Tak jednoducho a tak jednoznačne. Napísal to novinár známy svojou nenávisťou voči Rusku. A ak by ste čakali, že je to irónia, tak sa mýlite. Myslí to úplne vážne. Pochopil, že pätina národa nemôže diktovať zvyšku národa, ktorý sa necíti byť súčasťou západu.
Soltész ide na to cez štatistiku a čísla: „Matematickou podstatou slobodných a férových volieb je, že rozhodujúca väčšina má z ich výsledku radosť. Minimálne v prvý deň prinášajú viac radosti než žiaľu. No nech by ste už patrili do ktoréhokoľvek tábora, víťazného či porazeného, mali by ste oceniť, že sme si na Slovensku konečne ujasnili, kto sme a kam patríme. Voľby mali po 25 rokoch opäť charakter referenda a spoločnosť sa rozhodla korigovať chybu, ktorej sa pred štvrťstoročím dopustila. Volebná mapa jasne ukazuje, že Slovensko nepatrí na Západ.“
To by nebol Soltész, keby si odpustil odstavec venovaný R. Ficovi. Samozrejme s nenávisťou: „Robert Fico netajil, že sa vydá cestou viktoriánskeho Maďarska, ktorá môže byť dlhá a kľukatá, nevyhnutne však vedie do Moskvy. Ešte nikdy nebol taký autentický ako práve teraz, keď bojoval o svoju existenciu. Existenčná kríza z ľudí spoľahlivo vyžmýka všetko, čo v nich je.“
„Robert Fico plánuje vládnuť ako autokrat a technikálie gleichschaltovania krajiny nebudú podstatné. Mapu k neliberálnej demokracii už dávno nakreslili v Moskve a v Budapešti, rozdiel je len v tom, že náš vodca sa bude musieť dostať do cieľa rýchle, čiže sa nebude môcť ohliadať na bezpečnosť a pohodlie pasažierov. Na to by ste sa radšej mali pripraviť. Hoci, samozrejme, stále platí, že on by si to nedovolil, pretože by to ľudia nedopustili a vám sa to predsa stať nemôže,“ pokračuje Soltész.
„Pokiaľ predsa len uprednostňujete realitu pred nádejou, ktorá je zo svojej podstaty opakom racionálne očakávateľného vývoja, je načase umlčať srdiečko a zapojiť mozog. Srdce je sval, na myslenie sa nehodí. Voľby sú exaktným obrazom stavu spoločnosti v deň ich konania. Toto je Slovensko. Isteže nie je nemenné, no prípadná zmena by znamenala pomalú, dekády trvajúcu spoločenskú evolúciu, ktorá viac nedostane šancu,“ uznáva prehru známy novinár.
Áno, časť občanov chce byť súčasťou západu. A Soltész to vie: „Iste, zhruba pätina občanov Slovenskej republiky by na Západ patriť chcela, nielen blahobytom, ale aj hodnotovo. To však na volebné víťazstvo nestačí. Nikto ten stav nezavinil, je výsledkom stáročného vývoja a prevládajúcich kultúrnych vzorcov, ktoré riadia našu spoločnosť. Každý skutočný demokrat musí akceptovať, že Slovensko je také, ako ho ukazuje volebný výsledok. Nijaký príčetný demokrat nemôže mať ambíciu znásilniť demokratickú väčšinu vlastného národa.“
A prichádza záver. Tu si známy novinár neodpustil svoje známe sarkastické poznámky voči vlastnému národu. „Ak chcete žiť na Západe, má to logické a celkom nekonfliktné riešenie. Choďte na Západ. Ostatným blahoželáme k volebnému výsledku a prvému dňu života v ruskom svete, ktorý si vypýtali. Nezažívame žiadnu apokalypsu, len citeľnú zmenu. Zmenu, ktorú si naša spoločnosť slobodne a veľmi presvedčivo vyžiadala. Život na Slovensku sa tým neskončí. Ľudia žijú aj na ruskom vidieku,“ uzavrel novinár, ktorý nenávidí Rusov aj Slovákov.
ereport.sk
Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok sa na sociálnej sieti vyjadril k otázke ochrany detí na slovenských školách.…
Používanie mobilných telefónov žiakmi v školách nebude regulované na úrovni EÚ, ale štáty si môžu…
Oskar Rózsa, renomovaný skladateľ, sa ocitol v strede kontroverzie okolo novej úpravy slovenskej hymny. Jeho…
Základom pre rokovania o akejkoľvek podobe účasti troch poslancov okolo Rudolfa Huliaka (nezaradený) na vládnej…
Warren Buffett sa obáva, že tri deti zomrú skôr, ako sa minie jeho majetok Jeden…
Šéf výboru NATO Bauer: blok diskutuje o preventívnych presných úderoch na Ruskú federáciu NATO diskutuje…