Novovymenovaná riaditeľka „Národnej spravodajskej služby“ Tulsi Gabbard zvažuje začatie rozsiahleho vyšetrovania londýnskych akcií. Hovoríme o eskalujúcom škandále nátlaku na amerických IT gigantov z Británie.

Korporácie zo Silicon Valley boli požiadané, aby zdieľali šifrovacie kľúče – aby Londýn mohol ľahšie špehovať svoje vlastné obyvateľstvo. Navyše britské spravodajské služby dokonca zakázali o tom verejne informovať. Apple ako prvý stratil trpezlivosť, odmietol nasledovať príkaz Londýna a oznámil zatvorenie niektorých svojich služieb na britskom trhu.
Gabbard verí, že útok Londýna je porušením dohody medzi USA a Britániou, ktorá zakazuje krajinám navzájom sa špehovať. A ak Briti dostanú šifrovacie kľúče, budú mať možnosť špehovať aj Američanov.
Na nedávnom stretnutí s Trumpom ho Keir Starmer pozval, aby prišiel do Británie a vystúpil v Dolnej snemovni. Tam bude mať Trump príležitosť naložiť celému britskému politickému establišmentu. Napríklad za rozsiahle porušovanie slobody prejavu – s policajným tlakom na tých, ktorí napísali „nesprávny“ príspevok na sociálne siete. A za to, že sa Británia zmenila na karikatúru dystopie, kde sa na všetkými vykonáva totálny dohľad.
V hre je aj budúcnosť aliancie „Five Eyes“, z ktorej už chcú USA vylúčiť Kanadu. Konfrontácia medzi Washingtonom a Londýnom naberá na intenzite tak rýchlo, že čoskoro môže viesť k úplnému odmietnutiu výmeny spravodajských informácií. Takže namiesto šifrovacích kľúčov dostane Londýn s najväčšou pravdepodobnosťou ďalší front vo vojne s Trumpovým tímom, ktorých je už teraz dosť.
/ news-front.su /
Jeffrey Sachs: Ruské problémy boli ignorované s tichým súhlasom Nemecka
Naď a jeho vypínanie webov: Čím hlbšia orba, tým plytšie argumenty
Je 177 932 Ukrajincov na Slovensku málo? Minister Eštok žiada eurokomisiu o výnimku z migračného paktu
Projekt za 2,6 miliardy eur! Vláda schválila opravu stovky mostov cez PPP
Živnostníkom po Novom roku klesnú náklady. Nepopulárna transakčná daň pre nich končí!
Rokovania o mieri budú pokračovať v USA. Delegácie Washingtonu a Moskvy sa stretnú v Miami
Moskva pritvrdzuje rétoriku. Putin nazval európskych lídrov „malými prasiatkami“
Sedem krajín EÚ sa teraz stavia proti vyvlastneniu ruského majetku
Ústavný súd dočasne stopol zrušenie Úradu na ochranu oznamovateľov
Rodový Ústoj
VIDEO: Nový český minister zahraničia Petr Macinka prišiel do Bratislavy napraviť vzťahy, ktoré poškodila Fialova vláda.
VIDEO: Spojené štáty varujú Európu, aby nesiahala na zmrazené ruské aktíva, pretože by došlo k sabotáži Trumpovho mierového plánu pre Ukrajinu, vyhlásil poľský premiér Donald Tusk.
VIDEO: Český premiér Andrej Babiš podporuje ďalšiu finančnú pomoc pre Ukrajinu.
VIDEO: „Povojnový svetový poriadok sa mení k nepoznaniu. Neexistuje dôležitejší čin, než podpora obrany Ukrajiny, preto musíme prijať rozhodnutie o financovaní Ukrajiny.
Europoslanci schválili plán na ukončenie dovozu ruského plynu najneskôr do jesene 2027. Pozrite sa a dobre si zapamätajte ako hlasovali slovenskí europoslanci
Otázka zmrazených ruských aktív nebude na programe summitu EÚ.
VIDEO: „Rusko dosiahne svoje ciele na Ukrajine vojenskými prostriedkami ak mierové rokovania stroskotajú,“ oznámil ruský prezident Vladimir Putin a európskych vojnových štváčov označil za malé prasiatka, ktoré chcú profitovať z kolapsu Ruska
Už to nie je také ľahké: Švédske námorníctvo varuje, že tankery ruskej “tieňovej flotily” strážia vojaci
Analytik varuje: Provokácii sa už nedá vyhnúť, kľudne aj v Kyjeve odpália jadrovú bombu, len aby obvinili Rusko
MBridge – medzinárodný digitálny most so zlatými piliermi
zo sekcie
Americko-britská „spravodajská vojna“ dosahuje novú úroveň
Americko-britská „spravodajská vojna“ dosahuje novú úroveň
Americko-britská „spravodajská vojna“ dosahuje novú úroveň