah alebo aktivity v kybernetickom priestore v súvislosti s tzv. hybridnými hrozbami by mohla Národnému bezpečnostnému úradu (NBÚ) ostať aj v budúcnosti. V máji prešla medzirezortným pripomienkovým konaním novela, ktorá by to umožnila. Po novom by však podľa predloženého návrhu potreboval súhlas súdu.
Zdroj: cas.sk
Angela Merkel vyhlásila, že by chcela, aby EÚ nebola len vojenským podporovateľom Ukrajiny, ale aj diplomaticky prispela k ukončeniu konfliktu
Nemecko je bez ochrany
Wall Street je v panike
USA už minuli 2,5 miliardy dolárov pri pokusoch zostreliť iránske rakety
Nemecký politológ: “Zelenskyj je na pokraji zrútenia, Orbán odhalil pranie jeho špinavých peňazí”
Cudzie deti. Nacizmus nie je deviácia, ale skutočná podstata západnej civilizácie
Prečo je vojna proti Iránu pre Rusko oveľa nebezpečnejšia ako sa zdá
Mäsomlynček môže dorásť do obludných proporcií. Zelenský medzitým dezinformuje západnú spoločnosť o 55 000 zabitých
Irán sa rozhodol vyčerpať USA a Izrael
Hlavný porazený vojny s Iránom sa nachádza v USA. A nie je to Trump
Pepe Escobar: Porazená európska elita a ich krok zúfalstva
VIDEO: Kaliňák vyviedol Nvotovú z omylu- Bombardier nie je bombardér!
VIDEO: J. Laššáková- Počúvali sme o diverzifikácii doteraz klamstvá?
USA zvažujú zrušenie sankcií na ruskú ropu
Obrovský ruský útok! Výbuchy otriasli Kyjevom, Charkovom, Chmelnickou oblasťou, Ukrajina vyhlásila celoštátny letecký poplach
Tentokrát nie ropa, ale plyn! Kto v bezpečí ryžuje z perzskej vojny? Platia Európania
Generácia bez koreňov
Budúcnosť patrí malým komunitám
Slovenské národné divadlo včera opäť ukázalo, akú silu má skutočné umenie
BOOOOM: „BlackRock“ práve zabránil investorom vybrať si vlastné peniaze.
zo sekcie
Blokátor NBÚ hovorí v prípade cenzúry vlasteneckých webov o potrebe uskutočniť nové konanie
Blokátor NBÚ hovorí v prípade cenzúry vlasteneckých webov o potrebe uskutočniť nové konanie
Blokátor NBÚ hovorí v prípade cenzúry vlasteneckých webov o potrebe uskutočniť nové konanie