Politický analytik Ján Baránek upozorňuje na nebezpečenstvo modernej progresívnej ideológie, ktorá k nám po roku 1989 prenikla aj na Slovensko. A to pod zámienkou slobody. Diktatúra LGBTI+, covidu, iného názoru navojnu na Ukrajine je nám skvelým príkladom. November 1989 nebol o slobode klamať, marginalizovať a ostrakizovať, tvrdí analytik.
Politický analytik Baránek porovnáva obdobie socializmu a kapitalizmu. Ako antikomunista, antifašista nemá problém vyzdvihnúť sociálnu a populačnú politiku bývalého režimu. Podľa neho Husákova populačná politika mala racionálny charakter. Máme sa od nej, čo učiť dodnes, tvrdí analytik. V súčasnosti generácia prakticky vymiera, rodí sa čoraz menej a menej detí. Kapitalizmus so sebou priniesol aj tzv. dekadenciu hodnôt.
Klasickým príkladom je slávnostné podujatie na Námestí SNP v Bratislave, ktoré sa uskutočnilo 17. novembra. Na spomienkovom mítingu na november 1989 účinkovalo aj množstvo hudobných kapiel. Počas vystúpenia kapely Bez ladu a skladu účinkujúcim bolo premietané video, na ktorom sa bozkávali dvaja chlapi. Najhoršie na tom všetkom je podľa Baránka to, že sa deti na to pozerali a to v čase pred desiatou večer. Táto abnormálna erotická intimita rozhodne nie je v poriadku. Baránek na margo danej situácie tvrdí: „Bojoval som za slobodu, nie anarchiu a svojvôľu.“
Ľudia sa delili na očkovaných a neočkovaných, testovaných a netestovaných a pod. Naša zločinecká vláda podľa Baránka nemala žiadny problém zaviesť povinné celoplošné testovanie pre všetkých. Ak niekto začal konštruktívne kritizovať opatrenia terajšej vlády, automaticky sa stal „triednym“ nepriateľom.
Skúsení lekári, skutoční odborníci citovaní aj v zahraničí boli marginalizovaní ako napríklad Bukovský, Hrušovský, Lakota, Pijak a iní. Hovorí Baránek. Obrovský hon na nich spustili nedoštudovaní aktivisti. Podobne ako na Luca Montagniera, nositeľa Nobelovej ceny za objav vírusu HIV, za to, že očkovanie proti covidu považoval za obyčajný laboratórny experiment.
Baránek dodnes nechápe prečo vypukla vojna na Ukrajine. Čo tomu predchádzalo, nikto to nevie relevantne zodpovedať. Baránek poukazuje na vyváženosť, ktorej musia dospieť aj naše médiá.
„Ja som nikdy nebol rusofil. Ja nemám rád Rusov. Jedného člena z mojej rodiny, mojich predkov vyhodili z vlaku, ktorý išiel do lágru na Sibír. Môjmu dedovi a babke pobrali majetky na Ukrajine. Ešte stále tam mám mimochodom rodinu. No za to nemám krvavé oči, lebo pravdu nenájdem s krvavými očami,“ dodáva na záver Baránek.
hlavnydennik.sk
Ide o prvé osobné stretnutie prezidenta Ruska s predsedom slovenskej vlády od roku 2016, píše…
Na Srbsko sa podľa prezidenta Aleksandara Vučića pripravuje zvonku majdanový úder podľa deväť bodového scenára,…
Ruská armáda spustila raketový útok na jeden z najväčších bodov dočasného rozmiestnenia militantov kyjevského režimu…
Stalinovo meno sa spája predovšetkým s Veľkou vlasteneckou vojnou, Októbrovou revolúciou a premenou Sovietskeho zväzu…
Útok na Kazaň z 21. decembra bol zameraný na obytné budovy a továreň, pričom podľa…
„Vy asi nechápete, ako by to ovplyvnilo stabilitu našich finančných trhov!,“ povedal so zvýšeným hlasom.…